Eurowizja 2023

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2023

Post autor: addar »

Bejba wymiotła na półfinałach. Bardzo dobry występ. Hejters gonna hejt.blanka gonna slay finals xd
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Cypix »

Poza zerwaniem kiecki, które o niebo lepiej wyglądałoby z frontu, nie mam większych zastrzeżeń. Te nakładki to tylko szpece z TVP jeszcze stosują🤷‍♂️ Wokalnie spoko, prawie nie słychać, że to marna wokalistka😉 Już po pierwszej próbie mowilem, że hejterzy będą mieli problem😅 Słusznie weszła. Top10 mnie nie zdziwi, aż Krystianowi w pięty pójdzie😉
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1125
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Pawel »

Bardzo spoko występ, radosny i słoneczny. Blanka piękna dziewczyna i super porusza się na scenie czy to się komuś podoba czy nie. Taka prawda.
Cieszę się, że wiele osób zmieniło o niej zdanie i trochę przestali ją linczować bo ile można, biedna dziewczyna. Robi co może i robi to dobrze. W sieci wyświetleń ma dużo, chyba, że tylko PL ogląda ten występ wkółko, ale z drugiego półfinału najwięcej wyświetleń ma właśnie Blanka i o czymś to świadczy.
A co do głosu, Madonna czy Britney Spears też dobrymi piosenkarkami nie są. Nie każda piosenkarka musi być divą by odnieść sukces.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Wojtuś »

Występ przeciętny jak większość w drugim półfinale dlatego też przeszła dalej. Niestety wokalnie mimo, że dało się tego słuchać, było daleko do większości występów.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2748
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Eurowizja 2023

Post autor: pijej1 »

dokładnie drugi dzień to tragedia tylko dlatego blanka wypadła swietnie na tle całej reszty.
Awatar użytkownika
audarya
The story so far
The story so far
Posty: 482
Rejestracja: 15 lip 2008, 22:31
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Perfect Heart
Lokalizacja: Far North

Re: Eurowizja 2023

Post autor: audarya »

Mi bardziej podobala sie 2 czesc. Blanka wypdla niezle jak na swoje mozliwosci. Szkoda, ze nie pojechała Alicja…
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Flux »

TVP ustosunkowało się jakoś do zarzutów o ustawkę w wyborze reprezentanta czy nadal milczą, bo wiadoma rzecz, że publiczny nadawca gra uczciwie? Nawet, jeśli reguły gry są dla widzów niejasne. Blanka zaprezentowała się najlepiej jak umiała, widać że włożyła w przygotowania sporo pracy i efekt jak na jej możliwości oceniam jako zadowalający. Nie miałem wielkich oczekiwań wobec niej, wątpiłem nawet czy wejdzie do finału. Trochę mi żal tej internetowej nagonki na dziewczynę, ja bym działa wymierzył bezpośrednio w Telewizję Polską.
Rafiusz
Make it happen
Make it happen
Posty: 113
Rejestracja: 26 mar 2005, 21:04
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Rafiusz »

A to tak dla potomności. Chyba najwyższa pozycja polskiego wykonawcy na oficjalnej liście przebojów UK (sprzedaż):
https://www.officialcharts.com/charts/s ... les-chart/
Miejsce #13.

Ogólna lista miejsce 56 (nowość):
https://www.officialcharts.com/charts/singles-chart/

Co do samego konkursu. Z jednej strony gdyby nie hejt jaki wylał się na Blankę to nie miałaby takiego zainteresowania na konkursie, z drugiej strony według mnie to kawałek wakacyjny a nie na konkurs Eurowizji. Nie było szans żeby ją wygrać. Trochę mi było żal tej dziewczyny. Ludzie zamiast skupić się głównie na transparentności głosowania to skupili się na jej wyśmiewaniu.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Steffie »

B like Blanka.... :P
To było pewne, że poza wejściem do finału nic nie ugra na Eurowizji prócz nabicia licznika obserwatorów na Insta.
Po polskich eliminacjach miała kilkanaście tysięcy lajków na profilu, a teraz ta liczba skoczyła do ponad 200 tys. I o to chodziło, żeby się wylansować i trzepać kasę na reklamach. Piosenkarka z niej żadna. Tego kawałka nie da się słuchać. Co innego taniec i ruchy na scenie. Tu zebrała punkty, ale powinna przestać śpiewać i zostać celebrytką. O pierwszej 10 nie było mowy. Afera z eliminacjami też zrobiła swoje. Ludzie po prostu widzieli, że została przepchnięta dalej laska, która nie ma głosu i nie potrafi śpiewać. I nie mówcie o Britney lub innych podobnych, bo tamte przynajmniej nie reprezentowały swojego kraju na konkursie wokalnym. Nazywanie jej piosenkarką to nadużycie. :P Młode pokolenie eurowizyjne czyli Viki, Sara lub nawet Roxie to przy niej wyżyny wokalne. Mogłaby im buty czyścić. :P Ale kasa i układy robią swoje. Niestety.
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 640
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Eurowizja 2023

Post autor: lena7 »

Edyta znow podkreca plotki o wystepie na Eurowizji.
Teksty typu ''ile pracy trzeba wlozyc w 3-minutowa piosenke'' sugerowac moga, ze faktycznie TVP z okazji 30-lecia jej wystepu w Dublinie, wysle ja bez eliminacji.
Justyna znow by czula sie pokrzywdzona przez Gorniak. Nawet wystartowac w eliminacjach nie moglaby :o
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Piter »

Te fragmenty piosenki Justyny to jakiś dramat. Jej rozumienie Eurowizji zatrzymało się na Wild dances. :roll:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2023

Post autor: addar »

Piosenka sama w sobie nie jest taka zła. Niestety wykonawca nie dorabia. Nie rozumiem dlaczego Justyna zdecydowała się wykorzystać swoje najgorsze walory: kiepski angielski, brzydkie distortion i nijakie śpiewanie pełnym wokalem l, jednocześnie pomijając zupełnie jej największy atut czyli nieziemski Falset który jest nie do podrobienia.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Eurowizja 2023

Post autor: Kamui Shiro »

To jest jej najlepsze wystapienie live od lat, jesli nie w calym dorobku. Mnie zaimponowala, a nie przepadalem nigdy. I mean, taniec-dynamika-odwaga. Eurowizyjne i bardzo Jusiowe. Pewnie nawet w kraju nie docenia, ja doceniam. To jest show, jakiego PL brakuje. Nie wydurniajta sie, ze czegos temu brakuje... oryginalnosci,akcentu, wyrafinowania, pokazania kazdego wokalnego tricku? Nie o to idzie, zazdrosnicy.

PS. Edka i grejpfrut nigdy by... xD
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 506
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: Eurowizja 2023

Post autor: kamil87 »

Również podoba mi się ta piosenka Justyny, pasuje do Eurowizji i prawdopodobnie będzie się wyróżniać. Faktycznie Justyna mogłaby używać więcej swojego popisowego falsetu, a nie tylko na końcu utworu, ale mimo to lubię słuchać tej piosenki i na ten moment wg mnie to najlepsza nasza opcja na Eurowizję 2024.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2748
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Eurowizja 2023

Post autor: pijej1 »

serio ? a kto z was rozumie tekst spiewany przez jusie?
ODPOWIEDZ