Eurowizja 2023

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2023

Post autor: endeven »

Z ciekawostek dodam, że Spotify opublikowało listę daily hits top 200 z 27.02, czyli pierwszego pełnego dnia po preslekcjach. A tam:
#8 miejsce Jann "Gladiator" 124 162 odsłuchania
#70 miejsce Blanka "Solo" 47 506 odsłuchań
stan na 28.02. na Spotify Daily Top Songs

#4 miejsce (awans +4) Jann "Gladiator" 174,985 (+50,823)
#89 miejsce (spadek -19) Blanka "Solo" 43,655 (-3,851)

Myślę, że to mówi samo za siebie. Nokaut
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1125
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Pawel »

Youtube,
5 miesięcy Blanka 12 mln
4 miesiące Jann 1,6 mln

Tu też wynik mówi sam za siebie
Awatar użytkownika
edgeoftomorrow
Hope for us
Hope for us
Posty: 46
Rejestracja: 14 maja 2020, 2:14
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Kraków

Re: Eurowizja 2023

Post autor: edgeoftomorrow »

Paweł, blanka kupuje zarówno obserwatorow na instagramie jak wyświetlania na YT.
Na YT jest nawet fmik na którym ktoś pokazał, że Blankę obserwuje wiele tysięcy kont bez zdjęć z dziwnymi nazwami np. fgahsywh23330wq1 itd.
Wczoraj Blance w ciągu godziny zwiekszyla sie liczba obserwatorów z 140 tys. na 145 tys. Gdy ludzie zaczęli to wytykać w komentarzach, zablokowala możliwość przegladania jej obserwujacych. Przypadek?
Więc te liczny, które podajesz nic nie mówią. O wiele bardziej wiarygodne są dane ze Spotify.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Piter »

Fan17 pisze: 02 mar 2023, 9:38 Prawda jest taka, że tam po prostu nie było z czego wybierać 😄
To prawda i zgadzam się z Pawłem, że Jann nie był wybitny. Ale i tak najlepszy wśród tej papki.
Jeśli 18.000 widzów chciało Janna, a tylko 6.000 Blankę, to szkoda, że zaważyły głosy pięciu osób.
Eurowizja powinna odejść od jurorów. Kiedyś gwarantowali poziom, od kilku lat to raczej poparcie dla sztampowych piosenek.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2023

Post autor: endeven »

edgeoftomorrow pisze: 02 mar 2023, 22:23 blanka kupuje zarówno obserwatorow na instagramie jak wyświetlania na YT
Dokładnie tak jest. Znana praktyka wielkich wytwórni, które na siłę pompują pewne twory i produkty. Są w stanie załatwić pod stołem radiostacje, powerplaye, wygenerować miliony wyswietleń na you tubie i sztuczne zainteresowanie. Ze spotify nie da się tak prosto manipulować. Owszem, playlisting to jest główne narzędzie wytwórni do naibjania liczników. Ale jak widać, nawet w tym przypadku to nie trybi.

Spotify Daily Top Songs Poland 1.03.
-> https://charts.spotify.com/charts/view/ ... 2023-03-01

1 (+3) Jann - Gladiator, 204,486 (+29,501)
93 (-4) Blanko - Solo, 43,422 (-233)

Nie wiem, czy to nie jest pierwszy przypadek, kiedy polska propozycja eurowizyjna/preselekcyjna zdobywa 1 miejsce na spotify.

Media eurowizyjne wystosowały apel do Prezesa TVP domagając sie transaparentności i ujawnienia szeregu danych. -> Apel do Prezesa Telewizji Polskiej S.A., Pana Mateusza Matyszkowicza, o zajęcie stanowiska po krajowych eliminacjach do Eurowizji 2023.
https://eurowizja.org/apel/
Odnieśliśmy się do poszczególnych punktów regulaminów preselekcji, głosowania SMS i Konkursu Piosenki Eurowizji oraz innych formalnych i etycznych kwestii związanych z przebiegiem i wynikami konkursu. Treść apelu udostępniamy publicznie.
Pełna treść obszernego apelu -> https://eurowizja.org/wp-content/upload ... i-2023.pdf

Fantastyczna robota, świetna argumentacja. Nazwisko Górniak też tu pada. W normalnych warunkach, przedstawiciel publicznych mediów musiałby bezwzględnie ustosunkować się do apelu i wyjaśnić szczegółowo wszystkie wątpliwości, nie tylko pod presją społeczną, ale w poszanowaniu prawa i poczuciu obowiązku wobec społeczeństwa, przed którym de facto odpowiada. Mam nadzieję, że doczekamy się odpowiedzi. Satysfakcjonującej. Dla dobra sprawy, przyszłych eliminacji i percepcji konkursu Eurowizji w naszym kraju.
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1630
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Robik »

Dziwne jakieś te piosenki w tym roku na Eurowizję :? . A tą to już chyba nic nie przebije "Mama kupiła traktora" :lol3:
https://www.youtube.com/watch?v=isZ_4An ... ongContest
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Piter »

Piosenka z dedykacją dla Vladimira.
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 506
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: Eurowizja 2023

