Eurowizja 2020

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2020

Post autor: kuba5959 »

Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Eurowizja 2020

Post autor: KrzysiekF »

Na Eurowizje ma od początku jechać Szemplinska . Niestety niektórym się wydaje , że skoro producenci zrobili hita dla Roxi i Gabor to powtórzą to na dorosłej Eurowizji . Sama Alicja dużo ryzykuje . Jeżeli wróci z porażką... to może być po jej karierze . ( jeszcze nie wydając nawet debiutu w postaci albumu Cd)

Piosenka Dereń totalnie poniżej oczekiwań . Pomieszanie wszystkiego i dwa języki , wzorem Roxi i Viki .

Dorosła kobieta, trochę zagubiona w show biznesie i brzmi to jak tonąca brzytwy się chwyta . Wszystko i może w końcu chwyci . Desperacja ?

Chaos chaos chaos ... pokaże wszystko co potrafię w 3 minuty ?

Przepraszam, ale to jest gorsze od Magdy Tul.

Eh . Taki talent ...

Opinie Fanów na Eurowizja.org są jednoznaczne ... trudno uwierzyć że Kaśka dostaje szanse aby pokazać siebie , zrobić coś dobrego i miłego dla ucha, a oddaje słuchaczom tak bardzo rozczarowujący utwór .

Mogła iść do Dąbrówki , Kukulskiej zrobić coś świeżego , połamanego ,oryginalnego , z nową jakością . Mega talent wokalny, repertuaru brak .
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2020

Post autor: endeven »

Piosenka Dereń jest po prostu okropna. Nic z tej dziewczyny już nie będzie, nie ma totalnie gustu, ani pomysłu na siebie. Utwór Czecha to zwykłe gimnazjalne przeciętniactwo. Pozostaje czekać co tam zmajstrowano dla Alicji. Generalnie formuła tej eurowizyjnej szansy na sukces to obciach do kwadratu, nie sprzyja to niczemu, bo ani to nie jest żadne telewizyjne show, które zrobiłoby na kimkolwiek wrażenie, tylko jakaś marna i mizerna amatorka z początku lat 90 tych, ani to nie promuje eurowizyjnych propozycji, bo właściwie ich nie znamy do ostatniego momentu. po co to sie odbyło to nie wiem. Jakim cudem poważni artyści z dobrymi utworami mają sie zainteresować tematem Eurowizji, jesli TVP zaprzepaszcza wszystko po drodze, nie dając tym eliminacjom szans na jakikolwiek rozkwit, o ptrestiżu nie wspomnę. Kto sie zgłosi za rok po tegorocznej chałturze?
Patrzę jak Szwedzi to robią, jak Ukraina, jaki rozmach jest na Litwie, jak wyglądają sceny eliminacji, ile jest ludzi etc... i sie zastanawiam, czy Polacy (tvp) są jacyś niedorozwinięci i nie mają poczucia obciachu, co reprezentują?

ale może jakimś cudem Alicja będzie mieć dobrą piosenkę. I generalnie wiele krajó stawia na młodych. Duncan zaczął od Eurowizji. Netta też. To jest dobra droga. Jak ktos ma zaistnieć w showbiznesie to sobie poradzi.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurowizja 2020

Post autor: keraj »

Niestety piosenka Kasi delikatnie mówiąc poniżej oczekiwań, zmarnowany ogromny potencjał.

Zanosi się na to , że Alicja rzeczywiście pojedzie na Eurowizję cokolwiek dla niej stworzą. Ciężko będzie zaprezentować gorszy utwór niż Kasia.....
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Piter »

Europejskie propozycje to straszna bida z nędzą jak do tej pory.
Litwa chyba najbardziej do mnie dociera, bo wydaje się z przymróżeniem oka.
Ogólnie jednak przy takiej konkurencji MY WAY Edyty to arcydzieło.

