Adele

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adele

Post autor: Blur »

Adele poznałem jakoś pod koniec ubiegłego roku, gdy ktoś na fejsie zamieścił Hometown Glory - dawno żadna piosenka tak mi się nie spodobała, po prostu cudo.
Później było Chasing Pavements, Cold Shoulder, My Same i tak jakoś cała płyta 19 przypadła mi do gustu.

Od kilku dni czytam same pochwały pod adresem Adele na forum i nie tylko, aż dzisiaj wreszcie włączyłem sobie Someone like You, w dodatku wersje live z Brit...jutro lecę kupić cały album.
Ta dziewczyna ma w sobie tyle gracji, uroku i przede wszystkim talentu.
Pięknie, po prostu pięknie.
abcd
Linger
Linger
Posty: 833
Rejestracja: 28 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Śląsk

Re: Adele

Post autor: abcd »

Zauważyłem, że Adele ma taką samą "manierę" śpiewania jak Edyta - śpiewając głośno długo dźwięk, daje mocno wibrato od samego początku po czym kończy go w innym rejestrze, zazwyczaj o kwartę lub kwintę wyżej. Ciekawe :)
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Adele

Post autor: Virtual Tom »

Album "21" nr 1 w USA :hura:

Oto wpis Adele z jej blogu
Adele pisze:The first time I ever came to america I was 15 and my dad took me on holiday to NY. I remember going into the then massive virgin store in times square where I thought how amazing it would be to one day have a record in a record shop abroad. Though I NEVER thought it likely in the UK, because it’s pretty unlikely full stop. The thought of my music travelling to any extent always seemed impossible!

Almost 7 years later I’ve just been told I have a number 1 album in the US!!! Nothing that’s happened to me over the last month at home or abroad has sunk in, because I was so frightened of releasing it that i grew concrete skin. But it definitely just cracked. And I can’t put into specific words how I feel right now, but ive never felt this way before! Thank you so much! I head home tomorrow for a little break before I head out to see you all on the tour and i cant wait.

Love forever and always
adele x
Brawo! :klaszcze:
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Adele

Post autor: Meg »

Virtual Tom pisze:Album "21" nr 1 w USA :hura:

Oto wpis Adele z jej blogu
Adele pisze:The first time I ever came to america I was 15 and my dad took me on holiday to NY. I remember going into the then massive virgin store in times square where I thought how amazing it would be to one day have a record in a record shop abroad. Though I NEVER thought it likely in the UK, because it’s pretty unlikely full stop. The thought of my music travelling to any extent always seemed impossible!

Almost 7 years later I’ve just been told I have a number 1 album in the US!!! Nothing that’s happened to me over the last month at home or abroad has sunk in, because I was so frightened of releasing it that i grew concrete skin. But it definitely just cracked. And I can’t put into specific words how I feel right now, but ive never felt this way before! Thank you so much! I head home tomorrow for a little break before I head out to see you all on the tour and i cant wait.

Love forever and always
adele x
Brawo! :klaszcze:
No i tak powinno być!!! Zasługuje na to :) Cieszę się jej szczęściem :taniec:
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adele

Post autor: Blur »

Brytyjka nr 1 w Stanach, to nie zdarza się często, gratulację!

A ja wciąż nie mogę się wybrać do Empiku, mimo iż codziennie obok niego przechodzę.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Adele

Post autor: niuto »

Brytyjka nr 1 w Stanach, to nie zdarza się często, gratulację!
w przeciągu ostatnich kilku lat zrobiła się moda na brytyjskie wokalistki: Leona, Duffy, amy, Lilly, a teraz Adele. Ale fakt, sam szczy zestawienia udaje się zdobyć nielicznym.
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Adele

Post autor: Joan »

Każdy słucha to i ja musiałam :)
Z całego albumu 21 znałam tylko jedną piosenkę, którą znałam Rolling In The Deep - wspaniałe brzmienie. Może płyta nie zrobiła na mnie jakiegoś wielkiego wrażenie przesłuchałam ja dopiero raz. Bardzo podoba mi się jeszcze One And Only Zobaczymy na pewno będę do niej powracać. Płyta na pewno zostanie przesłuchana jeszcze raz.
Adele - wspaniała wokalistka ^^
Awatar użytkownika
Chris
Perła
Perła
Posty: 1192
Rejestracja: 13 kwie 2008, 18:07
Ulubiony album: EG/Live'99
Ulubiona piosenka: M&MA (Live)

Re: Adele

Post autor: Chris »

Joan pisze:Każdy słucha to i ja musiałam
:5:
Joan pisze:Płyta na pewno zostanie przesłuchana jeszcze raz.
raz to za mało! Muzyka z 21 zyskuje z każdym przesłuchaniem. U mnie 'zaskoczyło' dopiero po kilku/kilkunastu przesłuchaniach, a teraz nie mogę się od niej oderwać.

