Koncert w Poznaniu

23.10.2009

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
Anulka :*
Sit down
Sit down
Posty: 57
Rejestracja: 05 lip 2008, 18:49
Ulubiony album: EKG,LIVE'99
Ulubiona piosenka: wszystkie
Lokalizacja: Śląsk

Re: Koncert w Poznaniu

Post autor: Anulka :* »

Na pewno było świetnie , zazdroszczę ;* ! .
Awatar użytkownika
joannaee
The story so far
The story so far
Posty: 403
Rejestracja: 12 paź 2009, 21:04
Ulubiony album: Perła, Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Litania, OTR
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Koncert w Poznaniu

Post autor: joannaee »

No i po koncercie. Było bosko. Edyta wspaniała jak zawsze. Cudownie. Jedynym minusem było to że koncert trwał strasznie krótko , i że nie dawała autografów. Aha i mega chamscy ochroniarze. Ale koncert sam w sobie cudowny. Edytka wyglądała zjawiskowo.
Awatar użytkownika
efka
Make it happen
Make it happen
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2004, 16:54
Ulubiony album: live'99 , MY
Ulubiona piosenka: Never will I
Lokalizacja: Poznań

Re: Koncert w Poznaniu

Post autor: efka »

Więc po kolei postaram się wszystko opisać, choć będzie to bardzo subiektywna relacja :)

Cała impreza zaczynała się o 18:00 w ogromnej hali widowiskowo-sportowej Arena. Ludzi- tysiące. Chciałam być na miejscu po 17:00, jednak nie udało się, weszłam już po rozpoczęciu szkolenia "Pali się!". Byłam pewna, że po strażaku wystąpi kabaret, a potem dopiero Edyta, a jednak nie! zaraz po szkoleniu (gdy pan powiedział, że kończy dostał ogromne brawa) wystąpiła gwiazda wieczoru! szybciutko pobiegłam pod scenę, a za mną chłopak i przyjaciółka :)

Pierwsze wrażenie- Boże jak Edyta schudła! naprawdę, ma figurę jak przed ciążą, nawet stwierdziłabym, że z czasów płyty Edyta Górniak. Rewelacyjnie wyglądała. Miała czarne spodnie rurki (lub leginsy) do tego białą, lużną tunikę, proste włoski, trochę podtapirowane z tyłu. I piękne, czarne szpilki, w których zabiłabym się na jej miejscu w pięć sekund . Chyba rzeczywiście miała ten strój wykonując "Litanię" w JOŚ. Sprawdzę później zdjęcia, bo dokładnie nie pamiętam co białego miała do góry.

A teraz muzyka... na to czekałam, tego chciałam, usłyszałam i jestem szczęśliwa. Zaczęła od "To co najlepsze", potem "Nie wierzyć nie mam sił"- z pazurem, drapieżnie- dla mnie bomba. Śpiewałam cały czas i się zachwycałam. Oprócz tego największe wrażenie zrobiło na mnie wykonanie "Nie proszę o więcej", "Szczęśliwej drogi już czas" i "That's the way I feel about you". Było w tym tyle prawdy i emocji... a gdy Edyta śpiewała fragment "SzDJCz": "Głuchy jest los, nadaremnie wzywasz go, Idziesz sam, wiecznie sam" i powtarzała słowo "sam, sam, sam"- strasznie mnie to poruszyło... Ech... w końcu mistrzyni emocji była na scenie...

Oprócz tego było; "To nie tak jak myślisz", "Jestem kobietą", "Jak najdalej". Utwory szybkie, do tańca, również świetnie zaśpiewane. Zawsze wiedziałam, że wolę słuchać Edyty na koncertach niż z płyt. Na krążek nagrywa się idealną wersję- wygładzoną, nieraz aż do bólu przesłodzoną. Wykonanie na scenie żyje swoim życiem, to jest coś, co uwielbiam u Edyty-kazdy utwór żyje. Chociaż nie należę do szczególnych fanek piosenek "TNTJM" i "JN", wysłuchałam z przyjemnością i bawiłam się świetnie.Więcej piosenek nie pamiętam... Na pewno nie było "Listu", na który bardzo czekałam... Ucieszyłam się, że Edytka zrezygnowała z "Wyginam śmiało ciało"- jakoś nie darzę sympatią tego utworu.