Piosenka Kasi Dereń podoba mi się bardziej niż LUCY Malawi.
Ale brakuje jej WOW.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Kopaneek »

Mnie się podoba jej kompozycja jako całość.
Wpada mocno w ucho i jest moc.
Co miała nagrać? Brzdękanie dla koneserów?
To festival piosenki, która uwodzi tu i teraz! Nie przed, po i w trakcie.
A taki jest ten numer.

Na żywo pociśnie, zatańczy i będzie moc.
Ale pewnie pojedzie Ala w duecie ze swoją bułą w gardle.
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Margaret »

Do tej pory polskie preselekcje jakoś mnie nie interesowały ale skoro za chwilę mamy finał tak więc zapoznałam się z eurowizyjną piosenką Kasi oraz Lake Malawi i występem Alicji w Szansie ...

Kasia - czytając komentarze zauważyłam, że wszyscy na nią liczyli, trzymali kciuki i kibicowali więc po wydaniu eurowizyjnego utworu sądziłam że będzie zachwyt.
Posłuchałam i uważam podobnie jak większość - dziewczyna zmarnowała szansę, "pomieszane z poplątanym".
Tam jest wszystko i nic. Dereń zapomniała, że oprócz "chwalenia się" trzeba też zaśpiewać.
Lepiej niech zaśpiewa ten utwór w całości po angielsku - jest bardziej znośne dla ucha, choć i tak nie powala.

Lake Malawi - piosenka miałka, ale miła dla ucha. Taka nijaka. Nadaje się na przebój ale na konkurs jest za słaba (ale mogę się mylić). Poza tym w tamtym roku od publiczności zdobyli tylko 7 pkt. Myślicie, że w tym roku Polacy będą wysyłać smsy na Czechów?

Alicja - ten kto dał jej do zaśpiewania "TNJ" powinien zostać zwolniony i zapłacić słuchającym odszkodowanie za uszczerbki na zdrowiu! To było okropne. Nie ta piosenka, nie ta tonacja, nie ten głos.
"To nie ja" nie jest dla każdego. Dziewczyna nie podołała. Co ona chciała tym udowodnić?
aż cisną mi się na usta słowa: "czemu wilk tak wyje w księżycową noc?!"

Generalnie poziom tego konkursu jest poniżej poziomu. Nikt z tej trójki nie nadaje się na ten konkurs.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2020

Post autor: ray »

Smutna sprawa z tą Kasią Dereń. :(
Dziewczyna ma (już) 35 lat, wielki talent, kawał głosu, ale za to kompletnie nie ma repertuaru. Ufaj mi to dopiero jej trzeci singiel ever. :shock:
W 2012 Dereń była w "Bitwie na głosy" w drużynie Natalii Kukulskiej, pewnie po znajomości, bo już wtedy od 3 lat śpiewała u niej w chórkach. Potem w 2013 była w "The Voice of Poland". Tyle lat minęło, jej kariera stoi w miejscu, i ona teraz jeszcze wydała takiego potworka, naprawdę szkoda... :(
I To nie ja nie jest piosenką nie tylko dla Szemplińskiej, ale też dla Dereń:
https://www.instagram.com/p/B8lcTutHyXd ... atch_again

Podczas finału w Rotterdamie wystąpi 7 byłych zwycięzców, m.in. tych dwóch panów z Irlandii, z którymi przegrała Edyta:
Gigliola Cinquetti (Włochy 1964)
Lenny Kuhr (Holandia 1969)
Getty Kaspers z zespołu Teach-In (Holandia 1975)
Sandra Kim (Belgia 1986)
Paul Harrington i Charlie McGettigan (Irlandia 1994)
Alexander Rybak (Norwegia 2009)
Duncan Laurence (Holandia 2019)
Piter pisze:Litwa chyba najbardziej do mnie dociera, bo wydaje się z przymróżeniem oka.
Z przymrużeniem. :PP
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Piter »

Ja mróżę przez Ó, i co mi zrobisz?
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2020

Post autor: endeven »

Australia bardzo mi się podoba. To jest takie dziewczyńskie, z dobrą energią, wpada w ucho. Prosty, ale niepretensjonalny pomysł na prezentację, bez fajerwerków, a jednak skupia uwagę.
-> https://www.youtube.com/watch?v=gr-wWxu4974

Łotwa i Armenia są niestrawne, kompletnie nie płyną, są ociężałe, jakby przykute łańcuchami do produkcji, a pozbawione ducha melodii. Absolutnie na nie.

