LIME (nowy singiel)

premiera: 24.07.2020

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stukus
Sit down
Sit down
Posty: 52
Rejestracja: 08 lis 2018, 1:29
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Perfect Heart
Lokalizacja: Polska

Re: LIME (nowy singiel)

Post autor: Stukus »

Piosenkę odbieram pozytywnie ;) Jest dobra energia i flow. Edi śpiewaj!
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1036
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: LIME (nowy singiel)

Post autor: max28 »

Ciekawe kto jest wydawcą, czy czuwa nad tą piossnką jakaś wytwórnia? W opisie brak, jest tylko - 2020 Edyta Górniak, przy poprzednich obok daty był wpisany Universal.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: LIME (nowy singiel)

Post autor: Flux »

Miło, że Edyta próbuje czegoś innego. Jest świeżo jak na nią, a tequila-ila nie jest tak nieznośnie zapętlona jak umbrella-ella. Jednak nie jest to piosenka, do której będę często wracał. Wiem o tym w zasadzie od pierwszych sekund. Edyta nie próbuje już tworzyć dzieł wiekopomnych, a chce zwyczajnie być na czasie. Cieszyć się chwilą. I ten kawałek jej to zapewnia. Niedługo przeminie i zatrze się w mojej pamięci. Tymczasem gra muzyka.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: LIME (nowy singiel)

Post autor: keraj »

Wow, utwór jest świetny, jestem w szoku że coś takiego wyszło od Diwy. Bardzo lekkie , na czasie , przyjemnie się slucha - Edyta nadal eksperymentuje , a ten eksperyment jest wyjątkowo udany.
Spodziewałem się tylko czegoś odrobinę szybszego.
Myślę że wielkim hitem to ten numer nie będzie , ale "kilku" nowych fanów pozyska i piosenka wejdzie i im pod skórę ;)
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: LIME (nowy singiel)

Post autor: lordarek1 »

lekkie i przyjemne-fajnie się słucha :edi:

Jaszcząb:
Do końca roku ma także ukazać się jej album Neony. Póki co, już jutro zaprezentuje nowy singiel zatytułowany Lime.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: LIME (nowy singiel)

Post autor: Piter »

Wcale nie uważam, aby to było niegodne jej talentu. Ona tu przepięknie prowadzi frazę, można by się uczyć, chociaż to po prostu trzeba czuć.
Piosenka jest przyjemna, ale zaskakująco krotka. Jakby brakowało nagrań do końcowego zlepiania.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: LIME (nowy singiel)

Post autor: 2770132u »

Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: LIME (nowy singiel)

Post autor: dorota »

Jak dla mnie to klimaty Margaret....
Mnie to ani ziębi ani chlodzi... Z chęcią bym obejrzała teledysk bo edyta ma ich tylko kilka w swojej karierze... I każdy teledysk to wydarzenie w jej karierze heeh
Tylko dlaczego nie nagrała teledysku do króla a do lime juz tak?????
Awatar użytkownika
Seba0305
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 754
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:01
Ulubiony album: Wszystkie:)
Ulubiona piosenka: Wszystkie:)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LIME (nowy singiel)

Post autor: Seba0305 »

Piosenka nic nadzwyczajnego, ale przy fajnym obrazku ma szanse śmigać w stacjach muzycznych. Ciekawe, jak wypadnie na żywo ;)
duke
Make it happen
Make it happen
Posty: 196
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:44
Lokalizacja: krakow

Re: LIME (nowy singiel)

Post autor: duke »

dorota pisze: Tylko dlaczego nie nagrała teledysku do króla a do lime juz tak?????
Krol byl przejsciowka a Lime jest intro do calej plyty...
Awatar użytkownika
Seba0305
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 754
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:01
Ulubiony album: Wszystkie:)
Ulubiona piosenka: Wszystkie:)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LIME (nowy singiel)

Post autor: Seba0305 »

duke pisze:
dorota pisze: Tylko dlaczego nie nagrała teledysku do króla a do lime juz tak?????
Krol byl przejsciowka a Lime jest intro do calej plyty...
Przecież :edi: twierdziła cały czas, że to nie jedyna piosenka już przygotowana, będą zaskoczenia itd... Płyta - rzekomo - była planowana ;)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: LIME (nowy singiel)

