Eurowizja 2023

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1630
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Eurowizja 2023

Post autor: Robik »

Poziom tegorocznych preselekcji nie powalił, ale według mnie wygrała najlepsza z propozycji, z którą bez problemu znajdziemy się w finale, a dalej wiadomo jak już będzie, niestety :( .
Nareszcie Edyta podawała wyniki głosowania i może to taki trening i w końcu też je poda podczas finału Eurowizji :wub: . Czy w wieku 50 lat można jeszcze zachorować na ADHD :shock: :?:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2023

Post autor: addar »

Pewnie ją frędzle od kiecki draźniły xd. Niestety Janna zeżarł stres, wokalnie położył występ a o dziwo blanka spiewała bardzo dobrze i dała rade temu szybkiemu kawałkowi. Ogladajaca ze mną mama i jej przyjaciólka zgodnie stwierdziły że utwór Jana był nieciekawy i im sie po prostu nie podobał. Blanka za to bardzo. Zapewne pomogło jej to że piosenka jest juz w radiu ograna. Zauważyłem, że Blanka siedziała obok Alana przez częśc koncertu, przypadek ? "nie sondzem". Czuję ze bedzie z tego aferka ustawkowa. Najlepoiej wokalnie Alicja, piękny utwór ale niestety nie robiacy wrażenia. Kolesie od championa i be good dobrzy wokalisci
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Margaret »

Zacznę od tego, że Nasza Diva ślicznie wyglądała - stylowo i adekwatnie do wydarzenia.
Poza tym uważam, że to najlepsze wykonanie Andromedy jakie słyszeliśmy.

Co do samych preselekcji to moim zdaniem była ustawka. Wybrano Blankę, która była promowana w TVP.
W tamtym roku z podobnym marketingiem była DARIA, tyle, że DARIA dała czadu a Blanka nie dała rady wokalnie. Jej głos drażni, piosenka jest tandetna jak i jej preselekcyjny występ.

Wygrała, bo prócz fanów Eurowizji ten program oglądali też widzowie TVP, a jak wiadomo - oni lubią łatwe i proste utwory.

Generalnie najlepszy występ z całej imprezy to występ Efendi.

Natasza mocno rozczarowała, bo choć wiedziałam, że nie wygra to liczyłam na wyższy poziom jej występu. Maja Hyży też była w porządku. Pewnie zajęła tak niskie miejsce w głosowaniu Jury, bo Wieczorek odchodząc od Divy zaopiekował się Mają.

Co do występu Janna mam mieszane uczucia. Spodziewałam się większego show. To był zbyt ubogi występ jak na Eurowizję. Wokalnie też nie był najlepszy, mimo to uważam, że do maja byłoby sporo czasu, aby wszystko dopracować.

Największą przegraną tych preselekcji jest Alicja.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2023

Post autor: endeven »

Bezczelność TVP ciągle osiąga nieosiągalne poziomy. Bardzo czytelna ustawka. Jury mówiące w jednym momencie o oryginalności i zatrzymaniu uwagi widza, by za chwilę usadzić na 1 miejscu disco radio polo z poprzedniej dekady. I Edyta bredząca coś o słonecznej piosence i tym, że to jest "international". haha To niewiarygodne, naprawdę, żeby w sztuce, w muzyce, oceniać warunki pogodowe. A international i nowoczesne to chyba w jakimś dziadocenie i teleexpressie. Ona już gada jak potłuczona. Resztki swojej wrażliwości muzycznej sprzedaje za michę ryżu w postaci przyszłych występów w TVP. To nie był panel jurorski, tylko obrady biznesowe.

