Sopot festiwal

02-04.09.2005 Sopot, Opera leśna

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Sopot festiwal

Post autor: ANETA »

VIRGIN wygrają !!!!! Doduś na czadu ! Ciesze sie jak dziecko ze Doda bedzie w Sopocie. Doda da takie show napewno ze wszystkim szczęki opadną :D Mandryna nie wygra bo jak ludzie usłyszą jej wykonanie ,,Winda do nieba" to padną trupem ....

Czy wszyscy artyści będą śpiewac na żywo czy z playbacku ?

Jesli na zywo to Mandaryna moze juz pakowac walizki spowrotem do domu :D
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sopot festiwal

Post autor: Robert »

a mnie wcale nie obchodzi kto dostanie bursztynowego slowika :] z tej szostki to za nikim nie przepadam szczegolnie.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sopot festiwal

Post autor: Aro »

Michael pisze:Ja też miałem większe oczekiwania co do TVN.W końcu to dzisiaj najbogatsza stacja TV w Polsce Cool

No mogłeś mieć zwłaszcza, ze nie jest to najbogatsza stacja. Więcej z reklam zarabia Polsat (i jest droższy).
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Sopot festiwal

Post autor: Michael »

Robert pisze:a mnie wcale nie obchodzi kto dostanie bursztynowego slowika :] z tej szostki to za nikim nie przepadam szczegolnie
Ja konkurs o bursztynowego słowika obejrzę tylko ze względów organizacyjnych festivalu,bo jestem ciekawy jak sobie poradzi TVN jako gospodarz.Poza tym konkurs mnie nie interesuje,bo polska muzyka to zupełnie nie moja bajka Cool

ANETA pisze:Czy wszyscy artyści będą śpiewac na żywo czy z playbacku ?
O ile mi wiadomo,to w konkursie o bursztynowego słowika był kiedyś nakaz śpiewania na żywo,chyba ze w tym roku TVN postanowił pójść Mandarynie na rękę i zmienił zasady :P

ANETA pisze:Jesli na zywo to Mandaryna moze juz pakowac walizki spowrotem do domu :D
Niech zostanie,trochę kabaretu też się przyda :D

[ Dodano: 2005-08-29, 17:02 ]
ArO pisze:Więcej z reklam zarabia Polsat (i jest droższy).
Ale ma mniejszą oglądalność.Poza tym TVN to koncern.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sopot festiwal

Post autor: Aro »

Michael pisze:Ale ma mniejszą oglądalność.Poza tym TVN to koncern.

I znowu pudło. :) TVN jest na miejscu czwartym pod względem oglądalności.

Oto świeżutkie (z dziś) uziały stacji w rynku za ubiegły tydzień:

Obrazek
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Sopot festiwal

Post autor: Michael »

ArO pisze:I znowu pudło. n TVN jest na miejscu czwartym pod względem oglądalności.
No dobra 1:0 dla Ciebie,ale TVN ma znacznie ciekawszą ramówkę niż Polsat i gdyby był równie łatwodostepny co Polsat,to wyniki oglądalności zupełnie inaczej by sie prezentowały.
Jeśli chodzi o mnie,to w Polsacie oglądam regularnie jedynie program Kuby Wojewódzkiego,a większość programów Polsatu to kopie programów ramówki TVN-u,np.
"Uwaga"-"Interwencja".
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sopot festiwal

Post autor: Robert »

rotfl a ja wlasciwie polskiej telewizji nie ogladam.... i dobrze na tym wychodze :P
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sopot festiwal

Post autor: Aro »

Michael pisze:TVN ma znacznie ciekawszą ramówkę niż Polsat i gdyby był równie łatwodostepny co Polsat,to wyniki oglądalności zupełnie inaczej by sie prezentowały.
Nie mówie, że nie ;) Ja właściwie nie oglądam ani jednego, ani drugiego. Na Polsacie takze Kube W., a na TVN głónie Fakty, Mamy Cię! Z tą dostępnością to nie jest tak źle. TVN można osdbierać na 85% terenu kraju czy jest lepiej niż było.

TVN goni Polsat, ale jak na razie jest w tyle. Już dużo osiągnął bo zabrał sporo widzów Polsatowi. Nie każdy pewnie wie, ale w drugiej połowie lat 90-tych Polsat był tak popularny, że chwilami miał większy udział w rynku niż TVP1. Polsat postawił jednak na kasę (mieli nawet zakodować Polsat i udostępnić tylko przez ich Polsat Cyfrowy), a nie na widza i tych widzów zaczął tracić.