Norwegia bezbarwna, nic nie zostaje po obejrzeniu tego wykonania.
Francja rozczarowująca, przeciętna piosenka, bez szans na top 10, w kategorii słodcy przystojniacy już wolę bardziej Hiszpanię.

Belgia, niestety, oczekiwałem więcej po Hooverphonic. Niby trzyma to poziom, ale nie ma lekkości ten utwór, niby brzmia jak oni, niby troche nawiązan do muzyki filmowej a la seria o agencie 007, ale jest tylko poprawnie.

Włochy nie przekonuja mnie. Pewnie to lepsze niz Norwegia i inne spokojne "pościelówy", ale póki co nie moja wrażliwość. Facet ma głos to fakt, ale przekrzyczał piosenkę.

Co do Ukrainy to Khayat ma sporą konkurencję. Rozpalone folkowe granie i zaśpiew wmieszane w dobry bit. Świetne. Gо_A – Соловей
-> https://www.youtube.com/watch?v=VjPNO4m6Feo
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2020

Post autor: Gosia1423 »

O polskich eliminacjach do Eurowizji - trener głosu.
https://youtu.be/9l0c9HGnMcI

Reasumując technicznie leżą wszyscy oprócz Dereń...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2020

Post autor: endeven »

addar pisze:wokal litwy słabiutki mimo symptii do wystepu
-> https://www.youtube.com/watch?v=BtbJYSgxgsg
nie jest tak źle ;-)
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5028
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2020

Post autor: addar »

dobrze powiedziane. nie jest az tak źle. jak by to powiedziała margaret. No przeciez nie jest aż tak.... bylejak. Śpiewa poprawnie - tyle. Przyznaje jednak ma facet charyzmę i pomysł na siebie :-)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2020

Post autor: endeven »

Dziś m.in. finał ukraińskich eliminacji VIDBIR, o godz. 18.00 dostępne pod tym linkiem na żywo -> https://www.youtube.com/watch?v=ESXAMeI ... e=youtu.be
Faworyt TVORCHI opublikował dziś oficjalny klip do swojej propozycji "BONFIRE"
-> https://www.youtube.com/watch?v=SbiAEhFpfuA

Trzymam kciuki jednak za Gо_A – Соловей -> https://www.youtube.com/watch?v=VjPNO4m6Feo i KHAYATA - Call for love -> https://www.youtube.com/watch?v=GrQ5zecokeQ

Za tydzień finał islandzkich preselekcji. Sądząc po wynikach na You Tubie największe szanse na wygraną ma Daði og Gagnamagnið - Gagnamagnið -> https://www.youtube.com/watch?v=F5pEtZGon9I Dla mnie to jest zbyt wdzięczące się pod publikę, konwencja jakiegoś oczywistego mrugania w stronę widza plus piosenka jakich setki na dalekiej północy.

Zwróciłem jednak uwagę na Íva - Oculis Videre -> https://www.youtube.com/watch?v=WAK_d55gFhQ Mocno trzymam kciuki bo intryguje mnie ten wokal i kompozycja, ma w sobie ducha tej wyspy, coś z pogranicza jakiegos pogańskiego mitu o elfach lub coś :ha:
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Eurowizja 2020

Post autor: max28 »

Dziś po raz pierwszy usłyszałem utwór Łotwy i oszalałem muzycznie i wizualnie, uwielbiam wszystko w tym występie na żywo, zaczynając od chórków poprzez spryskiwacze, aż po całokształt Samanty Tiny - tak jak parę lat temu zrobiła na mnie ogromne wrażenie Netta i jej Toy, to teraz numer Łotyszki powoduje chyba jeszcze mocniejsze odczucia. :-D

"Fire - desier" Litwy również interesujące.
ODPOWIEDZ