CLEO

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

CLEO

Post autor: pijej1 »

Nie ma osobnego wątku poświęconego CLEO?!

Głos fenomen! Reprezentowała nas na Eurowizji gdzie zdobyła 14 miejsce z utworem, który na pewno wejdzie do kanonu polskiej piosenki.
Debiutancki album zatytułowany Hiper/Chimera nagrany wspólnie z Donatanem otrzymał we wrześńiu potrójną platynę.

W 2015 brała udział w programie Dancing with the Stars jej partnerem był Jan Kliment, z którym zajęła ostatecznie trzecie miejsce - jak nasza landryna :beczy:

We wrześniu wydała drugą płytę BASTET. Muszę się przyznać, że długo się do niej zabierałem - poszła w bardziej taneczne klimaty w porównaniu z pierwszą płytą. Nie mam jeszcze ulubionej piosenki ale chyba Przepis idealny albo może Na pół chociaż Mi-Sie też fajne
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: CLEO

Post autor: Dobi »

Miałem niemiłą przyjemność posłuchać jej nowego albumu i niestety jest to jedna wielka porażka. W każdym calu; muzycznie, tekstowo, brzmieniowo. Szczególnie teksty to szczyt grafomaństwa. Nic gorszego dawno nie słyszałem. Ciężko mi nawet podać konkrety przykład ale np. utwór "Mi się" "zapadł" mi w pamięć... :niepodchodz:

Mam również wrażenie, że Cleo nie do końca wie z czym chce być kojarzona. Nie ma swojego stylu i skacze trochę tu, trochę tam. To akurat plus bo skoro to debiutancki album, szuka swojej niszy.

Mimo to albumu nie polecam nikomu. Dla mnie debiut kompletnie nieudany.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: CLEO

Post autor: Kamui Shiro »

Nie wiem, czego się spodziewałeś. Single były trzy i każdy pełna kaszanka. Chociaż jest to kaszana trzymająca poziom dobrej kaszany i nie dziwię się, że ma swoich odbiorców. Reszta to siła reklamy --- od paru lat ktoś nam wmawia, że pani Cleo jest bardzo ciekawa. Z drugiej strony, zrobiła karierę dzięki producentowi zza wschodniej granicy, a tam tego typu piosenkarki (Biłyk, Swietłana Łoboda...) robią zawrotną karierę.

Nawiasem mowiąc, za klipy Cleo, także te z Donatanem, odpowiada stylistycznie moja znajoma xD
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: CLEO

Post autor: Angie29 »

Cleo w dniu premiery odbierala Złota płytę za Bastet

Oraz Diamentowa płytę za singiel Zabiorę nas ... zadebiutowała na 3 miejscu Olis i chwilę potem zaginęła w akcji ...teraz przygotowuje swój kolejny chyba 4 klip ....Tak się zastanawiam czy można jeszcze wydusic więcej z tego albumu ????
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: CLEO

Post autor: ray »

Angie29 pisze:teraz przygotowuje swój kolejny chyba 4 klip ...
Szósty...
Cleo wydała już 5 klipów promujących album "Bastet":
-> Zabiorę nas
-> Zabiorę nas (Basto remix)
-> Wolę być
-> N-O-C
-> Mi-Sie
A w mikołajki ma wyjść klip do Na pół.

6 teledysków do jednej płyty i to w ciągu niespełna roku? :shock:

Obejrzałem teraz te 5 teledysków i powiem tak: bez fonii oglądałoby się je dużo lepiej. :)
Widać, że włożono w te klipy pieniądze. Podoba mi się stylizowany teledysk do Wolę być, choć szkoda, że pojawia się w nim (jak również w N-O-C-y) Luxuria Astaroth - po co promować to beztalencie?
A co do muzyki... Nie podoba mi się żadna z tych piosenek.
Angie29 pisze:Cleo w dniu premiery odbierala Złota płytę za Bastet
I to jest kolejny przypadek złotej płyty za same streamingi, głównie YouTube - w tej chwili te 5 teledysków ma łącznie ponad 50 milionów wyświetleń... :roll:
Na kanale Cleo na YouTube są jeszcze 3 inne tracki z płyty (samo audio):
-> Bastet
-> Sami
-> Wolę być (Remix)
Dla mnie z tej trójki tylko Bastet jest zjadliwy.
Cleo jest bardzo popularna w necie. Spośród wszystkich polskich piosenkarek to właśnie ona ma najwięcej fanów na Facebooku (w tej chwili 1 341 965). Ktoś więc sprytnie pomyślał, że w takim razie opłaci się zainwestować w efektowne klipy i wrzucić praktycznie 2/3 albumu na YouTube. I w ten sposób młodzi fani wyklikali dla Cleo złotą płytę - mimo że album w wersji fizycznej poniósł megaklapę (zaledwie 3 tygodnie na OLiSie: #3, #12, #36).

