Facebook - oficjalne konto Edyty

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: ChristopherP »

"Nagradzam Was więc owacjami na stojąco."

:rotfl:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: Piter »

Mnie sie ta odpowiedź podoba.
Barany to eufemizm na takie sku***syństwo
anet97
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2008, 0:55
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: If i give myself up
Lokalizacja: Polska

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: anet97 »

Bardzo dobra odpowiedź,kamień spadł mi z serca,bo jednak wszystko z nią w porządku.
mpjp
The story so far
The story so far
Posty: 498
Rejestracja: 27 sie 2011, 23:31
Ulubiony album: następny
Ulubiona piosenka: Obudźcie mnie
Lokalizacja: PL

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: mpjp »

Piter pisze:Mnie sie ta odpowiedź podoba.
Barany to eufemizm na takie sku***syństwo
Zło dobrem zwyciężaj. A Ona siebie pogrążyła, bo media skupiły się tylko na "baranach jednych", a nie treści oświadczenia. Strzał w kolano
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: wodawodnista »

Odpowiedź zgrabna, forma Edytowa, ale to należało przyjąć za pewniak. Generalnie to jej odpowiedź pokazała nieubłagalną prawdę: nie ma czegoś takiego jak wspieranie się czy szacunek dla drugiej osoby. Żaden koncert "artyści przeciw nienawiści" nic nie dał - może Edyta była świadoma tego, że to obłuda i celowo to zlekceważyła. Dzisiaj widać czarno na białym, że może być sto takich koncertów a i tak to nic nie zmieni. Zastanawiąjce jest to dlaczego ludzie walczą z Edytą i marnują swój czas na ubliżanie jej, a nie na realną pomoc dla ludzi chorych na covid? Ludzie robią z live na instagramie petardę rzędu orędzia wygłoszonego do narodu na tronie królewskim.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: endeven »

Odpowiedź Edyty pokazuje jedno. Skrajności. Potrafi o tym, co jej w duszy i głowie siedzi opowiadać na bardzo skrajne sposoby, przyjmując naprawdę rozbieżne formy. Bo z wieloma rzeczami można się zgodzić oczywiście, jak nasycanie się mediów ogólnie treściami negatywnymi, pielęgnacja strachu i poczucia zagrożenia, niepokoje międzyludzkie, społeczne rozognienie emocji, trudy izolacji i ograniczenia w czerpaniu radości życia. Tylko, że we wpisie na fb Edyta potrafi to jakoś jeszcze rozsądnie ująć, natomiast na lajfach to wszystko wydaje sie być zaburzone w apokaliptyczno spirytualistycznym uniesieniu duchowym wyznawców światłości, a przez to nie da sie przebrnąć. I nie pomoże tutaj też manipulowanie hasłem o "prywatnym" instagramie. Przez kilka lat od początku ten profil był jej medialnym publicznym kanałem komunikacji. Teraz czasem jest prywatny, czasem publiczny w ustawieniach. Ale żadne ustawienie nie zmieni teraz faktu nagle, jaki charakter ma to konto. Z 400 tys. followersów. Gwiazdy mają swoje prywatne profile, te bardziej ukryte, zatajniaczone, gdzie mają naprawde ludzi sobie bliskich, znajomych. Problem z Edyta jest taki, ze Ona chyba nie ma takich ludzi wokół siebie. Dlatego gubi się w tym co prywatne i co publiczne, a za krąg swoich bliskich uznaje 400 tysięcy przypadkowych fanów.

