Mam talent

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Mam talent

Post autor: Estratos »

bardzo dobrze zmontowany show (nie tak dobrze jak w edycji brytyjskiej, ale porownywalnie).

granie na emocjach to typowa zagrywka, trzeba jednak pamietac, ze ten show nie powstal z jakichkolwiek innych pobudek poza komercyjnymi...

"Kosmici" natomiast wspaniale wpisują się w rozpoczętą niedawno kampanię na rzecz ludzi upośledzonych umysłowo. (mogą zarazić uśmiechem)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Mam talent

Post autor: vanity »

Michael pisze:Przykro mi się zrobiło, gdy opowiadała o tym, że ją wyrzucają z miejsc publicznych, bo ma przy sobie zawsze psa-przewodnika
ten kraj to totalna beznadzieja dla niepełnosprawnych, chcą pracować ale nikt ich nie chce, a jak chce to tylko dlatego że mniej kosztuje, bariery architektoniczne to standard, a jak chcą się poruszać po miastach to przeszkody typu zakaz wjazdu dla psa. jeszcze w aptece rozumie, czy w szpitalu, ale kurcze po co im dają te psy skoro mogą je tylko na trawnik przed blokiem wyprowadzić?
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Mam talent

Post autor: Estratos »

vanity pisze:ten kraj to totalna beznadzieja dla niepełnosprawnych, chcą pracować ale nikt ich nie chce, a jak chce to tylko dlatego że mniej kosztuje
tak naprawde to te "nizsze koszty" zatrudniania osob niepelnosprawnych sa w ogole nie zachecajace.Z wlasnych srodkow trzeba placic takiej osobie pensję, PO roku otrzymuje sie wyrównanie (a to wcale nie jest pewne, ze sie je otrzyma). Dodatkowo trzeba wypelnic stosy papierow i tracic mnostwo czasu w roznych urzedach, wiec tak naprawde jest to nieoplacalne dla pracodawcy, bo prosciej mu zatrudnic osobe pelnosprawna.

Podoba mi sie, ze kazus tej dziewczyny jest przez TVN tak pozytywnie wykorzystywany w uswiadamianiu ludziom problemow niewidomych. Nawet jak nie wygra to TVN zrobi z niej gwiazde :)
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Mam talent

Post autor: Michael »

Estratos pisze:tak naprawde to te "nizsze koszty" zatrudniania osob niepelnosprawnych sa w ogole nie zachecajace.
To nie do końca prawda. W Polsce dochodzi do takich patologii, że tworzy się zakłady pracy chronionej, pracodawca dostaje z jakiegoś funduszu UE całkowity zwrot wynagrodzenia niepełnosprawnych pracowników i jeszcze na nich zarabia, bo nie wypłaca im całości tego, co mu przydzielono z urzędu. Do jakiego stopnia chciwym człowiekiem trzeba być, żeby dorabiać się na ludzkim nieszczęściu?! :/
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Mam talent

Post autor: Aro »

Podobała mi się ta dziewczyna, ale do wzruszenia było mi daleko. Mam serce z kamienia. :)
Awatar użytkownika
Anu$$ia
Impossible
Impossible
Posty: 1817
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:26
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania,On the run
Lokalizacja: z Łodzi

Re: Mam talent

Post autor: Anu$$ia »

Aro pisze:Podobała mi się ta dziewczyna, ale do wzruszenia było mi daleko. Mam serce z kamienia.
To tak jak ja :P
Awatar użytkownika
martis
The story so far
The story so far
Posty: 544
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:06
Ulubiony album: EG/Dotyk
Ulubiona piosenka: TTWFAY/Dotyk
Lokalizacja: Malmö
Kontakt:

Re: Mam talent

Post autor: martis »

http://pl.youtube.com/watch?v=1xpkRj99FH0
piosenka puszczona w tle po występnie Ewy piękna!!!
Monika23
Lunatique
Lunatique
Posty: 2877
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:41
Lokalizacja: ......