Dla mnie tekstem wieczoru był moment, kiedy Edyta w środku zwrotki zapomniała słów "To nie tak jak myślisz" i palnęła szybciutko coś w stylu "O cholercia, zapomniałam tekstu! teraz wy!" i po kilku sekundach zaczęła śpiewać dalej :D normalnie cała widownia w tym momencie w śmiech :D Mówiła o tym, że w Poznaniu debiutowała, w 1990roku... I tu nie wiem, czy jednak nie pomyliła dat. W końcu to debiuty opolskie były w 1990r. Więc nie wiem, co o tym myśleć. Czyżby jednak udział w programie Zbigniewa Górnego "Śpiewać każdy może" był w 1990, a nie w 1989r? hmm...Ogólnie Edyta w stolicy Wielkopolski od wczoraj (czwartku) i zjadła poznańskie pyzy. Nie wiem dlaczego, ale wspominała coś o strajkach, czy to z jej powodu? żeby więcej nie śpiewała hymnu? (znów widownia w śmiech + brawa). Po piosenkach Edyta próbowała rozruszać publiczność, pytała czy dla niej zaśpiewamy... najlepiej wyszło "TNTJM". Popijała herbatkę rumiankowa z miodem- powiedziała, że wcale nie jest dobra, ale podobno działa. tylko nie wie na co. Może na głowę też? (śmiech publiki).

Teraz właśnie o publiczności... Nie lubię takich koncertów... I nigdy nie polubię. Podczas piosenek bawiłam się i tańczyłam tylko ja i trochę moi towarzysze. Stałam pod sceną i jedyne co widziałam to... morze aparatów i telefonów, którymi ludzie nagrywali Edytę. Mam wrażenie, że tylko po to przyszli na koncert-aby nagrać i "Zobaczyc Górniakową na żywo". Masakra... Naprawdę marzę o koncertach, na których będa fani, wielbiciele głosu, talentu, muzyki, piosenek Edyty... Gdy po każdym utworze będzie słychać ogromne brawa, a szczególnie nie po tych przebojowych piosenkach w stylu "To nie tak jak myślisz", ale np. po przepięknym "That's the way...". Bardzo brakowało mi atmosfery, ludzie-gapie to nie najlepszy materiał do wspólnej zabawy.

jedyna wada koncertu- za krótki! Forma Edyty genialna, na bis po okrzykach widowni był refren "To nie tak jak myślisz" i to tyle...

Po koncercie Edyty pan strażak zaprosił na scenę jakiegoś kabareciarza, ale nie bardzo chciało mi się go słuchać. Byłam jeszcze cała zanurzona w muzyce- fantastyczny koncert. cała impreza skończyła się chwilę po 20:00. Więc koncert Edytki trwał niecałą godzinę.


To na tyle. Jeśli komuś chciało się czytać moje wypociny-gratuluję dotrwania do końca. Obiecałam obszerną relację- nie mogłam się powstrzymać.

Życzę jutro wybierającym się na koncert w Gdyni równie wspaniałych wrażeń!
Awatar użytkownika
humerti
Make it happen
Make it happen
Posty: 130
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:53
Ulubiony album: EDYTA GÓRNIAK
Ulubiona piosenka: LINGER
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncert w Poznaniu

Post autor: humerti »

Dla mnie tekstem wieczoru był moment, kiedy Edyta w środku zwrotki zapomniała słów "To nie tak jak myślisz" i palnęła szybciutko coś w stylu "O cholercia, zapomniałam tekstu! teraz wy!" i po kilku sekundach zaczęła śpiewać dalej
w Łodzi był identyczny tekst :)
jedyna wada koncertu- za krótki! Forma Edyty genialna, na bis po okrzykach widowni był refren "To nie tak jak myślisz" i to tyle...
a w Łodzi bez bisu...
Ostatnio zmieniony 24 paź 2009, 14:12 przez humerti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Koncert w Poznaniu

Post autor: Kopaneek »

Wszystko zostało już napsiane. :d Ogólnie koncert rewelacja: świetna forma Edyty, dobre nagłośnienie, oprawa wizualna. Edyta w dobrym humorze. Na początku jak zwykle była gatka o tym, że debiutowała w Poznaniu, że lubi poznańskie pyzy (generalnie to samo, co podczas koncertu w King Crossie 2 lata temu :D ). Wspominała, że zjadła za dużo pyz i dlatego musiała założyć luźną bluzkę. :lol3: Po zakończeniu każdego utworu, Edyta śpiewała go wraz publicznością - pytała czy znamy słowa lub czy dla Niej zaśpiewamy. Dała jeden bis - połowę TNTJM.

