Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: addar »

Powtórzę sie poraz enty: Edyta nie radzi sobie zbyt dobrze w szybkich kawałkach wymagających krótkich rytmicznych dźwięków, gubi ją naturalna predyspozycja do " ciągnięcia" i melancholii, przez co utwory wydają się takie " pociachane" i chaotyczne. Aniołek to balladowa bestia, która świetnie trzyma długie wysokie dźwięki i ma przestrzeń do popisów wokalnych. Tutaj po prostu tempo utworu na to nie pozwala, a edyta i tak próbuję kombinować ;-) Oczywiście na tle reszty wokalnej miernoty i tak wypada świetnie nawet w szybszym repertuarze
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Flux »

Zawsze mnie dziwi, kiedy fani piszą o świetnej formie, kiedy Edyta ewidentnie w specjalnej formie nie jest. Rozumiem, że w towarzystwie disco polo nadal wymiata, ale to chyba kiepski punkt odniesienia. Siłowo, nie siedzi we frazie, wokalizy które miały ratować sytuację, estetycznie nijak pasowały. Znów pomyłka w tekście. No, tak sobie. Na plus, że tym razem miała jakąś pozytywną energię i nie wyglądała na znudzoną własnym występem.

Ktoś wcześniej zadał pytanie, dlaczego nie Earth Festival. Przede wszystkim trąbiono tam o efekcie cieplarnianym. Obecnie taka koncepcja stoi w sprzeczności z przekonaniami diwy. W swoim oświeceniu, po przeprowadzce w góry i widoku śniegu zimą, stwierdziła że efekt cieplarniany to ściema.
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: lena7 »

Flux pisze:Ktoś wcześniej zadał pytanie, dlaczego nie Earth Festival. Przede wszystkim trąbiono tam o efekcie cieplarnianym. Obecnie taka koncepcja stoi w sprzeczności z przekonaniami diwy. W swoim oświeceniu, po przeprowadzce w góry i widoku śniegu zimą, stwierdziła że efekt cieplarniany to ściema.
To fakt.
Ona ma bardzo wypaczone pojecie o zyciu w wielu kwestiach.
Przywoluje tolerancje uzurpujac sobie prawo do zrywania rozporzadzen BHP jesli ktos nie lubi maseczek. Czyli jak ktos nie lubi LGBT to ma prawo zrywac flagi jej tokiem rozumowania.

Zastanawia mnie tez jej stwierdzenie, ze Pudelek to reprezentant srodowiska LGBT w Polsce :shock: - czyzby diva wyciagnela taki wniosek z faktu, ze dziennikarze Pudelka, ktorzy z nia rozmawiaja wygladaja jej zdaniem zawsze na gejow?
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Piter »

Flux pisze:Zawsze mnie dziwi, kiedy fani piszą o świetnej formie, kiedy Edyta ewidentnie w specjalnej formie nie jest. Rozumiem, że w towarzystwie disco polo nadal wymiata, ale to chyba kiepski punkt odniesienia. Siłowo, nie siedzi we frazie, wokalizy które miały ratować sytuację, estetycznie nijak pasowały. Znów pomyłka w tekście. No, tak sobie. Na plus, że tym razem miała jakąś pozytywną energię i nie wyglądała na znudzoną własnym występem.

Ktoś wcześniej zadał pytanie, dlaczego nie Earth Festival. Przede wszystkim trąbiono tam o efekcie cieplarnianym. Obecnie taka koncepcja stoi w sprzeczności z przekonaniami diwy. W swoim oświeceniu, po przeprowadzce w góry i widoku śniegu zimą, stwierdziła że efekt cieplarniany to ściema.
W którym miejscu nie siedziała we frazie?
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Flux »

Te wszystkie przeciągnięte, niepłynne "high", "there" kiedy budowa utworu wymaga potraktowania ich krótkim i celnym dźwiękiem. Bardzo to się rozłazi i zaburza dynamikę. Słowa wydają się niepołączone. Muzyka sobie, Edyta sobie.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: IgaAga »