Post autor: kamil87 »

Obrazek

Coś czuję, że Edyta oddała 12 pkt na Słoneczko :)

Fajna jest też reakcja Marka Sierockiego na 1 miejsce Blanki:
https://www.tiktok.com/@ewaaa_91/video/ ... 1990756869
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2023

Post autor: endeven »

Szantaż, antychryst, braki emocjonalne, Edyta wymienia sporo przyczyn tego zamieszania, wszystko wrzucając do jednego worka - hejtu i metkowania. Rozumiem, że jej przykro, że obrywa, że jest tarczą, która zbiera cięgi. No niestety, nie wymienia jednak prawdziwego źródła medialnej burzy, a należałoby zacząć od TVP, które odpowiada za brak przejrzystości preselekcji, rzucając cień na samych jurorów. I naprawdę istnieje proste i szybkie wyjście z tej sytuacji. Upublicznienie indywidualnych kart z głosami każdego jurora. I wszyscy sobie spokojnie policzymy, czy to sie zgadza z tymi zsumowanymi wynikami jury. Jeśli Edyta uważa, że sama nie może z tym wystąpić i wyjść przed szereg z jakichś względów, wystarczyło od samego początku mówić tylko jedno. Nie dyskutować, nie bawić się w przepychanki słowne z przypadkowymi ludzmi, nie wpaść w spiralę nakręcania, tylko powtarzać jedno: "Nie komentuję, proszę naciskajcie na upublicznienie głosów jurorskich przez TVP w celu rozwiania wątpliwości, jestem za transparentnością". I tyle.
Swoja drogą, Edyta zarzuca szantaż fanom, choć sama go stosuje, forsując uwagę, że gdyby ktos był jej fanem, nigdy nie miałby żadnych wątpliwości co do jej zachowania/głosowania, więc proszę się rozejść, odejść i nie prosić o transparentność. Dobry unik. Reakcja Sierockiego na wyniki rzeczywiście pogłębia wątpliwości wobec zaistniałej sytuacji. Nie wiem, czemu jurorzy, którzy nie mają sobie nic do zarzucenia, pozwalają TVP wycierać sie ich nazwiskami.

Mój ulubieniec póki co z eurowizyjnego zestawu, to chłopak z Finlandii <3
Käärijä - Cha Cha Cha
https://www.youtube.com/watch?v=rJHe-iZ ... ongContest

a na spotify stabilnie.
Jann na #1 miejscu
Blanka na #97
:)
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2748
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Eurowizja 2023

Post autor: pijej1 »

ja pierdzielę tak tragicznej eurowizji chyba nigdy nie było Czuję że blanca jeszcze wygra
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Piter »

pijej1 pisze: 06 mar 2023, 20:23 ja pierdzielę tak tragicznej eurowizji chyba nigdy nie było Czuję że blanca jeszcze wygra
Słuchając playlisty na Spotify naprawdę uważam, że Solo jest ok. Jeśli tylko nauczyłaby się to śpiewać...
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1125
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Pawel »

Käärijä - Cha Cha Cha
Wiocha na maxa, cyrk. Twoja ulubiona piosenka to już nie mam pytać haha jeśli chodzi o Blankę.
Trzymamy kciuki za Blankę, niech się podszkoli w śpiewie, ma czas.

A odnośnie spotify, to zerknij sobie na ogólne statystyki ile ma wyświetleń ona a ile Jann, przeciez Spotify nie oszukuje.
Nie z ostatniego tygodnia tylko w całości 8P
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2023

Post autor: addar »

ENDUŚ I TY WRZUCASZ NA BALNCE LUBIĄC TO ?? rozumiem że twoja stylistyka ale to jest słabe .Klasyczny przerost formy no ale chłopaki kolorowe to się podoba :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Piter »

Pawel pisze: 06 mar 2023, 21:45 Trzymamy kciuki za Blankę, niech się podszkoli w śpiewie, ma czas.
Pytanie, czy takie cuda się zdarzają. :lol:
Awatar użytkownika
betka
The story so far
The story so far
Posty: 556
Rejestracja: 10 gru 2004, 19:57
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: OnTheRun/KolorowyWiatr
Lokalizacja: wrocław

Re: Eurowizja 2023

Post autor: betka »

endeven pisze: 05 mar 2023, 20:02
Mój ulubieniec póki co z eurowizyjnego zestawu, to chłopak z Finlandii <3
Käärijä - Cha Cha Cha
https://www.youtube.com/watch?v=rJHe-iZ ... ongContest
OMG.... takie discofino? A po co on tym językiem tak kręci? To element choreografii? :) To już wolę Blankę- podśpiewuję sobie Solo od kilku dni, to jest całkiem fajna, zabawna piosenka... Co prawda taka, jakich wiele no ale nikt już nie śpiewa "Kasztanów" (a jeśli to robi, to raczej marnie).
Jann to źle nie wypadł ale teraz taka moda. Naśladowcy Maneskin...

Trzymam kciuki za Blankę, niech będzie taka pogodna jak ta piosenka i odrobiny tej pogody życzę nam wszystkim ;-)
ODPOWIEDZ