Jeżeli Edyta w Łodzi również zapomniała słów podczas śpiewania TNTJM i puściła tem sam tekst, to w takim razie jest genialną aktorką - w życiu bym nie powiedział, że to zagrała (zrobiła to naturalnie i niezwykle wiarygodnie :d ).

Szkoda, że koncert taki krótki. Ale zawsze fajnie zobaczyć rozpromienioną Edytę i posłuchać Jej genialnego wokalu na żywo. Jest fenomenalna.

TTWIFAY zaśpiewała "po turecku" (dosłownie magia, hipnotyzujące wykonanie) a rozpoczynając SDJC rozłożyła się niczym Syrena. Po niedługim czasie wstała. To nowość w "choreografii" Edyty - nigdy wcześniej z tym się nie spotkałem. :lol:


Postarm się dodać jakieś filmy i zdjęcia. :-D Wszytskich wykonań niestety nie nagrałem - słaba bateria... :?
Awatar użytkownika
beniu
Linger
Linger
Posty: 830
Rejestracja: 04 lip 2009, 19:30
Ulubiony album: Dotyk, Live 99
Ulubiona piosenka: To nie ja, Litania
Lokalizacja: Kraków

Re: Koncert w Poznaniu

Post autor: beniu »

efka, wieeeeeeeeeeeeeelkie dzieki za relacje :)

kopanek Ty na koncerty zawsze powinieneś jeździć :D

jakoś zdjęc kapitalna a video tez niczego sobie ^^ wielkie dzieki.

[ Dodano: 24-10-2009, 01:28 ]
przepraszam bardzo, jakość filmów jeszcze lepsza. tak z ciekawosci. jaka kamera(aparat) ?? :-D
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Koncert w Poznaniu

Post autor: Kopaneek »

beniu pisze:kopanek Ty na koncerty zawsze powinieneś jeździć
Gdybym tylko mógł zawsze to bardzo chętnie. :d

beniu pisze:jakoś zdjęc kapitalna a video tez niczego sobie wielkie dzieki.

[ Dodano: 24-10-2009, 01:28 ]
przepraszam bardzo, jakość filmów jeszcze lepsza. tak z ciekawosci. jaka kamera(aparat) ??
Nie ma za co. ;) Aparat - Sony HX1.
Fafellka
Hope for us
Hope for us
Posty: 24
Rejestracja: 18 cze 2009, 20:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: PiotrkówTryb.

Re: Koncert w Poznaniu

Post autor: Fafellka »

Kopaneek wymiatasz. nagrania- genialne. Tylko jeszcze gdyby ktoś mógł, to proszę o "szczęśliwej drogi już czas" Bo jest tylko to magiczne zakończenie.
No ja Ją uwielbiam........,. :-D :hellobaby: :P :ha: :d
Nerudka
Sit down
Sit down
Posty: 55
Rejestracja: 06 kwie 2009, 10:19
Lokalizacja: Polska

Re: Koncert w Poznaniu

Post autor: Nerudka »

efka, dziękuję za relacje :wink2:

Edyta jak zwykle: cudowna :D Fajny repertuar, wygląd, wszystko...
Paulik24
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 785
Rejestracja: 14 mar 2008, 17:48
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Krosno- Podkarpacie

Re: Koncert w Poznaniu

Post autor: Paulik24 »

Dzięki wieelkie za relacje i fotki :-D Edycie ślicznie w takich włosach!
Awatar użytkownika
joannaee
The story so far
The story so far
Posty: 403
Rejestracja: 12 paź 2009, 21:04
Ulubiony album: Perła, Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Litania, OTR
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Koncert w Poznaniu

Post autor: joannaee »