I niby przypadkiem TVP tydzień temu wycofało się ze swoich własnych ustaleń dotyczących zasad głosowania w preselekcjach, wracając do schematu 50/50 w jednym etapie. Zobaczyli jaki jest hype na Janna i ścisnęło im tyłki. Wiedzieli, że Blanka nie miałaby szans w super dogrywce, w której liczyłby się tylko televoting. A tak właśnie miało być, super dogrywka w preselekcjach, w pierwotnych założeniach TVP. Nie mówiąc o tym dziwnym zamieszaniu przy podawaniu wyników televotingu, właściwie ich nie podając, tylko licząc "w pamięci" XD

To nie jest przypadek, że w głosowaniu jury, Jann wylądował na dalekim 4 miejscu, które zamykało mu drzwi do wygranej.
Maja Hyży, do której uciekł od Edyty Wieczorek, na przedostatnim miejscu.
Booty i szalone kontrowersje o tyłku, oczywiście na ostatnim miejscu.
Niedomagająca Natasza, pupilka tvp wyżej od znakomitej Alicji.
A kumpela Allanka, wygrywa.

No co tam sie wydarzyło w biały dzień???

Uważam, że OGAE Polska powinno zaskarżyć wynik do EBU i uderzyć w intencjonalność działań TVP i jury. Nie maja nic do stracenia. TVP i tak ignoruje to stowarzyszenie rok w rok. A takimi ustawkami wybieraniem miałkości TVP dorzuca się do złej narracji o Eurowizji w Polsce, zamiast działać na odbudowywanie wizerunku tego konkursu wśród Polaków. Kto z fajnych młodych twórców będzie się tam pchał, jeśli wie że najpierw trzeba walnąć głową w beton TVP?
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Wojtuś »

Endeven napisałeś w punkt! Jann mimo nieczystości i tak jest 1000 razy lepszym wyborem niż Blanka, która nawet nie wyjdzie z półfinałów. Poza tym był to pierwszy występ Janna w tv i miałby jeszcze sporo czasu na dopracowanie wszystkiego. Rozumiem, że Blanka może się podobać ale takich piosenek jest wszędzie na pęczki i nie ma żadnych szans na Eurowizji.
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 506
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: Eurowizja 2023

Post autor: kamil87 »

Jeśli Edyta dała 12 punktów za to skrzeczenie i nosowe śpiewanie Blanki, to tracę jakiekolwiek resztki mojej sympatii do Divy. Jak można było dać 12 pkt osobie, która średnio śpiewa, a jedyne co jej w miarę wychodzi to ruszanie się na scenie, pokazywanie ciała i uśmiechanie się? Gdzie podziała się wrażliwość Edyty na piękno melodii i znaczenie tekstu? Chyba, że po prostu Solo wpisuje się w nową Edytę, śpiewającą brzmieniowo podobne Lime, z tą różnicą, że Edyta potrafi jednak śpiewać.

Fajny finał z pokazywaniem wyników, niby od publiczności a tak naprawdę zsumowanych z wynikami jury, bo to Jann dostał najwięcej pkt od publiczności. Jestem ciekaw jak rozkładały się głosy procentowo, jaka była różnica w głosach pomiędzy Janem i Blanką.

Występ Janna, chociaż nie był perfekcyjny, to jednak miał w sobie to coś, co przykuwało uwagę i myślę że do maja można byłoby jeszcze to dopracować. Na pewno większy potencjał niż Blanka, ale skoro TVP i Edyta z szanownym gronem jury wolą stawiać na bylejakość i powtarzalność (a podobno liczy się oryginalność), to niech jedzie Blanka i odpadnie w półfinałach, jak przystało na polskich reprezentantów.

Niby głosy 50/50, ale tak naprawdę faworyta publiczności może łatwo uwalić 5 osobowe jury, przyznając zaniżoną liczbę pkt.

I Allan na ujęciach z Blanką w czasie koncertu, a teraz wypowiadający się, że ma wyjeb*ne na to kto wygrał i zostawiający głęboki wpis na Instastories - Gratulacje @blikeblanka - doj*bana robota.