Diva za wszelką cenę pragnie rozgłosu więc zrywa baner ignorując organizatora. Jeśli chodzi o występ tzeż mnie nie porwał, dla mnie wykrzyczane teksty. Zapominanie tekstu to już norma, jak się nie śpiewa to się nie pamięta tekstów proste. Ostatnie wszystkie stylizacje okropne. Ta fryzura i makijaż straszna. Nie wiem, ale chyba rozstała się z Wieczorkiem, bo był w Sopocie, ale nie reklamował divy. Bardzo przykro to wszystko wygląda. Mając tyle czasu naprawdę można dopracować każdy szczegół, tylko trzeba chcieć. Puste słowa, które nic nie znaczą napisze po raz kolejny-tyle pierniczy o życiu, odżywianiu i zdrowym stylu życia, a później objada się burgerem i frytkami śmiech na sali :lol3: :( :( Nic u niej nie koreluje sorry. tylko talent i głos niezaprzeczalny reszta mocno dyskusyjna. :(
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1624
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: rav33 »

addar pisze:Powtórzę sie poraz enty: Edyta nie radzi sobie zbyt dobrze w szybkich kawałkach wymagających krótkich rytmicznych dźwięków, gubi ją naturalna predyspozycja do " ciągnięcia" i melancholii, przez co utwory wydają się takie " pociachane" i chaotyczne. Aniołek to balladowa bestia, która świetnie trzyma długie wysokie dźwięki i ma przestrzeń do popisów wokalnych. Tutaj po prostu tempo utworu na to nie pozwala, a edyta i tak próbuję kombinować ;-) Oczywiście na tle reszty wokalnej miernoty i tak wypada świetnie nawet w szybszym repertuarze
mam dokładnie takie samo zdanie. w sstudiu jakos daje rade, ale live, nie dla niej.

Dodano po 3 minutach 5 sekundach:
IgaAga pisze:Diva za wszelką cenę pragnie rozgłosu więc zrywa baner ignorując organizatora. Jeśli chodzi o występ tzeż mnie nie porwał, dla mnie wykrzyczane teksty. Zapominanie tekstu to już norma, jak się nie śpiewa to się nie pamięta tekstów proste. Ostatnie wszystkie stylizacje okropne. Ta fryzura i makijaż straszna. Nie wiem, ale chyba rozstała się z Wieczorkiem, bo był w Sopocie, ale nie reklamował divy. Bardzo przykro to wszystko wygląda. Mając tyle czasu naprawdę można dopracować każdy szczegół, tylko trzeba chcieć. Puste słowa, które nic nie znaczą napisze po raz kolejny-tyle pierniczy o życiu, odżywianiu i zdrowym stylu życia, a później objada się burgerem i frytkami śmiech na sali :lol3: :( :( Nic u niej nie koreluje sorry. tylko talent i głos niezaprzeczalny reszta mocno dyskusyjna. :(
ale hipokryzja to już u Edzi efekt stały. szkoda.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Michael »

Your High wokalnie przekombinowane, One&one dalekie wokalnie od oryginału, ale ciekawy aranż. Nie porwały mnie te wykonania. Średnio jej wychodzi ostatnio śpiewanie dynamicznych kawałków na żywo. Mam wrażenie jakby ciągle goniła linię melodyczną zamiast płynąć razem z nią. Powinna skupić się bardziej na balladowym repertuarze, w którym jeszcze potrafi czarować wokalnie.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Piter »

Flux pisze:Te wszystkie przeciągnięte, niepłynne "high", "there" kiedy budowa utworu wymaga potraktowania ich krótkim i celnym dźwiękiem. Bardzo to się rozłazi i zaburza dynamikę. Słowa wydają się niepołączone. Muzyka sobie, Edyta sobie.
Nie jestem pewien, czy budowa utworu wymaga, aby traktować te dźwięki krótko. I nie powiedziałbym, że ona nie siedzi we frazie. Ale rozumiem tez, ze taka wersja może się komuś nie podobać. Dla mnie jest ok.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Kopaneek »

Kobieta nie gra koncertów, nie jest rozśpiewana, nie ma kondycji fizycznej. Też jest ofiarą pandemii.

