Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: B@r »

http://story.news.yahoo.com/news?tmpl=s ... cs_condoms

Przedstawiciel Kosciola Katolickiego w Hiszpanii poinformowal, iz ten popiera uzycie prezerwatyw wierzac, iz te maja wplyw na zmniejszenie rozprzestrzeniania sie AIDS. Jest to inne stanowisko od watykanskiego, ktore nie zezwala na uzywanie prezerwatyw do zaobiegania AIDS poniewaz sa one srodkiem antykoncepcyjnym. :roll:


No w kazdym razie jesli chodzi o kosciol w Hiszpanii, witamy panstwa w XXI wieku. Najwyzszy czas. :D
Ostatnio zmieniony 19 sty 2005, 22:11 przez B@r, łącznie zmieniany 1 raz.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7370
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: Piter »

I chwała im za to. Watykan zaaprobuje kondomy w XXV wieku, gdy księża sami będą padać jak muchy na Aids.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: Virtual Tom »

U nas to nie przejdzie nawet w XXVIII wieku - mimo, że średnio w co trzeciej parafii są jakieś ekscesy i istnieje nawet Fundusz Alimentacyjny dla dzieci księży 8)
Ostatnio w mojej parafii Wikary uciekł do Kwiaciraki - tzn uciekł jak już było o wszystkim głośno i dziecko zaczynało siadać :D, teraz sprzedaje kwiaty w tejże kwiaciarni :lol:

Hipokryzja jest trendy :D
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: DeathlySilence »

Lipa i tyle tylko rzekne...
Jeden kapłan/Kościół się 'wyłamał' - albo powiedział za duzo, albo nie dopowiedział, albo przeinaczono jego wypowiedź - pismaki zmajstrują wszystko...
Wiem jedno, że za życia Jana Pawła II Kościół bedzie tkwić w zakłamaniu, postepu na pewno nie bedzie...przepraszam pomyliłem sie trochę...znaczny bedzie wskaźnik wyświeconych niby swietych i błogosławionych...echhhh <szczypta złośliwości>

Juz chyba do końca moich dni Kościół bedzie tkwił w tej masie konserwujacej poglądy na życie - na odbiór rzeczywistości...no ale jest nadzieja, że kiedys coś się ruszy - przeciez w średniowieczu palili czarownice na stosach...więc za jakies dwie trzy epoki może dojdą do wniosku, ze prezerwatywa to nie wynalzek szatana - 'gumka do zabijania nienarodzonych dzieci' :roll:
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5727
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: ANETA »

Z wypowiedzi co niektórych wnioskuję, ze nie są za bardzo w temacie. Niektóre prezerwatywy zawierają środki plemmnikobójcze, a wiec zabijają ŻYCIE. Dlatego tez kościół tego niezalegalizuje (przynajmniej za życia Jana Pawła II). Ojciec Św wie co robi i zgadzam się z każdą jego decyzją bo jest bardzo mądrym cżłowiekiem. Myslę jednak, że to i tak nic by nie zmieniło gdyby w Polsce to przyjęto bo i tak wszyscy urzywają prezerwatyw i bez zgody Watykanu
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: Virtual Tom »

ANETA pisze:Myslę jednak, że to i tak nic by nie zmieniło gdyby w Polsce to przyjęto bo i tak wszyscy urzywają prezerwatyw i bez zgody Watykanu
Otóż to :D Żeby tylko w Polsce 8)
Magdaa
Hope for us
Hope for us
Posty: 16
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:13
Lokalizacja: mazury

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: Magdaa »

Tom pisze:
ANETA pisze:Myslę jednak, że to i tak nic by nie zmieniło gdyby w Polsce to przyjęto bo i tak wszyscy urzywają prezerwatyw i bez zgody Watykanu
Otóż to :D Żeby tylko w Polsce 8)

I bardzo dobrze, bo inaczej jeszcze więcej dzieci znajdowalibyśmy na śmietnikach.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: Virtual Tom »

Magdaa pisze:
Tom pisze: Otóż to :D Żeby tylko w Polsce 8)

I bardzo dobrze, bo inaczej jeszcze więcej dzieci znajdowalibyśmy na śmietnikach.
Równiez się zgadzam, chociaz może ująłbym to inaczej, ale taka smutna rzeczywistość niestety
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: DeathlySilence »

