Sylwester Marzeń 2023 :)

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Cristof006
Hope for us
Hope for us
Posty: 35
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Sylwester Marzeń 2023 :)

Post autor: Cristof006 »

Steffie pisze: 01 sty 2024, 0:45 Szkoda, że same covery, ale z drugiej strony co ona może śpiewać? Znowu Króla czy Andromedę?
Maryla, Zenek, Golce, Bajm, Lady Pank, Urszula- oni na każdych imprezach śpiewają praktycznie to samo i nikt nie oczekuje od nich nowych utworów. Ale wykonują własny repertuar.
Poza tym: To nie tak jak myślisz, Oj kotku, Teraz tu, Impossible, Jestem kobietą, Anything, Jak najdalej, Linger, One&one, Consequences, Your high, Andromeda, Król, Dotyk, Lime- naprawdę sporo ma piosenek, które mogłaby zaśpiewać. Lekki remix jak w medleyu na Narodowym i by wyszło naprawdę fajnie.
Już nie proszę o nowe utwory, bo raczej się nie doczekam, ale niech to będą po prostu jej piosenki. Bo zniżyła się do poziomu uczestników the voice czy innych programów, którzy jadą na coverach. To już nawet w zeszłym roku wcisnęła Lime, a teraz kompletnie nic.
Btw. Justyna Steczkowska zaśpiewała dziś swoje 3 nowe utwory...
A playback aż szkoda komentować.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1679
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Sylwester Marzeń 2023 :)

Post autor: Steffie »

Edyta od dawna leci na Sylwkach z playbacku, bo kiedyś miała jakieś problemy z gardłem przez mróz i pewnie od tej pory jest przygotowana, że może zachorować, a za występ kasa leci... Jeśli chodzi o covery, to ona je śpiewa, bo dla niej samej to jest coś nowego, pewnie nie ma ochoty wyciągać jakichś swoich starych kawałków sprzed lat i wciskać ich ludziom w jakiejś nowej odsłonie, dla niej to są odgrzewane kotlety. No i umówmy się, że Edyta to nie Maryla, Zenek, Golce czy Bajm ani nawet Lady Pank czy Urszula. Edyta to Edyta. Co do Steczki, to ona od zawsze miała inne podejście do swego zawodu, ma jakiś tam zespół i inaczej to rozgrywa nawet finansowo - reklamy na Insta itp., którymi zarabia na nową muzykę (nota bene występ Jusi zbierał baty od ludzi za to, że nie nadawał się na Sylwka). Edyta nie ma zespołu muzycznego tylko zespół beauty - fryzjera, stylistkę czy makijażystkę oraz Nositorbę, ale Edyta nie ciśnie reklam na Insta, więc zarabia głównie w tv, bo koncertów nie ma tylko jakieś programy tv od czasu do czasu. Swoją drogą, powinna pracować jako prezenterka i już. :PP Żarty żartami, ale powinna mieć jakiś swój nowy repertuar i kropka! Nawet Paulla, która miała depresję, potrafiła się ogarnąć, stworzyć nowy team i zaczęła nagrywać nową muzykę. A Edyta dalej nic. :P Sorry, ale taka prawda.
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1126
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sylwester Marzeń 2023 :)

Post autor: Pawel »

Ja tylko przypomnę, że wielka "artystka" Paulla, ktorej płyty sprzedają się a Edyty zalegają na półkach, ostatnią swoją nagrała 14 lat temu, a ogólnie nagrała aż dwie. Taka to artystka, w ogóle nie powinno się jej tu przytaczać, tej miernej kopii naszej Edyty.
Co do Edyty, to Sylwester, było wesoło, skocznie i radośnie. I chociaż coś nowego z coverów a nie odgrzewane kotlety bo ile można śpiewać to co już znamy na pamięć... Także zostają covery bo lepsze to niż po raz 42032 śpiewać jestem kobietą czy to co było rok, czy 2 lata temu.
Steczkowska i dziewczyna szamana, no czepcie się jej bo ile można śpiewać. A fakt, ona nigdy nie pasowała do Sylwestra ze swoim repertuarem.
Awatar użytkownika
edgeoftomorrow
Hope for us
Hope for us
Posty: 46
Rejestracja: 14 maja 2020, 2:14
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Kraków

Re: Sylwester Marzeń 2023 :)

Post autor: edgeoftomorrow »

Okropny plyaback brzmiący nienaturalnie i sztucznie.

