Esmeralda

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Esmeralda

Post autor: vanity »

Zouzy pisze:Metro jest świetne niezaprzeczlanie, ale poza Edyta tak naprawdę nikt z obsady nie zrobił większej kariery muzyczenj.
zależy jak oceniać to. o Edycie jest dużo i głośno. i prywatnie i zawodowo. ale Edyta działa w popularnym nurcie pop. np Kasia Groniec krąży po niszowym rynku - świadomie przypuszczam - nie zrobiła więc kariery. ale jest bardzo ciekawa i oryginalna. Milowicz muzycznej kariery na cd nie zrobił, ale wypadł o niebo lepiej w aktorstwie niż Edyta. Edyta z tego grona po prostu trafiła na komercyjny grunt - komercyjny także pod względem pojawiania się w mediach, z wielką pomocą swojego języka - ale to że Edka zrobiła największą karierę z nich wszystkich nie dziwi mnie, głos zdecydowanie najlepszy.
Zouzy
Hope for us
Hope for us
Posty: 37
Rejestracja: 10 cze 2005, 11:51
Lokalizacja: Wawa

Re: Esmeralda

Post autor: Zouzy »

aaa no co do Edyty to tak. chociaz ciezko porownywac... glos K.Groniec to calkiem inna bajka... :)
Zenatti, Segara, Fiori, Pelletier (no on to moze troche mniej, a i zaczal troche wczesniej, tyle ze glownie w kanadzie), a przede wszystkim Garou - ich albumy sprzedaja sie rekordoqwo, a praktycznie kazdy singiel to kolejny hit. we Francji, oczywiscie. poza tym z wychowankow NDdP mamy Natashe St-Pier, Tine Arene. obie panie swieca triumfy na francuskim (i nie trylko -> Natasha) rynku muzycznym.

dziwne, ze obsadzie metra sie nie udalo. ale moze taka juz specyufika naszego kraju? ;)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Esmeralda

Post autor: vanity »

natasha st-pier kojarzę bo rmfka puszczała jej piosenki zresztą bardzo ładne. no i z "ksywki" widzę że ma coś z Francją wspólnego? pytanie tylko ona jest kanadyjką czy francuzką? stawiam na kanadę.

ale zaskoczyło mnie pojawienie się nazwiska tiny ariny. świetnie ją kojarzę z hitu show me heaven (lepiej wykonanego niż oryginalne - nie wiem jak się ta laska nazywała) i z filmu o Zorro piosenkę wykonaną z mężem? J.Lo I want to spend my lifetime to loving you. no i tu zaskoczenie, ona co po francusku ciągnie? taka dobra? myślałam że ona jest z kraju anglosaskiego któregoś. no to albo taka zdolna, albo może ma kogoś w rodzinie z kraju żab i ślimaków. :D .

Zouzy pisze:dziwne, ze obsadzie metra sie nie udalo. ale moze taka juz specyufika naszego kraju? n
ja uważam się kilku się udało, to że wybrali zgodnie ze swoimi zainteresowaniami rynek niszowy nie znaczy że polegli.
we francji jest bardzo duże wsparcie państwa na rynku muzycznych co oznacza w praktyce że czas na antenach radiowych wynosi 50% dla muzyki rodzimej i 50% dla zagranicznej. niby nic ale jednak. u nas jest chyba 20% z czego np zetka puszcza przez całą godzinę polską muzykę po północy. więc jakie wsparcie taki rynek.
we francji żyje mnóstwo ludzi chyba ze 60 milionów i więcej ludzi którzy siedzą w biznesie i mają kasę na życie bo jak napisałam ich piosenki są puszczane. jak u nas np płyta niszowa Groniec ma być zauważona jeśłi nikt jej nie puszcza?
we francji jest większa kultura w tym że sami francuzi jej pilnują aby była obecna w mediach. u nas nikt ani politycy, ani tzw majorsi , a i powoli sami muzycy nie są zainteresowani robieniem piosenek po polsku. no i tak już będzie chyba. niestety z coraz mniejszą polską kulturą...
Zouzy
Hope for us
Hope for us
Posty: 37
Rejestracja: 10 cze 2005, 11:51
Lokalizacja: Wawa