Re: Mam talent

Post autor: Monika23 »

Aro pisze:Podobała mi się ta dziewczyna, ale do wzruszenia było mi daleko. Mam serce z kamienia.
Twardziel :P ja to wyje zaraz jak zobacze łzy u Chylinskiej 8P
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Mam talent

Post autor: Magda M »

Z mi wystarczą obojętnie czyje łzy też ryczę... :oops: :oops: A gdy widzę występy takie jak właśnie Ewy, Andrew Johnston'a czy Paul Potts'a to jak bóbr... jak bóbr!

DeathlySilence pisze: O ile dziewczynka śpiewająca Dziwny jest ten świat śpiewała, a łzy ciekły jej po policzkach - o tyle starsza koleżanka łzy miała w głosie - to piękny dar - a rzadko zdarza się, że śpiewający maluje swym głosem emocje - prawdziwe, a nie te ograne, teatralne.
.
Nie potrafiłam tego określić... Idealnie to ująłęś Kamil.
DeathlySilence pisze: I jeszcze jedno mnie zadziwiło - ma cudowne oczy - może nimi nie widzi, ale ich wyraz jest piękniejszy od niejedej pary widzących.
to prawda.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Mam talent

Post autor: Meg »

Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mam talent

Post autor: Chill-out »

W dzisiejszym odcinku zobaczymy wspomnianą już Klaudię Walencik,śpiewającą "Dłoń" Kukulskiej. Na jej profilu w muzzo.pl można usłyszeć również "Lustro" i "List" Edyty.
http://klaudia-walencik.muzzo.pl/
Awatar użytkownika
GosiaczeQ_14
Lunatique
Lunatique
Posty: 2604
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:18
Ulubiony album: Wszystkie :*
Ulubiona piosenka: Wszystkie :*
Lokalizacja: TyChy/Krk

Re: Mam talent

Post autor: GosiaczeQ_14 »

O nie zauważyłam że już o niej wspomnieliście :)
To jest laska ze szkoły mojej siostry :) Słyszałam ją kilkakrotnie na żywo :) Bardzo ładnie śpiewa.... W teatrze jak byłam na rozdaniu nagród przez prezydenta to śpiewała Dziwny jest ten świat :)
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Mam talent

Post autor: Joan »

Bardzo ładny ma głos, :D ale niektóre momenty śpiewa bardzo twardo i to mnie strasznie wkurza. List i Lustro zaśpiewane z takimi samymi emocjami :?
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Mam talent

Post autor: grzechoo »

Mnie nie zachwyca jej barwa, technika dobra, chce naśladowac divy ale to nie to. za młoda, za mało przezyła by czuć to
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Mam talent

Post autor: DeathlySilence »

Chill-out pisze:W dzisiejszym odcinku zobaczymy wspomnianą już Klaudię Walencik,śpiewającą "Dłoń" Kukulskiej. Na jej profilu w muzzo.pl można usłyszeć również "Lustro" i "List" Edyty.
http://klaudia-walencik.muzzo.pl/
grzechoo pisze:Mnie nie zachwyca jej barwa, technika dobra, chce naśladowac divy ale to nie to. za młoda, za mało przezyła by czuć to
Talentu nie można nie zauważyć.
Natomiast zachwytu nie mam jako takiego - to już było - "Dłoń" odśpiewane na modłę Georginy Tarasiuk w SnS - o ile tamto łapało za serce swoją emocją i oryginalnością - tu też łapie, ale jest spapugowane.
joasia55 pisze:List i Lustro zaśpiewane z takimi samymi emocjami :?
Strzał w 10. Śpiewa ładnie, mocno, ale tylko to ma do zaoferowania w każdym utworze. Emocjonalna monotonia. Niby "Dłoń", "List" i "Lustro" mają w sobie tematykę wspólną - ale to tak jak śpiewanie o bólu w ten sam sposób - bóle są różne, jeden z powodu skaleczenia, inny z powodu zatwardzenia, a inny z powodu rozterek miłosnych itp. itd.
ODPOWIEDZ