Brak szacunku dla słuchacza.

Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1679
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Sylwester Marzeń 2023 :)

Post autor: Steffie »

Paulla nie śpiewa już jak Edyta. Można powiedzieć, że odnalazła swój własny styl, nagrywa jakieś kawałki. Może kiedyś było słychać, że Edyta była jej, hmm, inspiracją, ale teraz już raczej nie. ;) Wystarczy posłuchać jej ostatnich piosenek, naprawdę nie kojarzą się z Edytą, która sama już nie śpiewa tak jak 20 lat temu. W sumie lepiej posłuchać parę takich kawałków niż kolejnego coveru.
Paulla - Znak (official video)
https://www.youtube.com/watch?v=DvQNEigM4Rc
Wszyscy wokół nagrywają piosenki lub płyty tylko Edyta nie, a mowa o działającej w branży wokalistce, a nie o takiej, która wycofała się z działalności muzycznej.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5028
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwester Marzeń 2023 :)

Post autor: addar »

Mam nadzieję że Edyta wykona jeszcze gdzieś w całości tatoo. Ta piosenka z jej głosem to miazga. Kolejny cover który ma potencjał do bycia zaśpiewamy lepiej niż oryginał <3
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Sylwester Marzeń 2023 :)

Post autor: witcher »

Wracam do Sylwestra TVN z 2019 r. Wtedy Edyta dała naprawdę świetny występ i była chwalona przez wszystkich. Teraz? Przez playback, nietrafione stylizacje i kolejny występ z synem jest znowu bohaterką memów. Ale może to metoda na podtrzymanie zainteresowania w momencie, gdy nie ma nowych piosenek? Jakoś trzeba zaistnieć. Szkoda, że kobieta o najlepszym głosie w Polsce kolejny raz raczy nas playbackiem i to bez cienia żenady. Przykro się to ogląda.
Awatar użytkownika
betka
The story so far
The story so far
Posty: 556
Rejestracja: 10 gru 2004, 19:57
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: OnTheRun/KolorowyWiatr
Lokalizacja: wrocław

Re: Sylwester Marzeń 2023 :)

Post autor: betka »

Piosenki spoko, jakby śpiewała na żywo byłoby dużo, dużo lepiej.... A jakby dodała coś swojego do tego miksu to już byłabym "nakarmiona".

Jeżeli chodzi o stylizacje- tragedia. Przepraszam, że tak bez ogródek.... to nie chodzi o brak poczucia humoru- barbie byłaby ok ale to po prostu nie wyszło dobrze. Uważam, że Edyta od dawna nie miała sukienki w której wyglądałaby, tak jak potrafi wyglądać, ani ten krój, ani kolor- róż też ma wiele odcieni. A jak już sukienka może być, to zawalą fryzurę albo makijaż.... Jakieś weselne to takie... Ale na szczęście to są rzeczy drugorzędne.
Awatar użytkownika
edgeoftomorrow
Hope for us
Hope for us
Posty: 46
Rejestracja: 14 maja 2020, 2:14
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Kraków

Re: Sylwester Marzeń 2023 :)

Post autor: edgeoftomorrow »