I z tą frazą bym uważał, raczej nie było tego.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Flux »

W każdym razie - obrodziło w ostatnim czasie występami TV. Sopot, Wakacyjna Trasa Dwójki, koncert pamięci Krawczyka, Abba Ojcze, Dekalog. Z jakością tych występów jest bardzo różnie. Czasami wydaje się totalnie nieprzygotowana i zagubiona, innym razem zwyczajnie bez formy. Coraz częściej korzysta też z uprzednio zarejestrowanego studio live. Te koncerty by się przydały. Podczas trasy akustycznej było czuć, że dba o higienę głosu, był silny i stabilny. Chciałbym ponownie słyszeć ją naprawdę rozśpiewaną.
Filemon2
Sit down
Sit down
Posty: 71
Rejestracja: 26 lis 2017, 0:03
Lokalizacja: Polska

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Filemon2 »

Przesłuchałam jeszcze raz i muszę powiedzieć, że drugie wrażenie jeszcze gorsze od pierwszego. Końcówka One&One to już był, niestety, prawdziwy dramat. Edycie chyba spieszyło się na hamburgera. ;-)

Dodano po 1 godzinie 7 minutach 35 sekundach:
lena7 pisze:Zastanawia mnie tez jej stwierdzenie, ze Pudelek to reprezentant srodowiska LGBT w Polsce :shock: - czyzby diva wyciagnela taki wniosek z faktu, ze dziennikarze Pudelka, ktorzy z nia rozmawiaja wygladaja jej zdaniem zawsze na gejow?
Jak na samozwańczą przyjaciółkę gejów, Edyta przejawia ciekawą tendencję do wytykania innym "gejostwa". Pamiętacie np. jej wpis o chłopakach z Vogule Poland? "No bo to przecież 'koledzy', he, he, he..." :roll:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: addar »

jak przystało na roszczeniowego homo jak zawsze masz tendencje do douszukiwania se 2 dna i homofobii tam gdzie jej ni ma :d :d
Filemon2
Sit down
Sit down
Posty: 71
Rejestracja: 26 lis 2017, 0:03
Lokalizacja: Polska

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Filemon2 »

addar pisze:jak przystało na roszczeniowego homo jak zawsze masz tendencje do douszukiwania se 2 dna i homofobii tam gdzie jej ni ma :d :d
Oj, jak się nieuważnie czyta, to wyobraźnia ponosi... :lol3: Ani nie jestem roszczeniowYM (jeżeli już, to "roszczeniowĄ"), ani homo, więc musisz szukać dalej. Good luck!
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Wakacyjna Trasa Dwójki 2021

Post autor: Cypix »

addar pisze:Powtórzę sie poraz enty: Edyta nie radzi sobie zbyt dobrze w szybkich kawałkach wymagających krótkich rytmicznych dźwięków, gubi ją naturalna predyspozycja do " ciągnięcia" i melancholii, przez co utwory wydają się takie " pociachane" i chaotyczne. Aniołek to balladowa bestia, która świetnie trzyma długie wysokie dźwięki i ma przestrzeń do popisów wokalnych. Tutaj po prostu tempo utworu na to nie pozwala, a edyta i tak próbuję kombinować ;-) Oczywiście na tle reszty wokalnej miernoty i tak wypada świetnie nawet w szybszym repertuarze
Tu w 1999 roku, chyba jedyny występ na YouTube (niedawno dodany) z One & One na żywo, mimo że tu i ówdzie ciągnie, to brzmiała cudownie :D https://www.youtube.com/watch?v=8lgPplU768s
ODPOWIEDZ