Re: Esmeralda

Post autor: Zouzy »

oni maja taka muzyke, ze sie nie dziwie, ze graja ja non-stop niemalze w rozglosniach :P

ad Natasha: ona jest z Kanady, dokladniej z Quebecu. Garowe odkrycie, o ile dobrze pamietam. zajal sie nia Pascal Obispo i niech mu za to beda dzieki :) I tak, promowala ja swego czasu RMFka, ale wczesniej grala ja radiowa Trójka (Nos rendez-vous znam wlasnie z Trojki :))

ad Tina: to ta sama :) Jest Australijką, ale jakos tak to było, że mieszkała w Europie i rodzina miała do wyboru przenieść się do Australii albo do Francji. poza tym jej dziadek czy ktoś taki pochodził z kraju, gdzie żaby są rarytasem. także jakieś tam związki z tym miejscem ma. A po angielskiej wersji NDdP polubiła ją i sama Francja. Tina nagrywa(ła?) po francusku ze swoim leciutkim śmieszniutkim akcentem :)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Esmeralda

Post autor: vanity »

Zouzy pisze:ad Tina: to ta sama n Jest Australijką, ale jakos tak to było, że mieszkała w Europie i rodzina miała do wyboru przenieść się do Australii albo do Francji. poza tym jej dziadek czy ktoś taki pochodził z kraju, gdzie żaby są rarytasem. także jakieś tam związki z tym miejscem ma. A po angielskiej wersji NDdP polubiła ją i sama Francja. Tina nagrywa(ła?) po francusku ze swoim leciutkim śmieszniutkim akcentem n
hehe nie słyszałam Tiny po francusku, i nie słyszałam komentarzy nt jej francuskiego. ale chciałam się spytać jak tam z tym akcentem. hehe no to już wiem.
Zouzy
Hope for us
Hope for us
Posty: 37
Rejestracja: 10 cze 2005, 11:51
Lokalizacja: Wawa

Re: Esmeralda

Post autor: Zouzy »

kiedyś mi przypomnij, jakoś późniejszą porą, na mejla, to Ci coś podeślę Tiny :)
mika
Invisible
Invisible
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2005, 21:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Esmeralda

Post autor: mika »

Ej Zouza Zouza, mogłabyś ciotce wstydu nie przynosic... żes pokręciła :twisted:

Notre Dame miało premierę we wrześniu 98. I jest dalej grane. Po obsadzie Garou- Segara - Pelletier - Fiori, we Francji pojawiła się kolejna (Notre Dame a Magadore) z piosenkarką Shirel w roli Esmeraldy, nawet płyte wydali kolejną. Generalnie spektakl ciągle jeździ po Fracji, Belgii, Szwajcarii. Kilka dni temu była premiera kolejnej obsady w Montrealu (tyle że tym razem Esmeralda jest Murzynką).
No i non stop grane jest w Vegas, premiery były w Hiszpanii, we Włoszech, w Moskwie (grali młodzi ludzie z moskiewskiego "Metra"), po wyjeździe gwiazdroskiego z Londynu spektakl grano tam nadal.

A... i nie zwalajcie na Roberta winy za niepowodzenie polskiej wersji... po prostu nie było gdzie grac. Kongresowa za mała żeby się zwróciło, Torwar jakoś tez nie wypalił... obsada... mówiło się o Edycie albo Kukulskiej do głownej roli. Głownym powodem były niemożności organizacyjne (no i brak funduszy na tak gigantyczną produkcję), a to że ja osobiście nie widzę na polskim rynku ludzi, którzy by dźwignęli taki materiał to inna sprawa :twisted: . Mało jest w Polsce spiewających dobrze facetów, a już z pewnością nie takich, którzy by dali radę roli Poety albo Phoebusa. Wybaczcie przy całej mojej sympatii dla Bartka Homa czy Misia Milowicza... próby zmierzenia się z tym repertuarem przez artystów teatrzu Roma, także oceniam na nędzne dwa.

