Eurowizja 2023

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Piter »

Robik pisze: 28 lut 2023, 7:51
Marek pisze: 28 lut 2023, 0:37
Blanka fatalnie śpiewała. Jak usłyszałem jej fałszowanie (...)
Nie zgadzam się. Była delikatna zadyszka, ale to wszystko.
A ja się zgadzam, jechała po krzaczorach.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Kamui Shiro »

Nie ma co teraz krytykowac live'u Janna - nie o to chodzi, ze był idealny... wybrali go widzowie. Nie ma co też bronic wystepu Blanki. Jej solo nie bylo na bilet do Liverpoolu i tyle... 9 osob kompononowalo ten przebój dla pisDarii 2.0... to tandetny plagiat z prymitywnym textem i melodia, a nie udzwignela go nawet live. Jann mal trudny i nietuzinkowy utwor. To wyksztalcony muzycznie gosc z pomyslem na siebie, a nie spadochroniara z eliminacji do tapmadl. Mogla miec mocne trzecie miejce. Ala & Jann mogli byc wyzej.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2023

Post autor: endeven »

Bardzo fajne w tym całym zamieszaniu jest to, że wszystkie polskie stowarzyszenia eurowizyjne podejmą wspólne działania, by dochodzić pełnej przejrzystości i wyjaśnień od publicznego nadawcy. W gruncie rzeczy to transparentność takich wydarzeń powinna być niekwestionowana i niepodważalna. Mam nadzieję, że razem z fanami Eurowizji, przycisną TVP, wykorzystując falę medialnego szumu do wywierania presji. Umówmy sie, takiej inby w necie z okazji wyboru naszego reprezentanta to chyba jeszcze nie było. To wyskakuje z każdego niemal portalu. A jest sporo rzeczy, z których TVP powinno się tłumaczyć. Jest też szansa, że dzieki temu nie dojdzie do aż tak oczywistych przewałków.

W tym artykule jest właściwie pełen obraz sytuacji, zebrane wątpliwości i treść oświadczenia stowarzyszeń eurowizyjnych.
Eurowizja 2023: Blanka miała trzy razy mniej głosów niż Jann? Oświadczenie mediów eurowizyjnych po preselekcjach.
-> https://eurowizja.org/eurowizja-2023-ko ... elekcjach/

Mnie się podoba najbardziej fragment o Edycie:
Ponadto, oburzenie i zażenowanie wzbudziły wypowiedzi Edyty Górniak. Artystka stwierdziła, że werdykt jurorów i widzów był spójny (party.pl) – faworytem publiki był zaś Jann, jak i że: jak bardzo ludzie by chcieli, to by [Jann – przyp. red.] wygrał (Fakt). Nie jest to możliwe, ponieważ z racji zwycięstwa w głosowaniu widzów Jann nie mógłby otrzymać już więcej punktów. Edyta Górniak błędnie powiedziała też, że na wypadek remisu zdecydowaliby widzowie.
Czy wypowiedzi piosenkarki świadczą o nieznajomości zasad przez przewodniczącą jury?
Z ciekawostek dodam, że Spotify opublikowało listę daily hits top 200 z 27.02, czyli pierwszego pełnego dnia po preslekcjach. A tam:
#8 miejsce Jann "Gladiator" 124 162 odsłuchania
#70 miejsce Blanka "Solo" 47 506 odsłuchań

a w rankingu bukmacherów po ustawce niedzielnej, spadliśmhy z 6 ego na 17 ste miejsce.

:PP


Obrazek
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Piter »

Sposób odczytania wyników na koniec był niejasny. Pominięto głosy publiki i od razu odczytano zsumowane głosy jurorów i publiczności. Nie dziwię się Edycie, że się pogubiła i myślała, że Bianka wygrała też wśród ludzi.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2023

Post autor: endeven »

No i to jest tez do wyjaśnienia, to grzebanie zarówno przy regulaminie sytemu głosowania, jak i sposob prezentacji wyników...