Eh znowu rozwalam wątek. Trzeba by coś o stacjach telewizyjnych założyć. :lol:
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sopot festiwal

Post autor: Dobi »

Piter pisze:
Dobi pisze:Nagrodę Bursztynowego Słowika powinien dostać (moim skromnym zdaniem) zespół Goya. Zasługują na nią gdyż od początku grają to co chcą i nie poddają się naciskom firmy.
Zgadzam się, jedynie zmieniłbym argumentację. Nominowane piosenki są nijakie, jedynymi wyjątkami są wg mnie Mandaryna i Goya. Z tego grona zdecydowanie wybieram Goyę za naturalność, klasę i piękny aranż.
Twoja argumentacja jest równie dobra jak moja. Zgadzamy się co do jednego. Mandaryna nie powinna dostać nagrody.

Niestety Goya nie dostała się do finału. Kicz i tandeta. Myślałem że sytuację uratuje Flinta ale jej nowa płyta jest beznadziejna. A piosenka z która startuje w Sopocie nudna jak flaki z olejem.
Piasek jak zwykle śpiewa bardzo smętnie.
Kiljański jest (według mnie) gwiazdą jednej piosenki. Zresztą widać to, gdyż jego drugi singiel w ogóle sobie na listach nie radzi.
Mandaryna i Łzy to chyba najgorsze co się mogło nam trafić. Niestety Polak potrafi. Potrafi zrobić z osoby bezbrawnej, pustej i nie umiejącej śpiewać gwiazdę.
I chyba tylko Virgin jest jedynym zespołem który może wygrać.
Ale znając życie wygra kto inny i każdy wie kto.... :x
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sopot festiwal

Post autor: Aro »

Dobi pisze:Kiljański jest (według mnie) gwiazdą jednej piosenki. Zresztą widać to, gdyż jego drugi singiel w ogóle sobie na listach nie radzi.
Faktycznie :lol:

Obrazek

30 TON

Obrazek
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Sopot festiwal

Post autor: Piter »

Moim zdaniem Kiljański to bardzo dobry wokalista, ale strasznie nijaki artysta. Jest bezpłciowy i nudny, a jego słynny "debiut" to głównie zasługa dobrego tekstu Kayah i pięknej kompozycji.

Wiesz Dobi, jak tak patrzę na tych finalistów to chyba najchętniej poparłbym Mandarynę, bo jej piosenka jako jedyna z tych wszystkich jest po prostu jakaś. Fakt, że to nie żadne dzieło, ale przynajmniej piosenka utkwiła mi w pamięci. Jest prosta, ale wpada w ucho i nie jest wykręcona ze wszystkiego co ciekawe. Mimo wszystko jednak strasznie żałuję, że wśród finalistów nie ma Goyi. To była moja faworytka i to wszystko trochę dziwne. Na stronie internetowej TVN internauci trafnie wytypowali wszystkich poza Piaskiem, na jego miejsce typowali właśnie Goyę, zespół zajął bodajże 3 miejsce.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sopot festiwal

Post autor: Dobi »

Pokazałeś dwie listy i już myslisz że wszystko jasne :roll:
Na liście RMF mimo, że jst długo dopiero teraz wszła na miejsce pierwsze.
A więc też o niczym to nie świadczy.
Poaz tym 30 ton to żadna lista!
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Sopot festiwal

Post autor: DeathlySilence »

Dobi pisze:Myślałem, że sytuację uratuje Flinta, ale jej nowa płyta jest beznadziejna. A piosenka, z która startuje w Sopocie, nudna jak flaki z olejem.
Rzecz gustu, upodobań itp. według mnie jej drugi krażek jest o niebo lepszy niż poprzedni, a na samej płycie Ewela pokazała 'wielobarwność' swojego wokalu co stwarza, że każda z piosenek nie jest jednolita - co do 'Nieskończonej historii', może nie był to najlepszy wybór na singiel i piosenke na festiwal sopocki (na nowej płycie jest kilka ciekawszych kompozycji), ale sądze, że utwór ten nabierze 'życia' w wykonaniu live i porwie publike :wink:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sopot festiwal

Post autor: Aro »

Dobi pisze:Poaz tym 30 ton to żadna lista!

A masz w tym kraju jakaś inną wiekszą listę :?: Jedynie Programu III, ale tam trochę inna muza króluje.

A Kliljański w Popliscie powrócił na miejsce pierwsze ponieważ był już wcześniej (nie słucham, ale dostaje codziennie notowania na maila). Dziś jest na 2.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sopot festiwal

Post autor: vanity »

jestem niepocieszona że nie będzie zespołu Goya. :(
a co do Mandaryny to absolutnie nie wierzę że pojedzie na żywo. nie wyobrażam sobie tego!
ODPOWIEDZ