A Tina Arena się wzięła we Francji prosto ze Stanów, gdy promowała piosenkę z "Maski Zorra". Zakochała się we Francuzie i z tej miłości przeprowadziła nad Sekwanę i zaczęła uczyc języka. Pierwsze próby były komiczne, ale teraz właśnie nagrywa całą płytę w języku Moliera. Premiera przewidziana na listopad... na parę tygodni przed pojawieniem się na świecie jej pierwszego dziecka :grin:
skończyłam :twisted:
Awatar użytkownika
efka
Make it happen
Make it happen
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2004, 16:54
Ulubiony album: live'99 , MY
Ulubiona piosenka: Never will I
Lokalizacja: Poznań

Re: Esmeralda

Post autor: efka »

mika pisze:Notre Dame miało premierę we wrześniu 98. I jest dalej grane. Po obsadzie Garou- Segara - Pelletier - Fiori, we Francji pojawiła się kolejna (Notre Dame a Magadore) z piosenkarką Shirel w roli Esmeraldy, nawet płyte wydali kolejną. Generalnie spektakl ciągle jeździ po Fracji, Belgii, Szwajcarii. Kilka dni temu była premiera kolejnej obsady w Montrealu (tyle że tym razem Esmeralda jest Murzynką).
No i non stop grane jest w Vegas, premiery były w Hiszpanii, we Włoszech, w Moskwie (grali młodzi ludzie z moskiewskiego "Metra"), po wyjeździe gwiazdroskiego z Londynu spektakl grano tam nadal.
Czyli zbieram pieniażki i w przyszłym roku jadę zobaczyć "Notre Dame..." do Francji. Obowiązkowo :-) Jest ktoś chętny do towarzystwa :?:
mika pisze:Wybaczcie przy całej mojej sympatii dla Bartka Homa czy Misia Milowicza... próby zmierzenia się z tym repertuarem przez artystów teatrzu Roma, także oceniam na nędzne dwa.
Ja nie byłabym taką pesmistką. Łukasz Zagrobelny na gali Romy w 2003 roku pięknie wykonał "Czas Katedr". Do dziś uwielbiam słuchać i przykro mi, że jednak polska wersja nie powstała :( Nigdy nie porównywałabym głosu Bartka Homa z głosami artystów z Romy... zobaczymy ile nowych talentów odkryje "Taniec Wampirów"... :smile:
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Esmeralda

Post autor: Virtual Tom »

Hmm co by to napisać? :D

Skoro Dannii Minogue grała Esmeraldę w Londynie w "Notre-Dame De Paris" at London's West End i dostała później nagrodę Best Stage Performance at the Maxim Awards właśnie za to przedstawienie.

To pomyślcie co by bylo gdyby zagrała Edyta :D

Tutaj Dannii jako Emseralda w ładnym blendzie :D

Obrazek

Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Esmeralda

Post autor: vanity »

hmmm to zależy czy to rola śpiewana czy mówiona. w śpiewanej byłaby rewelacja, ale w mówionej.....
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Esmeralda

Post autor: Virtual Tom »

Ta rola byla mówiona, tańczona :D i oczywiście śpiewana w tym m.in piosenka "Live For the One I Love" :)
Więc myślę, że Edyta ze swoim doświadczeniem i możliwościami wokalnymi wypadłaby cudownie (ach jak miło pomarzyć) :)
FRYMIK
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:32
Lokalizacja: z...