Komentarze z YT pod jej sylwestrowym występem z Allanem:
Ta kobieta to fenomen. Zrobiła wszystko, absolutnie wszystko, aby nie wykorzystać swojego talentu. Zamiast tworzyć hity na miarę jej głosu, wydaje jakieś gówniane pomioty, których nikt nie słucha, odcina kupony od Eurowizji sprzed 30 lat, a jeśli już występuje, to musi sięgać po nie swoje piosenki, oczywiście z full playbackiem.
Duży tyłek, Duże usta, duże ego, duży talent i wszystko jak krew w piach...
Allllanek przyćmił wszystkich swoim występem,niesamowity wokal,nieprawdopodobna barwa głosu oraz doskonała technika udawania obsługi DJ. Niebywały talent,odkrycie stulecia, świat muzyki zyskał nową gwiazdę która świeci tak mocno, że nocą rzepak dojrzewa. Wielkie brawa 👏👏👏
Świetne. Podstarzała dzidzia piernik udaje że śpiewa, a jej syn udaje że obsługuje konsolę. Playback gra, plebs się cieszy. Ale trzeba oddać, że na tych wszystkich imprezach zawsze tak jest. Chyba tylko Lady Pank nie śpiewał z Playbacku w Polsacie.
Komentarze gorzkie, ale bardzo trafne.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1679
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Sylwester Marzeń 2023 :)

Post autor: Steffie »

To jest hit :P Do tego ten jej beauty team się nie spisał. :oops:

Edyta Górniak tłumaczy się z występu na Sylwestrze Marzeń
Mogę coś powiedzieć szczerze? Naprawdę mogłam odpuścić tego sylwestra. W takim znaczeniu, że mogłam po prostu zrobić takie „odgrzewane kotlety”. Mogłam zaśpiewać utwór, który śpiewam od 20 lat i po prostu byłoby tak przewidywalnie, a ja po prostu jestem ambitna do końca. Chociaż na kolanach już po prostu nie miałam siły – zaczęła artystka.
Już te sny ostatnie… dwie i pół godziny maksymalnie, ale ambitnie. To są takie duże hity, to trzeba zrobić dla ludzi. (…) Nie opuszczam. Jestem nienormalna. Naprawdę. Jestem nienormalna. Czy kiedykolwiek ja odpuszczę? Dlaczego u mnie wszystko u mnie musi być takie na serio, jakby to były Oscary? No już bez przesady naprawdę. Muszę zmienić taktykę na przyszły rok – podsumowała.
https://jastrzabpost.pl/newsy/edyta-gor ... 90752.html

Na szczęście Edyta nie była jedyną petardą tego Sylwestra, która nie wystrzeliła :oops: Biedna Viki!
https://www.pudelek.pl/tiktoker-sparodi ... 892691424a
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1630
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sylwester Marzeń 2023 :)

Post autor: Robik »

Steffie pisze: 03 sty 2024, 0:24 To jest hit :P Do tego ten jej beauty team się nie spisał. :oops:

Edyta Górniak tłumaczy się z występu na Sylwestrze Marzeń
Mogę coś powiedzieć szczerze? Naprawdę mogłam odpuścić tego sylwestra. W takim znaczeniu, że mogłam po prostu zrobić takie „odgrzewane kotlety”. Mogłam zaśpiewać utwór, który śpiewam od 20 lat i po prostu byłoby tak przewidywalnie, a ja po prostu jestem ambitna do końca. Chociaż na kolanach już po prostu nie miałam siły – zaczęła artystka.
Już te sny ostatnie… dwie i pół godziny maksymalnie, ale ambitnie. To są takie duże hity, to trzeba zrobić dla ludzi. (…) Nie opuszczam. Jestem nienormalna. Naprawdę. Jestem nienormalna. Czy kiedykolwiek ja odpuszczę? Dlaczego u mnie wszystko u mnie musi być takie na serio, jakby to były Oscary? No już bez przesady naprawdę. Muszę zmienić taktykę na przyszły rok – podsumowała.
https://jastrzabpost.pl/newsy/edyta-gor ... 90752.html

Na szczęście Edyta nie była jedyną petardą tego Sylwestra, która nie wystrzeliła :oops: Biedna Viki!
https://www.pudelek.pl/tiktoker-sparodi ... 892691424a
Jeżeli playback to jest dla Edyty wielka ambicja :shock: , to już niczego tak naprawdę ambitnego nie możemy się po niej spodziewać :(.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1679
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Sylwester Marzeń 2023 :)

Post autor: Steffie »