Ale oczywiście nie wszystko jest racjonalne w tym wpisie. Bo znów potwierdza sie źródło czerpanej "wiedzy". Z filmików na You Tubie. I brakuje niestety skonfrontowania zakrzywionej "prawdy" tych filmików, celowo interpretujących, zakładających z góry pewne tezy. Teorie spiskowe mają to do siebie, że kumulują sobie jakieś z pozoru "niewyjaśnione" aspekty, pozlepiają, połączą to co będzie pasować, odrzucą to co mogłoby zaprzeczyć temu i obalić. I tak to się kręci na podatnym gruncie, który chce w to wierzyć, bo nagle skomplikowany temat nabiera prostych wyjaśnień. I gdy widzi się na insta Edytę pytającą Trumpa "how can I help?" to tak, pozbawia to złudzeń co do jej zdolności poznawczo merytorycznych.

Fajnie, że nie wymienia nikogo z nazwiska. Ale hmm czy te zapowiedzi sądowe czemuś służa? Ta zapowiedz stanowi tylko zaśłonę dymną, jakis potrzebny Edycie parawan ochronny. Dobrze wiemy, że faktycznie nic w tym kontekście sie nie wydarzy. Taki straszak, z którego Ci "koledzy z branży" również cisną bekę.

I jeszcze jedno. Edyta zarzuca mediom pokazywanie tylko ciemnej strony rzeczywistości i nakręcanie spirali. Sama jest stronnicza w tym momencie. W mediach jest tez pełno doniesień, relacji z pola bitwy szpitalnej, takich budujących, jak mimo braków, zmęczenia i trudności, te zespoły pielęgniarsko lekarskie sobie pomagają, jak sie wspierają nawzajem, pokazując że człowiek potrafi, pokazać swoje najbardziej ludzkie oblicze, pełne dobra i empatii i poświęcenia. I nie trzeba wtedy "cudów" boskich. Bo to ta solidarność jest piękna. Czy solidarność ludzi sprzeciwiającym się niesprawiedliwościom, dyskryminacjom nie jest budująca? To też można znaleźć w środkach przekazu i social mediach. I być tym wzruszonym.

Tak więc, trochę ta odpowiedz Edyty jest trafna, a trochę też pokazuje że sama zafiksowuje sie na jedną odsłonę przekazu, nie widząc szerszego spektrum. Dwa światy.
mpjp
The story so far
The story so far
Posty: 498
Rejestracja: 27 sie 2011, 23:31
Ulubiony album: następny
Ulubiona piosenka: Obudźcie mnie
Lokalizacja: PL

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: mpjp »

Endi brawo.
A tu c.d. autopogrążenia: Strona główna WP odnosi do pudelka, który w tytule tylko o "baranach jednych": https://www.pudelek.pl/edyta-gorniak-od ... 956109216a
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: endeven »

A no i o jednym Edyta zupełnie milczy. O muzyce. I ciągle nie rozumie, że dając ludziom swój talent i śpiew, interpretacje, może naprawde pomagać i leczyć nasze dusze. Właśnie w tym okresie szczególnie. A właściwie w żaden sposób tego nie realizuje, choć ma pole i przestrzeń do popisu. I byłoby to światło i dobro potrzebne ludziom. Ale sie nie pojawia. Można wydawać rarytasy, coś wygrzebać, jakieś demówki, jakieś niepublikowane, ponagrywać lajfy, zwykłe, oszczędne, wszystko by cieszyło. Wcale nie musi być cała płyta, skoro jej nie ma nagranej.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: wodawodnista »

Znowu wkładanie Edycie (jak i mi) źródeł o których nie powiedziała słowa. Poproś ją o źródła a potem mów, że to filmiki z YT. Nie od dziś wiadomo, że na tym forum uznaje się tylko część lekarzy, badaczy, osób opiniotwórczych, wirusologów. Reszta to lekasze, badasze, osoby nieopiniotwórcze, głupotolodzy. Nudne to już, to wkładanie w usta kogoś, to czego nie powiedział. Dużo znaków, mało treści i mało "wiedzy".
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1624
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: rav33 »

Edzia od lat strzela ogólnikami, frazesami na różne tematy, nierzadko tylko po to, aby być w mediach. A tym razem przesadziła (nawet w zamkniętym gronie, trzeba być odpowiedzialnym za słowo), więc spotkała się z krytyką. Ośmieszyła się. Nie pierwszy raz.