Brak słów.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Piter »

Ze wszystkich wczorajszych występów najbardziej podobał mi się Jann. Bo był po prostu oryginalny. Wyróżniał się. Zaraz potem Maja, bo była profesjonalna i świetnie przygotowana. Alicja ma pecha do repertuaru. Największy dramat to ta gruba dziewczyna śpiewająca "góry góry góry".

Zaskoczyły mnie wysokie noty od jurorów dla fałszującej Blanki i chłopców udających rockowy band na szkolnej akademii.

Teraz zaczęła się histeria. Cięgi zbiera Edyta, choć jurorów było pięcioro, a jej rola przewodniczącej ograniczyła się do odczytania punktów.
Nie mam pretensji do Blanki. Nie jej wina, że wygrała. Trzymam za nią kciuki. Jest ładna i sympatyczna. Moze to wystarczy, a może, jak ktoś napisał, nauczy się śpiewać do maja.
Ciekawiło mnie, jakby sobie Jann poradził w tym mrocznym klimacie. Ma ogromny potencjał, to bardzo zdolny chłopak. Szkoda, że nie będzie mu w tym roku dane.
No właśnie szkoda, po prostu szkoda.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Kamui Shiro »

Dno i sto metrow mulu.

Edyta - brak slow, hipokryzja, slodkopierdzenie dla przypodobania sie futrujacej ja telewizji polskiej, kumosiostwo. I koniec juz serio z wspominaniem jej jakze wielkiego sukcesu z II miejscem sprzed 30 lat, blagam..zenujące.

Jann byl bardzo ciekawy.

Blanka bardzo nieutalentowana i tandetna muzycznie.
Ale nie najgorsza - troszke lepiej wypadla niz Booty i Natasza. Wow.

Wiecej nie przeczytam na razie i nie pomądrzę się w temacie, bo cholera mną trzęsie na samą myśl, jak Tvpis robi, co chce i jak ma za nic ludzką świadomość, komu naprawdę należy się uznanie. Tak.samo działają w kwestii rozrywkowych konkursow okolomuzycznych, jak i w remanencie historii kraju.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2023

Post autor: endeven »

Piter pisze: 27 lut 2023, 15:41 Zaskoczyły mnie wysokie noty od jurorów dla fałszującej Blanki i chłopców udających rockowy band na szkolnej akademii.

Chyba jednak każdy spodziewa się po "profesjonalnym jury", że w jakiś sposób odsieje ziarno od plew, że usłyszy coś więcej, niż pompowanie produktu i namolne power playe, że zagłosuje przede wszystkim w zgodzie z własnymi słowami w trakcie programu i że będzie po prostu uczciwe... Nie chodzi tylko o Blankę, ten cały ich ranking jest kompromitujący. To jest tylko potwierdzenie, że byli narzedziem tvp do wykonania zadania. Z góry opłaconego.
Piter pisze: 27 lut 2023, 15:41 Teraz zaczęła się histeria. Cięgi zbiera Edyta, choć jurorów było pięcioro, a jej rola przewodniczącej ograniczyła się do odczytania punktów.
Jako przewodnicząca i twarz jury zasłużenie zbiera cięgi. Nie wiemy też, czy jako szefowa nie miała jakiegos większego wpływu. Niestety sama w wywiadzie po preselekcjach chwali Blankę, rozpływa się nad nią, używa określeń summer hits, international i że jest słonecznie. Profesjonalne jury no nie plecie takich dyrdymałów, nawet jak sączy drinka pod palmami (może to te palmy w wizualizacji Blanki tak kupiły Edytę) XD

ps. a i jeszcze sprawa tego newsa ze strony tvp o wygranej Blanki, ktory miał date 15;33 czyli zanim zaczęły się preselekcje
http://web.archive.org/web/202302262119 ... liverpoolu

no, ale co tam, prześpijmy się! Bo 18 tysięcy głosów na Janna to ciągle za mało na 6 tys głosów Blanki. Takie są przecieki co do ilości smsów pierwszej dwójki.


