Eurowizja 2020

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 304
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Bardzo szanuję talent Alicji, ale to wykonanie w ogóle mi się nie podobało - zarówno pierwsze jaki i to po zwycięstwie.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Kopaneek »

Weronika Curyło jest decydowanie lepszą wokalistką. To ona powinna zaśpiewać TNJ.
Mam nadzieje, że to nie ustawka i pojedzie Dereń.
Alicja wyła niemiłosiernie. Nie mogli jej jeszcze bardziej obniżyć tonacji?
I znowu ta buła w głosie... Krzywdę jej robią próbując wmówić ludziom, że to ta sama wokalna półka, co Edyta. To po prostu nowa Kayah z przyzwoitą skalą.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5036
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2020

Post autor: addar »

NIESTETY przyciezkawy głos ali nie udzwignał tej kobyły i uwypuklił przepasc talentyu miedzy nią a edką
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 304
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Kopaneek pisze: Alicja wyła niemiłosiernie. Nie mogli jej jeszcze bardziej obniżyć tonacji?
Nie mogli jej w ogóle obniżyć? Bo śpiewała w oryginalnej czego skutkiem był właśnie ten jeden wielki wrzask na ściśniętym gardle. W tym roku trzymam kciuki za Kasię Dereń, jednak czuje że ludzie zagłosują na Alicję :roll:
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Eurowizja 2020

Post autor: aśka »

A wg mnie to była ustawka. Udupili Curyło koszmarnym utworem. Zresztą dobór tych piosenek to porażka.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7366
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Piter »

Był to spontan rodem z talent show, gdzie jurorzy mają kwestie wypisane na kartce. Już jakiś czas temu pisano tu, że Alicja wystąpi z ta piosenką - A to niespodzianka! Zbliżenia na twarz wzruszonej Cleo w chwilach, gdy uczestniczce myliły się tonacje. Wtf?
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Eurowizja 2020

Post autor: aśka »

Tylko nie wiem czemu ma służyć ten program. Znaczy co oni chcieli osiągnąć tym sprawdzaniem ich coverami... :lol3:
Ta piosenka z którą ma jechać Polska to jest napisana?
Przecież w zależności od utworu - jedni sobie w nim poradzą lepiej, a drudzy gorzej.
Na przykład Wicked Game Alicja wykonała moim zdaniem genialnie i lepiej od Edi. Natomiast na utworach Edyty polega. Czy to Litania, To nie ja...

Czemu po prostu nie zaproponowali jednej albo drugiej występu w Eurowizji tak jak kiedyś Edycie? Tylko tworzą jakąś szopkę? To jest przede wszystkim krzywdzące dla pozostałych artystów tam występujących.
Nie rozumiem tej sytuacji. Powinni występować już z gotowymi eurowizyjnymi utworami albo wszyscy śpiewać ten utwór z którym mamy jechać... Wtedy wg mnie miałoby to jakiś sens.

A nawet jeśli już tak bardzo chcemy te covery. To czemu nie pozwolono im samodzielnie wybrać utworów ( np z tych eurowizyjnych), które chcą zaśpiewać. :roll: Przecież oni sami chyba najlepiej wiedzą w jakim repertuarze są najlepsi. Pozostało by wtedy wybrać tego, który nam pasuje. I napisać mu podobny utwór.
A tak to cały ten pomysł jest bez sensu.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2020

Post autor: ray »

Oczywiście, że to była ustawka.
Obejrzyjcie sobie finał "Hit, hit, hurra!" od 11:40 -> https://vod.tvp.pl/video/hit-hit-hurra,odc-12,28167005
Alicja śpiewa tutaj To nie ja - i wygrywa program. Wtedy tę piosenkę sama sobie wybrała, a wczoraj niby wylosował ją dla niej Orzech?
Swoją drogą, Orzech mógł powiedzieć wczoraj na koniec: "Popatrz, Alu, zawsze jak ja zapowiadam Twój występ z To nie ja, to wygrywasz". :lol3:
Mnie się nawet bardziej podoba wykonanie z grudnia 2016 niż to z wczoraj - chociaż tamto też nie było idealne. Moim zdaniem (i Hirka Wrony też), to nie jest utwór dla Alicji. Ale, jak widać, ta piosenka przynosi jej szczęście...
I dobrze, że Alicja pomęczyła się z aparatem ortodontycznym - teraz ma bardzo ładny zgryz.

