Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
alicja
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 280
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:36
Lokalizacja: :)

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: alicja »

"Być może hierarchia kościelna powinna zastanowić się, czy nie jest również winna odchodzenia ludzi od chrześcijańskiej wiary"
No właśnie... powiem wam tak, ja jestem osobą wierzącą (wierze w istnienie Boga - Opatrzności, jak zwał tak zwał) ale do Kościoła za często nie biegam... dzieje się tak właśnie dlatego, że ja już mam serdecznie dość wysłuchiwania wywodów z ambony na tematy polityczne, co się często zdarza; z skostniałymi doktrynami też się w większości nie zgadzam... to jest strasznie smutne, że właśnie przez takie postawy Kościoła coraz więcej ludzi odwraca się nie tylko od Kościoła (jako instytucji) ale również od wiary...
Jak poza tym ludzie mają ufać i wierzyć! księżom, gdy coraz częściej się słyszy o aferze za aferą, jak widze jak wyciągają kase od staruszek, które na chleb nie mają a do Kościoła zaniesie, bo uważa, że tak trzeba, to szlag mnie trafia!!! To odwrotnie powinno być! a nie ksiądz nowym samochodem jeździ, a niektórzy parafianie do garnka nie mają co włożyć...
Kurcze ja nawet czasem mam ochote iść sobie do Kościoła na msze, ale jak mam słuchać jaka to dzisiejsza młodzież zepsuta, bo stosuje antykoncepcje, bo ludzie mieszkają razem bez ślubu, bo to bo tamto, to mi się odechciewa...
Dlatego przeważnie jak już jestem w Kościele, to wtedy gdy jest pusto i moge się spokojnie pomodlić w samotności
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7370
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: Piter »

Estratos pisze:no normalnie gildia ateistow :P popieram :P
Nie jestem ateistą.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: B@r »

Piter pisze:
Estratos pisze:no normalnie gildia ateistow :P popieram :P
Nie jestem ateistą.
A wlasnie. Wielu Katolikow (nie mowie, ze wszyscy) ma wpojone, ze jesli ktos nie chodzi do kosciola, to nie wierzy w Boga. Nic bardziej mylnego. Po prostu wiele osob jest rozczarowanych instytucja kosciola nie widzac nic wspolnego miedzy nim a Bogiem i wiara. Sprzeciwiaja sie indoktrynacji, nie Bogu.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7370
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: Piter »

Dokładnie Madzia, jak ja lubię Twoje wypowiedzi, bo czasami są po prostu jakby wyjęte z mej głowy! Uważam, że kościół to ludzie, są więc omylni, uznanie księża czy papieża za nieomylnego jest wg mnie czystym kretyństwem. Bo co powiedzieć o tym iż dopiero JP2 uznał teorie Dalwina? Czy więc poprzedny papież był nieomylny? No chyba nie!
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: B@r »

Zastanawia mnie jeszcze jedno - i dotyczy do wielu wyznan - czu ludzie gdyby jako dzieci nie zostali ochrzczeni, posylanii na religie, do kosciola itp. itd. czy sami by uwierzyli jako dorosli ludzie? Czu "wierze" nie jest czasem wyuczone jedynie.

[ Dodano: Sro Sty 26, 2005 12:14 pm ]
Dokładnie Madzia, jak ja lubię Twoje wypowiedzi, bo czasami są po prostu jakby wyjęte z mej głowy!
Milo mi i wzajemnie. :) Faktycznei czesto zdarza nam sie nadawac na tych samych falach i podobnie myslec.
ODPOWIEDZ