Jej chodziło o śpiewanie coverów zamiast odgrzewanych kotletów, a był playback, bo już nie miała siły. :P
"Say it right" wyszło nawet fajnie mimo playbacku, "Flowers" tak sobie mi się podobało, "Tattoo" - spoko.
Wybrała piosenki, które mają znaczące słowa.
https://www.youtube.com/watch?v=WP6H05XiYxk
Niebieska stylówka była OK, Barbie mogła sobie darować.
Swoją drogą kto by się kiedykolwiek spodziewał, że Edyta stworzy taki duecik z synem.
Tak czy inaczej, to już chyba koniec maratonu i teraz nastąpią wakacje. :edi:
Florianek88
Invisible
Invisible
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:17
Ulubiona piosenka: Atlanta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sylwester Marzeń 2023 :)

Post autor: Florianek88 »

Powiem szczerze, ze widziałem tylko i wyłącznie zdjęcia z tego Sylwestra, nie oglądałem za bardzo w tv, bo byliśmy u znajomych i bawiliśmy się przy swojej muzyce, ale też wiele osób mówi, ze ta barbie była zbędna.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Sylwester Marzeń 2023 :)

Post autor: Kamui Shiro »

Nie hejtuje jak niektorzy. Zabawna, odjechana w swoj kosmos pani w srednim wieku spiewa jeszcze moze odrobine porywajacym glosem hity pokolenia swojego syna. Owegoz zreszta nawet nie zauwazylem, przycmiony kuriozalnie skrzekliwa stylizacja mamy xD

dobrze, ze TVPis tonie - moze diwa odpocznie od tych ich zmarzlych kotletow.
Awatar użytkownika
audarya
The story so far
The story so far
Posty: 482
Rejestracja: 15 lip 2008, 22:31
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Perfect Heart
Lokalizacja: Far North

Re: Sylwester Marzeń 2023 :)

Post autor: audarya »

Bardzo podobaja mi sie wszystkie Sylwestry Edyty z playbacku. Tzn ona ma wlaczony mikrofon i cos tam momentami dospiewuje. Uwazam, ze na gwiazde z jej dorobkiem moze sobie na cos takiegonpozwolic ze wzgledu na trudne warunki na scenie ale tez i kamery TV. Doceniam artystow polsatu spiewajacych na zywo jednak umowmy sie, bardzo czesto wychodzi tez naprawde zle.
Edyta ma fajna koncepcje - tworzy od dawna ogrom wersji studyjnych przeznaczonych na rozne okazje - a to jaka to meloda, a to sylwester czy inne wystepy dla TV. Wszystko to zaspiewala sama - w studio i zrobila je na najwyzszym poziomie. Lata jej leca i nie zawsze jest w dobrej koncycji wokalnej, a kontrakty popodpisywane. Czulabym sie oszukana widzac wystep na zywo z pelnym playback natomiast tak juz jest, ze dla TV to jestt dobra opcja no i tania. Jestem na to przygotowana i nie narzekam. Ostatnie covery z jakie to melodii nagrane sa idealnie w studio - interpretacja moim zdaniem przewyzsza wersje oryginalne - mowie zupelnie szczerze. Jedynie zastrzezenie mam do pelnego layback na Narodowym - tobjuz szczyt lenistwa, ALE. Edyta juz miala jedna Koree za soba stad rozumiem, ze tam warunki sa bardzo zle akustycznie. Na jej miejscu tez poszlabym w playback albo odmowila wystepu. Edka madra po szkodzie i dobrze.
Jesli chodzi o spiewanie prive to Koncert Swiateczny - bede go jeszcze ogladac wiele razy - swietny projekt to byl!
Jedyne zastrzenie do Enso - chlopak musi obyc sie z dobrym udawaniem z mikrofonem na tych playbackach dla TV zeby choc trochr wygladalo jak live.
Bo to jak zaspiewal dla mamy na zywo to mnie zaskoczylo ze ma takie warunki - rewelacja! Zdolne dziecko!
ODPOWIEDZ