Przesłuchałem cały album na Spotify. Raz - i więcej już nie mam ochoty. Kocia mama to kolejny koszmarek.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: CLEO

Post autor: Kamui Shiro »

Bo Luxuria wspolpracuje z tą samą ekipą, odpowiadającą za klip do Słowian. Ręka rękę myje.
Może i beztalencie, ale zabawne ^^

Mi się podoba piosenka "Mi się" i dobrym pomysłem było jej podpromowanie w reklamie telewizyjnej sieci komorkowej. Ciekawi mnie, czy przekłada się to na jakiś pokaźniejszy sukces utworu. Wpada w ucho.

NOC też była dosyć spoko, choć to wszystko ma więcej pretensji niż prawdziwej mocy przebojowej, a samej Cleo jako postaci nie lubię.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: CLEO

Post autor: ray »

Nowy teledysk:
-> Na pół

Obrazek bardzo ładny, piękne ujęcia przyrody, fajne nawiązania do klimatu baśni... Tylko po co ten wieloryb? Najpierw wieloryb pojawił się w klipie Cool me down Margaret, teraz u Cleo...
Jest jakaś moda na wieloryby w klipach czy co?
A piosenka kiepska - słowa "Dzielę na pół" i tak zawsze będą mi się kojarzyły z piosenką Kayah.
ryba
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:47
Lokalizacja: polska

Re: CLEO

Post autor: ryba »

Cleo może ten rok zaliczyć do bardzo udanych , gdyż ....

Wolę być certyfikat Platyna - sprzedaż 20 000
N-O-C certyfikat Platyna - sprzedaż 20 000
ZABIORĘ NAS certyfikat Diament - sprzedaż 100 000

i płyta Bastet certyfikat Złoto - sprzedaż 15 000

Dodatkowo ok 250 koncertów i reklama sieci komorkowej , oraz własna linia ubrań i kilka teledysków. GRATULUJĘ
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: CLEO

Post autor: B@r »

Ona leci w radiach?
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: CLEO

Post autor: Kamui Shiro »

Bardziej w stacjach telewizyjnych. Promocja zaciekła, więc nie dziwię się wynikowi. Ale single też nie najgorsze, tendencja wzwyżkowa - od kiepskich pierwszych po jako taki środkowy i całkiem znośne końcowe. A mówiłem, że sprzedaż nie ma się u niej tak źle, w temacie poświęconym sprzedaży ;)
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: CLEO

Post autor: keraj »

Zupełnie nowy - zadziwiająco dobry singiel Cleo - Serce
https://www.youtube.com/watch?v=b3MciN_Vamc
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: CLEO

Post autor: ray »

Zwrotki fajne, refren tandetny.
Kto robił to lyric video? "Tattują" zamiast "tatuują"? Really? :lol3:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: CLEO

Post autor: addar »

ukradła edytce !! :edi:

a tak serio takie klimaty jak beda tez u edyty to git
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: CLEO

Post autor: KrzysiekF »

Najnowszy utwór po 3 dniach na YT ma już ponad 550 tys wyświetleń. Jeżeli pójdzie tak dalej, to przebije aktualny stan Andromedy w tydzień.

Łowcy gwiazd są mocno grane w rozgłośniach.
Dziś RMF Fm 4x
Zet 1
Eska 4

9 emisji w ciągu dnia na falach 3 dużych rozgłośni. Coś mi się wydaję, że Cleo znów poszaleje na Airplay listach.

Ta piosenka wydaję się kontynuacją stylu i konceptu Andromedy 8)


Cleo - Łowcy gwiazd


https://www.youtube.com/watch?v=xBB1GLK1xPc
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: CLEO

Post autor: Steffie »

Biznes sie musi krecic. Edyta im kasy nie zarobila, to wypuscili kawalek Cleo. Szkoda, ze Edyta zrobila jak zwykle wszystko po swojemu i zmarnowala potencjal swojego singla, jaki by on nie byl.
ODPOWIEDZ