Post autor: endeven »

Nie ma szału, nie ma też tragedii. Zwykły dość przeciętny numer, takie lazy chillowe bujanko w tle. Ma to na pewno jakiś luz, lekkość i rzeczywiście czuć wakacyjny flow. Wokalnie bardzo fajnie płynie i jest przestrzeń, by na żywo głos sobie poszybował dodatkowo. Dla mnie osobiście szkoda, że w tym aranżu głównym motywem jest ten gitarowy riff a la Santana, bo to trąci mychą, a gdyby to zastąpić w aranżu czyms innym to mogłoby bardziej wzbogacić utwór, dać mu nieco inny rys. A tak to nie jest dla mnie ani współczesne, ani nowoczesne. Raczej poprawne radiowo, może nieco zaskakujące w kontekście Edyty i to by było na tyle. Dużo lepsze niż My way, ale to nie moja estetyka. Zdecydowanie wolę autorską elektroniczną Edytę z Dustplastic, albo bezpiecznego acz dobrze skrojonego (i po polsku) Króla z Gromee. Jak rmf przyciśnie w eterze, to może się Lime zatrzyma na kwartał w eterze jako umilacz. Przeboju z tego nie będzie. Może zyska z teledyskiem.
King
Hope for us
Hope for us
Posty: 33
Rejestracja: 22 maja 2019, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Kasztany
Lokalizacja: Kraków

Re: LIME (nowy singiel)

Post autor: King »

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :d
Piosenka wpada w ucho, brzmi świeżo i lekko, daleko jej do tandety "My Way". Nie wróżę dużych sukcesów radiowych, bo nie jest to chyba stylistyka RMF FM i Zetki, ale w Esce czy RMF Maxxx może się wpasować. Na pewno jest to najlepszy z singli po "My" :wink:
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: LIME (nowy singiel)

Post autor: ChristopherP »

Flux pisze:Edyta nie próbuje już tworzyć dzieł wiekopomnych, a chce zwyczajnie być na czasie.
Tylko czy Edyta kiedykolwiek probowala tworzyc dziela wiekopomne? Ta piosenka jest tak samo osadzona we wspolczesnej stylistyce, jak w owczesnej stylistyce byly osadzone piosenki Edyty z lat 90. Po prostu zmienila sie stylistyka, a Edyta nie chce tkwic w tej, ktora juz sie dawno zdezaktualizowala.

Zreszta nikt chyba nie siada do pisania utworu z zamiarem stworzenia dziela wiekopomnego, bo to jest z gory skazane na porazke. Utwory nie staja sie klasykami dlatego, ze taka byla intencja tworcy, a dlatego ze pojawily sie we wlasciwym momencie, zostaly zaprezentowane we wlasciwy sposob, przebily sie do swiadomosci mainstreamu, a potem tlukly je stacje radiowe i telewizyjne i byly wykonywane na zywo po tysiackroc.

Edyta miala szczescie w latach 90 kilka razy tego dokonac i pozyskac takie klasyki jak To Nie Ja, Dumka czy Dotyk. Ale czy sa to najlepsze piosenki Edyty? Czy sa to najlepsze piosenki w swoim gatunku? Tu juz chyba kazdy bedzie mial swoja opinie.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2020, 10:28 przez ChristopherP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: LIME (nowy singiel)

Post autor: Michael »

King pisze:Na pewno jest to najlepszy z singli po "My"
Dla mnie najlepszym singlem po "My" było Your high. Lime uplasowałbym na 2 pozycji, a na 3 Króla :-).
endeven pisze:Jak rmf przyciśnie w eterze, to może się Lime zatrzyma na kwartał w eterze jako umilacz.
Jeśli za premierą singla nie stoi żadna wytwórnia, to utwór szybko zniknie ze stacji radiowych, a szkoda...

Poza tym, znowu premiera odbyła się bez teledysku i znowu nagranie straci na ilości odsłon :roll:.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2020, 10:49 przez Michael, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