Obrazek
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1890
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Grzegorz »

lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 641
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Eurowizja 2023

Post autor: lena7 »

Naprawde ktos choc przez chwile wierzyl, ze PiS (bo TVP to PiS) wysle na swojego reprezentanta kogos kto to jest juz na pierwszy rzut oka LGBT??? Serio? Przeciez cudem bylo, ze w ogole znalazl sie w tej 10-ce. Chyba to bylo zwykle niedopatrzenie, ktore z kolei spowodowalo panike w TVPis i dzialanie na predce zapobiegajace konsekwencjom jakie mialy miejsce po ostatnim Sylwestrze (bo na pewno wtedy polecialy glowy w TVP).

Jestem pewna, ze Edyta dala mu 0 lub 1 punkt jako ta co sle ludzkosci Swiatlosc na kazdym w kroku, zwlaszcza ze jak to powiedziala ''Jann jest demoniczny''. :lol3:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Kamui Shiro »

Szpaka dali 7 lat temu ;[
Margaret pisze: 26 lut 2023, 20:29 Zacznę od tego, że Nasza Diva ślicznie wyglądała - stylowo i adekwatnie do wydarzenia.
imo najgorzej od lat... użądlona botoxem pudernica.
... XD

a) Miała tego nigdy nie zaspiewac po tym me too swoim
b) Miała zaspiewac a nie wyszło.
c) Po kij ten jej wystep tam?


addar pisze: 26 lut 2023, 19:49 blanka spiewała bardzo dobrze

Nie.

ray pisze: 26 lut 2023, 19:49Ogladajaca ze mną mama i jej przyjaciólka zgodnie stwierdziły że utwór Jana był nieciekawy i im sie po prostu nie podobał.
A pardą. To nie ray.
A u mnie wolą na wiosce Ahlencie mmm wystapila mega $weet **

Jann moze na tym dobrze wyjdzie. Szkoda tylko poziomu konkursu, fanów & mych 3.5zł.

:edi: zakupiona mln razy wieksza forsą - to bedzie bronic slabej nastepczyni w opor. Na Woronicza zaplaca.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2023, 0:13 przez Kamui Shiro, łącznie zmieniany 1 raz.
prof
Sit down
Sit down
Posty: 51
Rejestracja: 04 mar 2016, 22:04
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: When U come back to me
Lokalizacja: Poznań

Re: Eurowizja 2023

Post autor: prof »

Straciła ta Pani resztki godności - wciskanie kitu do kamery, że ktoś wygrał w głosowaniu publiczności, a otrzymał 1/3 głosów tego co prawdziwy zwycięzca - jest żenujące. Zablokowanie Instagrama, żeby ktoś nie mógł wyrazić opinii żenua. Kobieta która się nie szczepi, a jej twarz wygląda jak po przedawkowaniu botoksu. Na scenie wczoraj ledwo wydukała kilka czystych dźwięków. Tragedia.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Marek »

A tak sobie myślałem, że ten udział jako przewodnicząca jury źle się skończy. Na pewno będzie afera. I przeczucie miałem dobre. Niestety.
Blanka fatalnie śpiewała. Jak usłyszałem jej fałszowanie to byłem zdziwiony, że dopuszczona została do preselekcji.
Z drugiej strony ten Jann. Też fałszował. Piosenka i prezentacja na scenie mocne, wyraziste i zaskakujące. Może miałby szansę wśród młodych ludzi głosujących w Europie. Jednak bez przesady, że on taki znakomity.
W ogóle w jury powinny siedzieć osoby młodsze, które czują dzisiejsze trendy, orientują się co może się podobać publiczności.
Może za rok będzie lepiej po jesiennych wyborach :PP
Za to teraz trzymam kciuki :-D
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1630
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Robik »

Marek pisze: 28 lut 2023, 0:37
Blanka fatalnie śpiewała. Jak usłyszałem jej fałszowanie (...)
Nie zgadzam się. Była delikatna zadyszka, ale to wszystko.
ODPOWIEDZ