Ale, czy od przewodniczącej profesjonalnego jury nie należy wymagać, by wiedziała, że w przypadku remisu, to wynik jury będzie mieć pierwszeństwo? To jest jednak dość istotne i elementarne, by jury miało tego świadomość. I szczerze? To myślę, że całe jury dokładnie o tym wiedziało tak naprawdę.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2023

Post autor: addar »

Edyta sama mówiła ze była przewodniczącą jury jedynie tytularnie... czyli gębą od odczytania głosów jury. Dali jej hajs za wystąpienie a przy okazji połechtali ego sadzając ją jako "przewodnicąca" jury. Tyle.
prof
Sit down
Sit down
Posty: 51
Rejestracja: 04 mar 2016, 22:04
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: When U come back to me
Lokalizacja: Poznań

Re: Eurowizja 2023

Post autor: prof »

Przecież informacje o tym, że w przypadku remisu decydujące będą głosy jury wiedział, każdy kto oglądał te preselekcje, bo było to powiedziane w trakcie transmisji. Nie możliwe, że Górniak tego nie słyszała, no chyba że wpadła tam po te kilkadziesiąt tysięcy tylko i miała wyrąbane. Przykleiła się do dyrektor TVP i pewnie kolejny kontrakt wleciał. Nie robił bym z niej aż takiej ameby intelektualnej, które nie wie co jest grane...
Jann zaśpiewał dobrze słychać było jedynie oddechy, czego w normalnych warunkach nie powinno być słychać, ale TVP ogólnie leży z jakością dźwięku.
Gdyby TVPis zależało na sprawiedliwości/transparentności można było zrobić głosowanie np. każdy juror przyznaje jawnie głosy od 1 - 12 systemem eurowizyjnym - łącznie 5 jurorów 290pkt.
290 pkt należy do publiczności - jeżeli ktoś zdobywa załóżmy 50% głosów publiczności na jego konto ląduje 145 punktów etc.
Tylko, że w tym przypadku nie ma żadnej transparentności i sprawiedliwości, bo jej nie miało być. I tak chłopak, który otrzymał najprawdopodobniej więcej SMS, niż pozostali uczestnicy łącznie przegrywa. Komedia i Edzia - diva ze spalonego teatru, która kłamie co buzię otworzy.
Za dziennikiem eurowizyjnym:
Największą konsternację wzbudziły jednak wypowiedzi gwiazdy TVP o tym, jak wyglądał sam proces głosowania jury. „Nie było nawet obrad, każdy oddał swoją kartę (…). Może normalni ludzie zauważają, że kiedy głosy były liczone ja byłam przygotowywana do swojego występu Andromedy” – napisała w jednym z komentarzy na Instagramie. Co więcej, na swoim InstaStory wspomniała: „Jedyny moment wspólnej debaty i podliczania punktów wszystkich pięciu jurorów mógł odbyć się w czasie przerwy reklamowej, podczas której ja przygotowywałam się do swojego wystąpienia, co działo się na oczach całej widowni„. To nie koniec, bo w wywiadzie dla Super Expressu miała przekazać, że „Nie były to punkty łączone, wynikające np. ze wspólnej dyskusji z jurorami. Każdy oddał swoją kartę punktów, kiedy wychodziłam na scenę, by wykonać Andromedę„. Edyta Górniak chyba zapomniała, że wychodziła na scenę po przerwie reklamowej. Przed przerwą ona sama podała punkty jurorów. W jaki sposób więc znała wyniki łączne głosowania pięciu osób jury, skoro ich karty miały być oddane dopiero później? Czyje głosy przekazała przed przerwą? Te pytania, to jeden z powodów dla których chcemy od TVP opublikowania rzekomych kart punktów. Niestety coraz więcej fanów wątpi, że takie karty w ogóle istnieją. Telewizja Polska powinna jak najprędzej opublikować dokładny ranking każdego z głosujących członków komisji.
Błagam tylko jej nie tłumaczycie, bo ona dobrze wiedziała w co gra, po prostu jest mega wyrachowaną osobą, która zgrywa "idiotę" albo ofiarę. I tak wyglądała jej większość kariery.
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 506
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: Eurowizja 2023

Post autor: kamil87 »

Można też przeczytać kolejne piękne wypowiedzi Allana:
„Ludzie którzy piszą do mnie te wiadomości – jak bym miał ku**a choć ziarnko piasku wspólnego z Eurowizją – macie wodogłowie albo ch*j wie co” – napisał w wulgarnym poście na Instagramie syn religijnej i wielbiącej miłość do każdego człowieka piosenkarki.
Mam nadzieję, że mama jest dumna z synka.

Słabe jest to, że Edyta pisze w komentarzach rzeczy, które świadczą o tym, że pełniąc rolę przewodniczącej jury, nawet nie znała zasad konkursu.