W trzecim odcinku eliminacyjnym uczestnicy zaśpiewają piosenki beatlesów:
Marek Kaliszuk - Help!
Nick Sinckler - Can't buy me love
Basia Gąsienica-Giewont - Love me do
Albert Černý - Please please me
Norbert Legieć - She loves you
Marzena Ryt - Twist and shout
Adrian Makar - A hard day's night
Ptaszki ćwierkają, że wygra Albert Černý, czyli wokalista Lake Malawi.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2020

Post autor: endeven »

W weekend finał m.in. ukraińskich preselekcji. Mam swojego faworyta, choć nie wróżę mu zwycięstwa. Intrygują mnie takie połączenia nowoczesnego brzmienia pop elektro z tradycyjnymi motywami muzycznymi, więc mimo że wokal nie powala to z prezencja sceniczną kupuję to.
KHAYAT - Call for love -> https://www.youtube.com/watch?v=GrQ5zecokeQ

Moją uwagę zwrócił też TVORCHI. Startują z propozycją "Bonfire" -> https://www.youtube.com/watch?v=Gl7jHaxrIhE ale zdecydowanie bardziej podoba mi sie jednak ich inna piosenka TVORCHI - #не_танцюю -> https://www.youtube.com/watch?v=FbHjbbGq6hw

LITWA!!!

Świetny numer, jest energia, jest dobry pomysł przestrzenno sceniczno choreograficzny i piosenka jest przebojowa. Myślę, że Litwa będzie w tym roku w TOP 5!
THE ROOP - On fire -> https://www.youtube.com/watch?v=1EAUxuuu1w8
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5036
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2020

Post autor: addar »

wokal litwy słabiutki mimo symptii do wystepu
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Eurowizja 2020

Post autor: KrzysiekF »

Ujawniono twórców piosenek finalistów Szansy na sukces .

Piosenkę Szemplińskiej napisali twórcy sukcesu Roxi oraz Suoerhero Viki Gabor.
Kumór i Buczkowski-Wojtaszek odpowiadają za polskie sukcesy na Eurowizji Junior. Ten pierwszy przygotował razem z Lanberry polską część tekstu do Anyone I want to be Roksany Węgiel. Natomiast razem stali za utworem Superhero Viki Gabor.
Kaśka Dereń
Propozycja Kasi Dereń – Ufaj mi jest utworem autorskim, stworzonym przy współpracy z Piotrem Walickim. Walicki stoi m.in. za sukcesem płyt Scarlett (2014) i Tu (2017) grupy LemON. Z tych krążków pochodzą takie utwory jak tytułowa Scarlett czy Akapit. Producent współpracował również z Kasią Kowalską i Natalią Szoeder. Natomiast za warstwę tekstową odpowiadają Marcin Januszkiewicz oraz Mateusz Krautwurst.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1040
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Eurowizja 2020

Post autor: max28 »

Natomiast Albert zaśpiewa:

https://youtu.be/UYP7g1lMMyQ
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Eurowizja 2020

Post autor: spot_me »

KrzysiekF pisze:Piosenkę Szemplińskiej napisali twórcy sukcesu Roxi oraz Suoerhero Viki Gabor.
Chyba nie ma zatem watpliowsci kto ma wygrac te ''eliminacje''. Jedna wielka sciema.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2020

Post autor: ray »

Litwa faktycznie ma świetną piosenkę w tym roku. Świeżą, wpadającą w ucho, oryginalną. Sam występ podoba mi się już mniej, choreografia mnie trochę śmieszy. :lol3:

W ostatnich dniach poznaliśmy też jeszcze kilka innych propozycji:

-> Australia - Montaigne - Don't break me
-> Australia - Montaigne - Don't break me - LIVE

-> Łotwa - Samanta Tīna - Still breathing
-> Łotwa - Samanta Tīna - Still breathing - LIVE

-> Włochy - Diodato - Fai rumore

-> Armenia - Athena Manoukian - Chains on you
-> Armenia - Athena Manoukian - Chains on you - LIVE

-> Norwegia - Ulrikke - Attention
-> Norwegia - Ulrikke - Attention - LIVE

-> Francja - Tom Leeb - The best in me

-> Belgia - Hooverphonic - Release me

Podobają mi się piosenki Włoch i Armenii. Włoch ma poza tym niesamowity głos.

Wracając do polskich eliminacji...
Albert i Lake Malawi mają fajny kawałek, ale nie daję im szans. Polacy nie wyślą Czechów na Eurowizję. Ale przynajmniej więcej osób usłyszy o tych chłopakach, a zasługują na to. :)
Wszystko rozegra się między Szemplińską a Dereń.
Dereń ogłosiła na swoim InstaStory, że jej piosenkę, Ufaj mi poznamy w piątek i że utwór będzie dwujęzyczny - polsko-angielski.
Z kolei Szemplińska ogłosiła, że w sobotę wystąpi w finale "The Voice Kids". Bardzo więc możliwe, że już wtedy zaśpiewa w TV swoją propozycję, dzień przed finałem eurowizyjnej "Szansy...".
Moim zdaniem, już powinniśmy znać wszystkie 3 utwory. No, ale... całe te eliminacje wyglądają na ustawione pod Szemplińską...
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurowizja 2020

Post autor: keraj »

Nie znamy jeszcze propozycji zarówno Alicji jak i Kasi , ale ewidentnie wygląda to na faworyzowanie jednej z nich.
Sądziłem, że każdy z uczestników dostanie gotowy utwór napisany specjalnie dla nich pod konkurs, a tu takie niemiłe zaskoczenie
ODPOWIEDZ