Uprawiasz sport???

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Uprawiasz sport???

Post autor: Matiz99 »

Może przez 2,5 roku przybyło nam jakiś sportsmenów na forum? :>
:PP
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Uprawiasz sport???

Post autor: Niekonwencjonalny »

Odpowiadając na pytanie - absolutnie nie. Nie cierpię sportu, jakiegokolwiek. Każda dyscyplina sprawia, że się męczymy, a ja męki znosić nie będę. Jedyne, co robię to dużo chodzę, rzadko korzystam ze środków komunikacji - to musi wystarczyć.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Uprawiasz sport???

Post autor: Matiz99 »

Choroby układu krążenia czekają :ha: :ha:
Monika23
Lunatique
Lunatique
Posty: 2877
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:41
Lokalizacja: ......

Re: Uprawiasz sport???

Post autor: Monika23 »

Niekonwencjonalny pisze:Odpowiadając na pytanie - absolutnie nie. Nie cierpię sportu, jakiegokolwiek. Każda dyscyplina sprawia, że się męczymy, a ja męki znosić nie będę. Jedyne, co robię to dużo chodzę, rzadko korzystam ze środków komunikacji - to musi wystarczyć.
omg :shock:

Ja chodze aquaaerobik, zumbe, jezdze na rowerze.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Uprawiasz sport???

Post autor: Meg »

Ręce opadają... jak można w ogóle nie uprawiać jakiegokolwiek sportu?
Wiem że większość zaraz powie że brak czasu - jednak jak się chce to można znaleźć chociaż pół godzinki dla siebie.
Niekonwencjonalny pisze: Każda dyscyplina sprawia, że się męczymy, a ja męki znosić nie będę
A słyszałeś o hormonach szczęścia? Dla mnie sport jest bardzo istotną rzeczą, pozwala mi odreagować, zapomnieć o problemach. Jest tak naprawdę ucieczką. Nie ma to jak godzinka na siłowni! Naprawdę - dużo osób to na pewno potwierdzi - czasami jest wskazane tak porządnie się zmęczyć!
Niekonwencjonalny pisze:Jedyne, co robię to dużo chodzę, rzadko korzystam ze środków komunikacji - to musi wystarczyć.
Gdy będziesz starszy to nawet to będzie Cię męczyć.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Uprawiasz sport???

Post autor: Natu$ »

Korzystając z okazji się pochwalę. :P Od tego tygodnia chodzę w końcu(!) na siłownię (na razie byłam raz i łydki mnie 3 dni bolały 8P ), ale w przyszłym kupuję karnet, żeby się nie móc rozmyślić. :PP Znaczy się, żadne tak ciężarki -> bieżnia, rowerki, stepery. :d To moje postanowienie noworoczne... z zeszłego roku. :P Tak, wiem, że trochę mi to zajęło, ale jestem z siebie dumna. :wink:

-- Dodano: 3 mar 2013, o 14:35 --
Meg pisze:Naprawdę - dużo osób to na pewno potwierdzi - czasami jest wskazane tak porządnie się zmęczyć!
O tak! Na zmęczenie psychiczne nie ma nic lepszego, niż zmęczenie fizyczne.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Uprawiasz sport???

Post autor: dorota »

a ja zaczęłam biegać 2-3 razy w tygodniu :biega: , od 3 tygodni robię sobie regularne przebieżki po alejkach , do tego 2 x tyg stepaerobik, a w niedziele staram się chodzić na spacery 8)

ostatnio tak dałam sobie do wiwatu, że dziś ledwo powłóczę nogami .... :haha:

uwielbiam sport i endorfinki, które się uwalniają wskutek wysiłku ;) a do tego mam takie małe postanowienie z okazji zbliżającej się 30-tki związane z bieganiem, obecnie pracuję nad formą :lol: :jeest:
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Uprawiasz sport???

Post autor: DeathlySilence »

Niekonwencjonalny, jak zagubiona muszka wleciałeś do gniazda szerszeni nabuzowanych testosteronem. :wink:

Z tego szoku poznawczego opadły im ręce, szczęki i cycki. :lol3:

Pytam się: jak tak mogłeś?! :hellobaby:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Uprawiasz sport???

Post autor: Piter »

Niekonwencjonalny pisze:Odpowiadając na pytanie - absolutnie nie. Nie cierpię sportu, jakiegokolwiek. Każda dyscyplina sprawia, że się męczymy, a ja męki znosić nie będę. Jedyne, co robię to dużo chodzę, rzadko korzystam ze środków komunikacji - to musi wystarczyć.
Niekonwencjonalny, ja podobnie z tymże chodzić też nie lubię, więc korzystam z środków komunikacji. :lol3:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Uprawiasz sport???

Post autor: dorota »

no to Panowie - Niekonwencjonalny i Piter - trafiliście do właściwego tematu :lol3: :lol3: :lol3:

:cool2:
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Uprawiasz sport???

