METRO

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

METRO

Post autor: Bob »

Wczoraj po szaleństwach w Zakopanem zawitałem do Teatru Buffo na odmłodzoną wersję Metra. REWELACJA!!!!!. Siedzieliśmy w 5 rzędzie , pełny kontakt wzrokowy z artystami. Główni bohaterowie Anka i Jan rewelacyjni, zdecydowanie wole od pierwotnej obsady, bo zwłaszcza Grońcowej jakoś nie darzę sympatią. W obsadzie z ogólnie znanych nazwisk Gwiazdy -Natasza Urbańska i Ambroziak, poza tym wieksza część obsady z Romea i Julii. Koniecznie musicie ten spektakl zobaczyć. Najbardziej byłem ciekaw Litanii.W tym akurat momencie okazało się , że powiedzenie nie ma ludzi niezastąpionych jest fałszywe. Pani która starała się imitować wykonanie Edyty , wykonała je poprawnie, w 2 lub 3 momentach wokalizy prawie identycznie. O ile Litania Edyty to absolut, to wczorajsze oceniłbym na 4+, też nieżle. Orkiestra leci z playbacku, w koncowej scenie , kiedy Jan rzuca się pod pociąg w tle fragmenty z udziałem pierwszej obsady.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2007, 22:41 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: METRO

Post autor: marlena »

ja nie wiem czy się przezwyczaje do nowej obsady - szczególnie do Litanii wykonanej nie przez Edyte - kiedy odzeszła z metra nie widziałam już go. ale chyba dlatego, że moja przygoda z edyta zaczęła się własnie od metra. to było chyba w 1992 roku miałam z 11 lat jak pani ze świetlicy ( w podstawówce) zabrała nas na Metro. wtedy usłyszałam poraz pierwszy litanie w wykonaniu edyty które mnie wbiło w fotel! nie wiele pamietam z tamtego przedstawienia, nawet chyba dobrze fabuły nie pamietam - ale wiem jedno ze jak na scenie byli wszyscy wykonawcy to edyta miala coś takiego w sobie ze chciało sie na nia patrzeć! no a potem przyszła eurowizja i skojarzenie ze to ta sama dziewczyna1 i tak juz zostało!


pamietam, że po odejściu edyty z metra jej miejsce zajęła zdaje się Violetta Brzezińska! też była niezła z tego co słyszałam!

a tak w ogole to ktoś ja kojarzy? ona wygrała szanse na sukces tą w sali kongeresowej, coś tam wygrała w opolu! i pamiętam jej chyba jedyna piosenke: " szarości me ciemnosci me ja w waszą....... coś tam coś tam - chyba jakoś to tak leciało ( nie wiem czy tego tekstu to przypadkiem cygan nie napisał?).
iekawe co tam u niej słychać :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: METRO

Post autor: KrzysiekF »

marlena pisze:

pamietam, że po odejściu edyty z metra jej miejsce zajęła zdaje się Violetta Brzezińska! też była niezła z tego co słyszałam!

a tak w ogole to ktoś ja kojarzy? ona wygrała szanse na sukces tą w sali kongeresowej, coś tam wygrała w opolu! i pamiętam jej chyba jedyna piosenke: " szarości me ciemnosci me ja w waszą....... coś tam coś tam - chyba jakoś to tak leciało ( nie wiem czy tego tekstu to przypadkiem cygan nie napisał?).
iekawe co tam u niej słychać :)
Widziałem ją kilka razy przypadkiem na TV TRWAM śpiewa piosenki religijne:)
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: METRO

Post autor: marlena »

KrzysiekF pisze:
marlena pisze:

pamietam, że po odejściu edyty z metra jej miejsce zajęła zdaje się Violetta Brzezińska! też była niezła z tego co słyszałam!

a tak w ogole to ktoś ja kojarzy? ona wygrała szanse na sukces tą w sali kongeresowej, coś tam wygrała w opolu! i pamiętam jej chyba jedyna piosenke: " szarości me ciemnosci me ja w waszą....... coś tam coś tam - chyba jakoś to tak leciało ( nie wiem czy tego tekstu to przypadkiem cygan nie napisał?).
iekawe co tam u niej słychać :)
Widziałem ją kilka razy przypadkiem na TV TRWAM śpiewa piosenki religijne:)

o matko no co ty! :shock:
szkoda bo ona chyba mam niezły głos? tak?
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: METRO

Post autor: KrzysiekF »

marlena pisze:
KrzysiekF pisze:Widziałem ją kilka razy przypadkiem na TV TRWAM śpiewa piosenki religijne:)

o matko no co ty! :shock:
szkoda bo ona chyba mam niezły głos? tak?
Tak, tak mówiła w wywiadze , że szukała swojej drogi (jak wiemy ona studiowała teologie) nawet były głosy, że miała iśc na zakonnię. Wybrała pieśni religijne :roll:
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: METRO