Re: Esmeralda

Post autor: FRYMIK »

Kiedys Edyta dużo tańczyła na scenie, i teraz chyba powraca powoli do tego- szaleje i czasami sie zapomina :) Na pewno dałaby radę- wraca do kondycji sprzed lat
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Esmeralda

Post autor: Bob »

Musical to byłaby najlepsza forma dla Edyty żeby ponownie zaistnieć w świadomości przeciętnego odbiorcy, a juz rola Esmeraldy to marzenie. Jest do niej stworzona. Ja tak jeszcze mam złudzenia, że w najbliższym czasie zasypie nas płytami typu bajki dla dzieci, romanse cygańskie w jakichś super aranżacjach, albo jakiś podwójny album z piosenkami z kabaretu Starszych Panów, Kofty, Osieckiej, Brela :roll:.Płyta z hitami musicalowymi byłaby też porządana, ale jest to bardzo wysoka poprzeczka, chyba tylko Sosnicka w Polsce się w nim wybroniła.Edyta też poradziłaby sobie, co do tego nie mam wątpliwości.
Moim zdaniem wykorzystuje swoje morzliwości w 25-30 %, z jej potencjałem i temperamentem/!!!!/. Płyty z niekonwencjonalnym repertuarem powinny być takim przerywnikiem pomiędzy nagrywaniem ,,normalnych " płyt
Największym sukcesem artysty jest taki kontakt z publicznością na koncertach kiedy cała sala lub stadion śpiewają z nim kawałek po kawałku, albo kiedy dany przebój wchodzi do reperuaru przy ognisku, czy uroczystościach rodzinnych, czego Edycie zyczę.
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: Esmeralda

Post autor: aduja »

Bob pisze:Musical to byłaby najlepsza forma dla Edyty żeby ponownie zaistnieć w świadomości przeciętnego odbiorcy, a juz rola Esmeraldy to marzenie. Jest do niej stworzona. Ja tak jeszcze mam złudzenia, że w najbliższym czasie zasypie nas płytami typu bajki dla dzieci, romanse cygańskie w jakichś super aranżacjach, albo jakiś podwójny album z piosenkami z kabaretu Starszych Panów, Kofty, Osieckiej, Brela :roll:.Płyta z hitami musicalowymi byłaby też porządana, ale jest to bardzo wysoka poprzeczka, chyba tylko Sosnicka w Polsce się w nim wybroniła.Edyta też poradziłaby sobie, co do tego nie mam wątpliwości.
Moim zdaniem wykorzystuje swoje morzliwości w 25-30 %, z jej potencjałem i temperamentem/!!!!/. Płyty z niekonwencjonalnym repertuarem powinny być takim przerywnikiem pomiędzy nagrywaniem ,,normalnych " płyt
Największym sukcesem artysty jest taki kontakt z publicznością na koncertach kiedy cała sala lub stadion śpiewają z nim kawałek po kawałku, albo kiedy dany przebój wchodzi do reperuaru przy ognisku, czy uroczystościach rodzinnych, czego Edycie zyczę.
A ja bym miała jedno skromne życzenie: zanim zaleje nas bajkami dla dzieci, hitami musicalowymi czy kabaretowymi, cygańskimi romansami lub też naleśnikami w swych kawiarenkach, albo jakąkolwiek inną "kontrowersyjną" formą publicznego jestestwa, niechże kobita nagra zwyczajny, normalny, swojski Polakom album w rodzimym języku, by przestała się kojarzyć wiecznie z hymnem i za chwilę byłym prezydentem. I niekoniecznie muszą ją potem śpiewać na ogniskach, no, chyba że nagra "Sokoły", ale tego, w razie wpadki, to by jej rodacy już chyba nie wybaczyli, a wpadłaby raczej w maszynki do mielenia jęzorem do końca swego istnienia. :neutral:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Esmeralda

Post autor: vanity »

Bob pisze:Ja tak jeszcze mam złudzenia, że w najbliższym czasie zasypie nas płytami typu bajki dla dzieci, romanse cygańskie w jakichś super aranżacjach, albo jakiś podwójny album z piosenkami z kabaretu Starszych Panów, Kofty, Osieckiej, Brela Rolling Eyes.Płyta z hitami musicalowymi byłaby też porządana, ale jest to bardzo wysoka poprzeczka, chyba tylko Sosnicka w Polsce się w nim wybroniła.Edyta też poradziłaby sobie, co do tego nie mam wątpliwości.
podoba mi się pomysł, ale od momentu : z piosenkami kabaretu Starszych Panów......
dla dzieci????? nieeeeeeeeee!!!!!!!!!!!
ODPOWIEDZ