Post autor: Matiz99 »

Meg pisze:czasami jest wskazane tak porządnie się zmęczyć!
\

Napierdzielać pięściami w worek treningowy z inicjałami M.B. :ha:
Natu$ pisze:żadne tak ciężarki -> bieżnia, rowerki, stepery. :d To moje postanowienie noworoczne...
Nie rozumiem takich ludzi. Po co kupować karnet na bierznie, rowerek stacjonrny itp., biegać można za darmo i to na świeżym powietrzu! Jezdzić na rowerze to samo 8P Tym bardziej że podczas biegu na bieżni uaktywniają się patologiczne synergizmy mięśniowe. Wbrew pozorom pracują wtedy nieco inne grupy mięśni i pracują w inny (gorszy) sposób.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Uprawiasz sport???

Post autor: vanity »

Matiz99 pisze:Nie rozumiem takich ludzi. Po co kupować karnet na bierznie, rowerek stacjonrny itp., biegać można za darmo i to na świeżym powietrzu! Jezdzić na rowerze to samo
Motywacja i przymus. Inaczej pieniądze w błoto.

Zdrowie nie zawsze sprzyja czynnemu uprawianiu sportów. Mnie przy zwiększonym wysiłku (bieganie) wysiada prawe kolano. Poza tym jestem zbyt leniwa. Ale spacer to co innego (albo inna aktywność kojarząca się ze spędzaniem czasu a nie z wysiłkiem). Godzinka spaceru dziennie to bardzo dużo. Rano spacer szybki, popołudniu spacer wolny (z obciążeniem ;)) Myślę, że każdy rodzaj aktywności jest pozytywny, jeżeli jest częsty. Nie ma znaczenia czy spacerujemy, biegamy, czy uprawiamy warzywniak na działce. Znam mnóstwo osób, które w ogóle się nie ruszają: do pracy autem, na zakupy autem, dzieci do szkoły 200 metrów autem...... Ah i jeszcze coś powiem, bardzo jestem ciekawa Waszego zdania..... Często spotykam się ze zdziwieniem, z tym moim spacerowaniem. Odnoszę wrażenie, że niektórzy - w sumie to jest ich sporo (na przykład sąsiedzi oferujący podwózkę) patrzą na mnie jak na ufo,bo nie mam ochoty jechać z nimi i wolę się przejść. Też tak macie?
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Uprawiasz sport???

Post autor: Kopaneek »

Uwielbiam crosstrainery. :miesza:

Matiz błagam - nie pisz, że szkodzą czy coś. :modli:
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawiasz sport???

Post autor: strzalka21 »

vanity pisze:Ah i jeszcze coś powiem, bardzo jestem ciekawa Waszego zdania..... Często spotykam się ze zdziwieniem, z tym moim spacerowaniem. Odnoszę wrażenie, że niektórzy - w sumie to jest ich sporo (na przykład sąsiedzi oferujący podwózkę) patrzą na mnie jak na ufo,bo nie mam ochoty jechać z nimi i wolę się przejść. Też tak macie?
Bardzo często teraz spotyka się taką praktykę. Pieszo do pracy, pieszo wszędzie i nie ważne czy lato czy zima. Większość kolegów i koleżanek z i do pracy chadzają codziennie po 4-5 km i ja też się skusiłem. Po miesiącu spadłem z wagi 3 kg :ha: Gorzej gdy ktoś nie ma gdzie chodzić, zaczyna siedzieć w domu i narzekać.
Matiz99 pisze:Nie rozumiem takich ludzi. Po co kupować karnet na bierznie, rowerek stacjonrny itp., biegać można za darmo i to na świeżym powietrzu! Jezdzić na rowerze to samo 8P Tym bardziej że podczas biegu na bieżni uaktywniają się patologiczne synergizmy mięśniowe. Wbrew pozorom pracują wtedy nieco inne grupy mięśni i pracują w inny (gorszy) sposób.


Są różni ludzi i różne potrzeby. Inni chcą kupować bajeranckie zabawki, zapisują się na siłownie itp., a jedni jeżdżą na starym rowerze lub biegają. Ważne, że cel tego wszystkiego jest zyskiem dla naszego organizmu.

Za 2 tygodnie zaczynam chodzić na basen, jeżeli już pobudzać to wszystkie mięśnie na raz :biega:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Uprawiasz sport???

Post autor: Flux »

Mam owczarka niemieckiego, to najlepszy trening zaraz po seksie. Sport nie sprawia mi absolutnie żadnej przyjemności, nie pozwala się zrelaksować, odprężyć, zapomnieć o problemach. Jestem chuderlawy, kilka razy chciałem popracować nad aparycją ale zniechęcałem się zanim w ogóle zacząłem. Pies zapewnia mi dużą ilość ruchu i jest odpowiednim dla mnie motorem napędowym. Samo ćwiczenie nie zapewnia też dobrej kondycji na stare lata, tyle chorób nęka ludzkość.

PS. o ile uprawianie sportu potrafię zrozumieć, tak ekscytowanie się przed ekranem telewizora jakimkolwiek meczem jest dla mnie niepojęte. Kawałek nadmuchanej szmaty latający z jednej strony boiska na drugą, najnudniejsza rzecz we wszech świecie :P
ODPOWIEDZ