Post autor: ANETA »

Nie chce słuchać nikogo w wykonaniu Litanii opócz Edyty, bo nikt tego nie zaspiewa tak swietnie jak ona, poprostu juz nie da rady :grin:
Awatar użytkownika
russmaxfan
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:41
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "Litania"
Lokalizacja: Warszawa

Re: METRO

Post autor: russmaxfan »

Mialam o szczescie widziec metro w z Edyta jako Anka i Janowskim jako Janem i nie zamierzam ogladac zadnej odmlodzonej wersji. Che zeby w moich wspomnieniach zachowala sie wlasnie ta obsada 8)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: METRO

Post autor: Bob »

jakieś 14 lat temu widziałem Metro w wersji z Groniec i Janowskim, Edyta również występowała, ale z przedstawienia głownie zapamietałem Litanię w jej wykonaniu.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: METRO

Post autor: vanity »

Viole Brzezińską pamiętam a pamiętam, najpierw z szansy na sukces potem z Opola i potem z jednej piosenki. potem pamiętam widziałam z nią jakiś wywiad, w którym stwierdziła że nagranie jej pierwszej płyty nie wypaliło. trochę było mi jej szkoda. wiedziałam że otarła się o Metro i śpiewała Litanię. no i w końcu postanowiła śpiewać piosenki religijne. i tu właściwie z tych wykonań jej nie znam.
ja Metra live nie widziałam. ale gdzieś w okolicach eurowizyjnych pokazali Metro oczywiście w pierwszym składzie w tvp. pamiętam jak przez mgłę ten musical. mogli by powtórzyć. oczywiście ten z pierwszą ekipą.
myślę że wogóle ludzie związani z pierwszym skłądem są wyjątkowi. wiele osób zrobiło kariery. Groniec śpiewa, Kordek trochę śpiewał trochę aktorzył, Lubaszenko jest aktorem z pierwszej półki, Robert Janowski trochę się rozmienił na drobne prowadząc Jaka to melodia, ale generalnie fajnie wychodzi w tv i serialach, o Edi nie wspominam bo to oczywiste, Józefowicz i Stokłosa zrobili jeszcze parę fajnych rzeczy razem, Józefowicz - fajna rola w Poranku Kojota.
generalnie bardzo zdolna ekipa :)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: METRO

Post autor: Bob »

A może ktos ma Metro na kasecie VHS do udostępnienia,proszę o kontakt na PW
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: METRO

Post autor: vanity »

a może zbombardujemy mailami tvp aby puścili metro z pierwszym składem?
Awatar użytkownika
Madziorek888
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 291
Rejestracja: 25 gru 2004, 22:50
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Dziękuję Ci
Lokalizacja: Olsztyn

Re: METRO

Post autor: Madziorek888 »

Bob pisze:A może ktos ma Metro na kasecie VHS do udostępnienia

Ja mam Metro na VHS i przerabiałam ostatnio na DivXa
Główne role grają Janowski i Groniec.
Jednakże nie jest to od początku. Całość którą mam nagrane trwa 1:10min
A nagrane jest od fragmentu wykonywania piosenki "A ja nie" Czyli początku brakuje i to nie mały kawałek....

A może ma ktoś w całości??

To ja też proszę info na PW
Ayula91
Linger
Linger
Posty: 888
Rejestracja: 25 maja 2008, 21:16
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Tel'aran'rhiod

Re: METRO

Post autor: Ayula91 »

mam pytanie nie ma nigdzie w necie zarejstrowanego albo do kupienia whatever metra gdzie Anke gra Edyta?
bo tyle piosenek ona spiewa jak sie popatrzy na necie wiec musi grac Anke tak o chyba nie nagrywala piosenek:))
Awatar użytkownika
homerowa
Impossible
Impossible
Posty: 1784
Rejestracja: 27 sty 2005, 14:09
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Jak najdalej stad

Re: METRO

Post autor: homerowa »

Metro w 3D a to ciekawe.
Jozefowicz porywa sie z motyka na slonce
http://www.pudelek.pl/artykul/26281/chc ... etro_w_3d/
Ja mam fragmenty nagrane kamera amatorska gdzie glowna role Anki gra Edyta, ale bardzo kiepska jakosc.
Awatar użytkownika
LaFidelite
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1231
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:18
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Oz

Re: METRO

Post autor: LaFidelite »

homerowa, zamieść to prooooooszę :guru: :wink2:
ODPOWIEDZ