Na początku zarzucałem tej płycie jednolitość, ale teraz odbieram to jako atut. Adele zdąży nagrać jeszcze nie jeden album traktujący o różnych emocjach w różnej stylistyce. Dlatego podoba mi się to, że mając nastój na taką właśnie dość melancholijną refleksyjną, spokojną muzykę włączając płytę nie muszę skakać po piosenkach (tak jak np. w przypadku płyt Edyty, na których piosenki są strasznie rozjechane stylistycznie).
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: Adele

Post autor: Mist »

taka plyta mi sie bardzo podoba, szkoda ze w ksiazece sa tylko zdjecia a nie ma tekstow piosenek. Jestem pod ogromnym wrazeniem tekstow :)

Swietne jest to, ze jest spojnosc w tym albumie. Mysle, ze to cecha artystow, ktorzy wspoltworza swoje plyty. :)

Mysle, ze trzecia plyta bedzie dla Adele sporym wyzwaniem i sprawdzianem. Z reguly wtedy wykorzystalo sie juz swoje najlepsze pomysly i trzeba szukac od podstaw, a poprzeczka po ogromnym miedzynarodowym sukcesie jest bardzo wysoko postawiona. :)
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Adele

Post autor: Estratos »

Mist pisze:taka plyta mi sie bardzo podoba, szkoda ze w ksiazece sa tylko zdjecia a nie ma tekstow piosenek. Jestem pod ogromnym wrazeniem tekstow
Widzę, że już Cię wzięło na maxa. :) Adele jest fenomenalną artystką, lekkość z jaką śpiewa na żywo nie raz wprawiła mnie w osłupienie, ach co bym dał, żeby znaleźć się na jej koncercie, niestety marne szanse na normalne kupienie biletu ;/

Polecam pooglądać też kilka wywiadów z Adele na youtube, okazuje się, że to nie tylko utalentowana ale i inteligentna kobieta.
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Adele

Post autor: ANETA »

Za waszą namowa sięgnęłam po płytę ,,21". Płyta jest spójna, można zgasić światło, sączyć ciepłe kakao i słuchać .... (kiedy w końcu nowa płyta Edyty będzie miała u mnie w domu taką oprawę ???).

Uwielbiam słuchać muzyki nocą i ta płyta jest do tego idealna.

Adele ma ładną barwę głosu ale szkoda, że osiąga tylko pewien poziom, nie wyciągnie wyższych nut - a ja tak lubię ,,górki" hmm.. szkoda.
abcd
Linger
Linger
Posty: 833
Rejestracja: 28 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Śląsk

Re: Adele

Post autor: abcd »

ANETA pisze:Za waszą namowa sięgnęłam po płytę ,,21". Płyta jest spójna, można zgasić światło, sączyć ciepłe kakao i słuchać .... (kiedy w końcu nowa płyta Edyty będzie miała u mnie w domu taką oprawę ???).

Uwielbiam słuchać muzyki nocą i ta płyta jest do tego idealna.

Adele ma ładną barwę głosu ale szkoda, że osiąga tylko pewien poziom, nie wyciągnie wyższych nut - a ja tak lubię ,,górki" hmm.. szkoda.
Posłuchaj sobie wokalizy z końca "Set fire to the rain". Tam wyciąga dosyć wysoko. Poza tym skala nie jest miarą artyzmu. :)
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Adele

Post autor: ANETA »

abcd, wiem, że skala nie jest miarą artyzmu ale ja po prostu lubię słuchać wysokich dźwięków. Działają na moje serducho :) Adele ma wyczucie i tzkw. świadomość muzyczną ale gdyby pociągnęła wyżej byłoby cudnie.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Adele

Post autor: dorota »

a ja odkryłam Adele wraz z jej Rolling in the deep i póki co podoba mi się to odkrycie, zabieram się za przesłuchanie jej płyty "21" :)

duffy w ogóle mi nie podchodzi, z Adele może będzie inaczej...:)
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Adele

Post autor: Virtual Tom »

ODPOWIEDZ