Więcej tutaj:
https://dziennik-eurowizyjny.pl/2023/02 ... -i-jannem/
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2023

Post autor: endeven »

Przesłuchałem właśnie na you tube po raz pierwszy od preselekcji występ Blanki. W niedz oglądałem w grupce znajomych przed tv, więc nie wyłapałem wszystkiego.
Dopiero teraz na słuchawkach usłyszałem jak bardzo to było fatalne. Fałszowanko, rozjeżdżanie się na boki, ten głos totalnie na żywo nie siedzi, nie ma tam żadnego feelingu. No ja nie mam złudzeń, Blanka sie nagle nie nauczy śpiewać do maja. Po prostu nie ma szans. Może sie nauczyć tylko markować swój wokal. To jest naprawdę splunięcie w twarz fanom Eurowizji, ten werdykt jurorski i cała akcja tvp. Powiedzmy to sobie szczerze, Edyta nie przepuściłaby tej dziewczyny za takie śpiewanie, gdyby siedziała w panelu jurorskim The voice of Poland. Z jakiegos powodu jednak broni jej w żywe oczy :)
No i to oskarżanie ludzi, że odbierają Blance radość ze zwycięstwa i mieszanie do tego tematu wojny. WOW. Każdy rozgarnięty wie, że tymi, którzy anektowali swój "profesjonalizm" byli jurorzy i to Oni na polecenie tvp wystawili Blankę na ostrzał. W swoim wspólnym skorumpowanym działaniu powinni dopatrywać się źródła medialnej burzy. I przypomnieć sobie jeszcze raz, czym jest uczciwość.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Kamui Shiro »

Tez tam nie ma co spiewac zbytnio w tym dożynkowym utworku.
Margaret Cool Me Down live to byl opus Chopina przy tym muzykoidalnym g....

Myslacy ludzie maja serio dośc TVPS i falszywej narcystycznej Edi G na uslugach partii. Traci nawet wiernych latami fanów.

kamil87 pisze: 01 mar 2023, 1:57 Można też przeczytać kolejne piękne wypowiedzi Allana:
„Ludzie którzy piszą do mnie te wiadomości – jak bym miał ku**a choć ziarnko piasku wspólnego z Eurowizją – macie wodogłowie albo ch*j wie co” – napisał w wulgarnym poście na Instagramie syn religijnej i wielbiącej miłość do każdego człowieka piosenkarki.
Mam nadzieję, że mama jest dumna z synka.


Małe, zabujane w sobie chamidlo. A siedzial tam z Blanką po co? Pilnowac mamy, aby nie odleciala do mglawicy Andromedy? Z sylwkiem 2022 tez pewnie nic wspólnego, co, Allanku?

Jeden z uczestników preselekcji (drugokrotny), Kuba Szmajkowski, widziałby na podium Janna, Alicję i Dudka. Mam tak samo.
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1126
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Pawel »

#CIACH# burza. I tyle w temacie! 8P

Nie oszukujmy się ale Jann też nie jest żadnym odkryciem, bez przesady, artysta 5 piosenek od 2 lat tyle nagrał, życie przed nim, młody jest.
Gdyby nie eliminacje i to, że został do nich wybrany właśnie przez TVP to nikt by o nim nie usłyszał do dziś. Zobaczymy jak się potoczy jego "kariera" :roll: przynajmniej ludzie wiedzą kim jest. Do tej pory jakieś marne wyświetlenia na YT, eliminacje dały mu szanse na wybicie się z martwicy, w której tkwi i każdy o tym wie.

W 2021 roku Eurowizje wygrał z podobnym image Maneskin, to jest znowu jest wtórne. Naprawdę to nic nowego i odkrywczego.
My cały czas próbujemy być kimś kto wygrał Eurowizje. Szpaka porównywali do Konczity.
Piosenka Gladiator dziełem też nie jest, słaba prawdę mówiąc a wokalista idealnie jej nie śpiewa, może popracowałby na tym ale więcej się naskakał niż naśpiewał. To jest ZA MAŁO. Bo założył skórę, bo się poprzeginał na scenie, litości, na nikim takie rzeczy nie robią wrażenia.

Rok temu mało się wszyscy nie zesra li bo Ochman miał być w pierwszej piątce, notowania poszły w górę po jego wygranej w preselekcjach, nadzieje były ogromne i skończyło się jak skończyło. Także tak.

W tym roku nie było dobrych wyborów, tandetne i kiepskie piosenki. Naprawdę nie było w czym wybierać. Nawet Alicji piosenka była nudna.
Eurowizje wygrywały albo były blisko podium również tandetne piosenki, kiczowate, także może Blanka przejdzie chociaż do finału. Też nie jest to górnolotne, ale nie jest tez pseudo górnolotne jak Jann.