Ta jej odpowiedź, to nic innego jak reakcja antykryzysowa, do tego słaba. Lepiej żeby zamilkła lub wypowiadała się tylko piosenkami napisanymi przez mądrzejszych od niej autorów.
mpjp
The story so far
The story so far
Posty: 498
Rejestracja: 27 sie 2011, 23:31
Ulubiony album: następny
Ulubiona piosenka: Obudźcie mnie
Lokalizacja: PL

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: mpjp »

Woda powiem Ci coś na innym przykładzie. Nie chodzi czasem o wypowiedzenie wprost, ale o kontekst wypowiedzi. Polecam wywiad z szefem narodowców (o ile przetrwasz, bez wymiotów) - gdzie dziennikarka wprost pokazuje, że ich strój czy znak hajlowania KOJARZY SIĘ jednoznacznie/ ODBIERA SIĘ jednoznacznie - a on w zaparte, że nie jest to hajlowanie tylko podniesiona ręka. I właśnie chodzi o odbiór większości/skojarzenia

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
Matko słucham tego i słyszę: siedzą sobie 2 czy kilka osób i myślą jak tu skłócić ludzi... W polsce myślą podejmijmy temat aborcja, bo to katolicki kraj.
ONI to wiedzą...
I te zamknięte oczy przez dziesiątki sekund... Ogólniki... Odlot
NIE WIERZĘ... siedzą sobie osoby i myślą jak skłócić ludzi. I naprawdę ktoś jeszcze Jej broni, ze się nie ośmieszyła?...
Ostatnio zmieniony 13 lis 2020, 10:39 przez mpjp, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: wodawodnista »

Ja dokładnie to rozumiem, tylko pouczam użytkownika z nudów :edi: Czepiam się o słówka z nudów :edi: Użytkownik ignorant, więc na takie traktowanie zasługuje. Nie pierwsza jego lekceważąca wypowiedź.
AS
Make it happen
Make it happen
Posty: 126
Rejestracja: 21 kwie 2020, 16:25
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: Kraków

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: AS »

Dziwi mnie, że Edyta po tylu latach jeszcze się dziwi, że media wycięły jej wypowiedź z kontekstu.. w wielu kwestiach się z nią zgadzam - np. w tym, że ludzie mają prawo się różnić, że należy rozwijać swoje pasje zamiast ślęczeć nad lekcjami (14 lat pracuję w oświacie) i - przede wszystkim - że nie ma obowiązku przyjmowania cudzej wiary za... swoją wiarę, bo myśleć trzeba samodzielnie. Święte słowa.

Raz jeszcze zaboleję tu nad polską edukacją. Bo to w niej jest problem. Gdyby młodzież uczyła się analizować informacje, jak poszukiwać wartościowych danych, jak rozpoznawać fake newsy, a do tego jak być krytycznym i asertywnym - inne by miała autorytety. I wtedy nie miałoby żadnego znaczenia, co powie jedna czy druga gwiazda, gwiazdka, celebrytka czy pani w sklepie...

Edyta ma prawo być Edytą - AŻ Edytą, ale też... TYLKO Edytą.

PEACE!
mpjp
The story so far
The story so far
Posty: 498
Rejestracja: 27 sie 2011, 23:31
Ulubiony album: następny
Ulubiona piosenka: Obudźcie mnie
Lokalizacja: PL

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: mpjp »

Zatem najpierw naprawmy oświatę (jestem jak najbardziej ZA), a potem puszczajmy słowa na prawo i lewo bez odpowiedzialności.
Słuchałem przed chwilą live - to Ona nawet wprost zwracała się "do najmłodszych"
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Facebook - oficjalne konto Edyty

Post autor: endeven »

Czarnek na pewno zadba o oświecenie w edukacji. :(
ODPOWIEDZ