Jej we wszystkim jest ślicznie. Po prostu jest przepiękna i ma wspaniała figurę. Najbardziej mi się podobało jak zaśpiewała That`s The Way I Feel About You na siedząco. Siedziała wtedy jakieś 4 m ode mnie. Popłakałam się wtedy, to było ,mega wzruszające. Poczułam się bardzo szczęśliwa. Dzisiaj mam urodziny a wczorajszy koncert i tak bliskie znajdowanie się w stosunku do Edyty było najwspanialszym prezentem w życiu. Żałuję jedynie, że nie udało sie zdobyć autografu. Chociaz walczyłam jak lew z ochroną ^^ :D ale niestety Edyta nie dawała autografów. Ochroniarze byli bardzo chamscy i strasznie się wkurzali, że Edyta tak długo nie wychodzi po koncercie. Bardzo ja wtedy obrażali i mówili, że "autografów nie daje, bo jednemu już dała coś innego i teraz jest w trakcie rozwodu. To zresztą daje cały czas. Nie mamy co czekac na autograf, bo ona i tak ma nas w dupie" i wiele ty,m podobnych tekstów. W pewnej chwili nie wytrzymałam i z jednym zaczęłam się i ostro kłucić , że nieźle się wkurzył. To był jednyny nrgatywny moment koncertu a właściwie po koncertu. Byli beznadziejni. Po tym incydencie doszłam do wniosku, że ochroniarze to idioci którzy obrażają wszystkich na lewo i prawo. Jakby obrażali tylko mnie to bym si e nie przejęła ale jak cisnęli Edytce to nie dało saie wytrzymac. Szkoda tylko , że gdy z nimi "rozmawiałam" reszta fanów czekających na autograf, ani drgnęło w obronie Edyty. Kto tam wtedy był to wiedział i słyszał. Dlatego bardzo mi sie spodobał moment na koncercie gdy Edi powiedziała do ochrony pod sceną, że ni8e maja chodzić pod scena w te i wewte bo to jest jej show a nie ich.
Była boska! Podziwiam.
Awatar użytkownika
Himcio
Impossible
Impossible
Posty: 1789
Rejestracja: 30 sie 2009, 19:22
Ulubiony album: Kiss Me Feel Me
Ulubiona piosenka: Under Her Spell
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: Koncert w Poznaniu

Post autor: Himcio »

joannaee pisze:Dzisiaj mam urodziny
Oo!..Wszystkiego Najlepszego! :)
joannaee pisze:Dlatego bardzo mi sie spodobał moment na koncercie gdy Edi powiedziała do ochrony pod sceną, że ni8e maja chodzić pod scena w te i wewte bo to jest jej show a nie ich.
Wow..Edka szaleje!!...dobrze Im powiedziała 8P
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Koncert w Poznaniu

Post autor: DeathlySilence »

efka, z Twojej relacji wynika, że Edyta na scenie robiła za kabaret. :D Fajne teksty.

Dzieki za relacje i pliki i zdjecia - wszystkim. :) Jesteście wielcy.

Co do wynajmu hal - kiedyś czytałem artykuł (chyba o Michaelu Georgu), że z tym bisowaniem, dłużczym śpiewaniem też jest cieżko. Jak artysta dobrze się poczuje na scenie, poczuje energię od fanów i chce dać siebie więcej niż zaplanowano początkowo w kontraktach (czas wynajmu itp.), to później stosują zrogie kary finansowe.

Co do ochrony. Cóż - w kazdej profesji znajdą się chamy. Więc nie ma co uogólniać. Jakby Edyta miała ze sobą zawsze swoją ekipę - od muzyków, po ochroniarzy - to i szefowej by tak nie dowalali, jak Ci z łapanki. Tak jak z publiką - własna jest najwspanialsza.
Paulik24
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 785
Rejestracja: 14 mar 2008, 17:48
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Krosno- Podkarpacie

Re: Koncert w Poznaniu

Post autor: Paulik24 »

joannaee pisze:autografów nie daje, bo jednemu już dała coś innego i teraz jest w trakcie rozwodu. To zresztą daje cały czas. Nie mamy co czekac na autograf, bo ona i tak ma nas w dupie
Jakbym takie coś usłyszała to nie wiem co bym zrobiła... :x
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Koncert w Poznaniu

Post autor: Kopaneek »

W dziale Audio/Video umieściłem link do chomika, z którego można pobrać video "That's The Way I Feel About You". :)
ODPOWIEDZ