Na koniec dodam, że piep rzenie o tym, że Edyta winna itd, jej wybór, nie miała wpływu na ostateczny wynik bo była tam tylko honorowo jako przewodnicząca i przypuszczam, że do końca nie miała świadomości ile głosów padło na Janna a ile na Blankę. Dobrze wiecie, że ona woli lekkie kawałki. Nie ma co bić piany. Mało kto jest zadowolony, ja tak samo pare lat temu byłem zły, że Edyta nie wygrała w preselekcjach.
I tak jest co roku. Żadne petycje nie pomogą bo klamka zapadła. Możecie co najwyżej stosować petycje aby jury nie było tylko same głosy sms.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Kamui Shiro »

Pawel pisze: 01 mar 2023, 20:44

Nie oszukujmy się

sam sie nie oszukuj.

Głupi komentarz. Dajesz prywatne, na dodatek nieprzekonujace opinie, jako wyrocznie.
Maneskina wybrali na 1 miejsce i sluchaja masy ludzi. To samo proporcjonalnie na naszym podwórku - z Jannem. To rózne klimaty w ogole. A Edyta wybrala Blanaż.
Nie wybielaj jej. Ona to sam fałsz. Jak mozna jej jeszcze wierzyc? Może se priv lubic nawet Majteczki w kropeczki - ale co to ma do jej roli na konkursie?
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1126
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Pawel »

Wg mnie obiektywne.

Bla, bla, bla. To już było, nie ma co do tego wracać. Maneskin. Trzeba coś nowego wymyślić
Kiedyś wygrała grupa Lordii, to w kolejnym roku było z 5 zespołów w podobnym klimacie.
Cyrk zaczął się do Ruslany. I cyrk trwa dalej.
Spóżniliście się o 2 lata z tym Jannem :lol3:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2023

Post autor: endeven »

Pawel pisze: 01 mar 2023, 20:44 #CIACH# burza. I tyle w temacie! 8P

Nie oszukujmy się ale Jann też nie jest żadnym odkryciem, bez przesady, artysta 5 piosenek od 2 lat tyle nagrał, życie przed nim, młody jest.
Gdyby nie eliminacje i to, że został do nich wybrany właśnie przez TVP to nikt by o nim nie usłyszał do dziś. Zobaczymy jak się potoczy jego "kariera" :roll: przynajmniej ludzie wiedzą kim jest. Do tej pory jakieś marne wyświetlenia na YT, eliminacje dały mu szanse na wybicie się z martwicy, w której tkwi i każdy o tym wie.

W 2021 roku Eurowizje wygrał z podobnym image Maneskin, to jest znowu jest wtórne. Naprawdę to nic nowego i odkrywczego.
My cały czas próbujemy być kimś kto wygrał Eurowizje. Szpaka porównywali do Konczity.
Piosenka Gladiator dziełem też nie jest, słaba prawdę mówiąc a wokalista idealnie jej nie śpiewa, może popracowałby na tym ale więcej się naskakał niż naśpiewał. To jest ZA MAŁO. Bo założył skórę, bo się poprzeginał na scenie, litości, na nikim takie rzeczy nie robią wrażenia.

Rok temu mało się wszyscy nie zesra li bo Ochman miał być w pierwszej piątce, notowania poszły w górę po jego wygranej w preselekcjach, nadzieje były ogromne i skończyło się jak skończyło. Także tak.

W tym roku nie było dobrych wyborów, tandetne i kiepskie piosenki. Naprawdę nie było w czym wybierać. Nawet Alicji piosenka była nudna.
Eurowizje wygrywały albo były blisko podium również tandetne piosenki, kiczowate, także może Blanka przejdzie chociaż do finału. Też nie jest to górnolotne, ale nie jest tez pseudo górnolotne jak Jann.

Na koniec dodam, że piep rzenie o tym, że Edyta winna itd, jej wybór, nie miała wpływu na ostateczny wynik bo była tam tylko honorowo jako przewodnicząca i przypuszczam, że do końca nie miała świadomości ile głosów padło na Janna a ile na Blankę. Dobrze wiecie, że ona woli lekkie kawałki. Nie ma co bić piany. Mało kto jest zadowolony, ja tak samo pare lat temu byłem zły, że Edyta nie wygrała w preselekcjach.
I tak jest co roku. Żadne petycje nie pomogą bo klamka zapadła. Możecie co najwyżej stosować petycje aby jury nie było tylko same głosy sms.
Myślę, ze to komentarz na poziomie występu Blanki. Bardzo słoneczny xd
Awatar użytkownika
Fan17
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 365
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:08
Ulubiony album: wszystkie
Ulubiona piosenka: Miles & miles away
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Fan17 »

Prawda jest taka, że tam po prostu nie było z czego wybierać 😄
ODPOWIEDZ