ANETA pisze:Z wypowiedzi co niektórych wnioskuję, ze nie są za bardzo w temacie. Niektóre prezerwatywy zawierają środki plemmnikobójcze, a wiec zabijają ŻYCIE. Dlatego tez kościół tego niezalegalizuje (przynajmniej za życia Jana Pawła II). Ojciec Św wie co robi i zgadzam się z każdą jego decyzją bo jest bardzo mądrym cżłowiekiem. Myslę jednak, że to i tak nic by nie zmieniło gdyby w Polsce to przyjęto bo i tak wszyscy urzywają prezerwatyw i bez zgody Watykanu
Nie to Aneta, że 'nie sa za bardzo w temacie' tylko, że mają inne spojrzenie na dana sprawe, przyjmuja pewne rzeczy inaczej niz dyktuje Watykan i Jego poplecznicy...

Zgadzam się sperma daje życie nowemu tworowi - ale nigdy nie zgodze się => (pogrubiony druk) - dla mnie takie stwierdzenie jest śmieszne...traktuje stosowanie prezerwatyw, wyrzucenie preserwatywy z 'zawartoscią' do wyrzucenia zasmarkanej chusteczki do nosa :wink:
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: Virtual Tom »

To taki sliski temat :D Każdy chyba ma swoje zdanie zgodne z jego świaropoglądaem, ale z traktowaniem nasienia jako życia - raczej zgodzic się trudno, Porównując sytuację do kwiatków ===> słupek bez pręcika nic nie zdziała (stąd mamy kwiaty męskie i żeńskie :D) i tutaj podobnie 8) dopiero po zapłodnieniu powstaje powstaje zalążek nowego życia i tak własnie wygląda to z biologicznego punktu widzenia 8)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7370
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: Piter »

To plemnik to życie? Pewnie drobnoustroje też, więc przestańmy stosować antybiotyki... :D

To, że kościół jest "chory" i dobiera sobie jeszcze jakąś nad wyraz durną argumentację to wiedziałem od dawna, ale to z tym "życiowym" plemnikiem mnie rozwaliło! :D :lol:
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: B@r »

ale to z tym "życiowym" plemnikiem mnie rozwaliło!
No mnie tez dlatego sie nie wypowiadam...
Magdaa
Hope for us
Hope for us
Posty: 16
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:13
Lokalizacja: mazury

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: Magdaa »

Piter pisze:To plemnik to życie? Pewnie drobnoustroje też, więc przestańmy stosować antybiotyki... :D

To, że kościół jest "chory" i dobiera sobie jeszcze jakąś nad wyraz durną argumentację to wiedziałem od dawna, ale to z tym "życiowym" plemnikiem mnie rozwaliło! :D :lol:

Jest taki dowcip, że ksiądz mówi z ambony: "Módlmy się za dzieci, które wsiąkły w prześcieradła..."
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5727
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: ANETA »

Magdaa pisze:Jest taki dowcip, że ksiądz mówi z ambony: "Módlmy się za dzieci, które wsiąkły w prześcieradła..."
Hahahah Jezu, dobre to jest i daje do myślenia :grin: bo już sama nie wiem co o tym myśleć...
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Kosciol Kat. W Hiszpanii - TAK dla prezerwatyw

Post autor: Estratos »

ANETA pisze:Z wypowiedzi co niektórych wnioskuję, ze nie są za bardzo w temacie. Niektóre prezerwatywy zawierają środki plemmnikobójcze, a wiec zabijają ŻYCIE. Dlatego tez kościół tego niezalegalizuje (przynajmniej za życia Jana Pawła II). Ojciec Św wie co robi i zgadzam się z każdą jego decyzją bo jest bardzo mądrym cżłowiekiem. Myslę jednak, że to i tak nic by nie zmieniło gdyby w Polsce to przyjęto bo i tak wszyscy urzywają prezerwatyw i bez zgody Watykanu
Papiez przypomina coraz bardziej schorowanego starca, ktory jest nafaszerowywany tysiacami lekarstw by mogl skladnie powiedziec 2 zdania. Wspolczuje mu tego, iz jest tak meczony tymi wystapieniami. Czy to tylko po to, zeby media mogly od czasu do czasu odtrabic sukces: "Papiez wyglosil 1/27 homilii w 128 jezykach" ??
Jest ogromnym autorytetem moralnym, ale nie ma monopolu na prawde i racje. Jestem przeciwny hamowaniu postepu przez Kosciol Katolicki. Zreszta to samo tyczylo sie niedawno przeszczepow narzadow (kosciol do dzisiaj nie zaakceptowal tego w pelni), metody zaplodnienie in vitro, itd.

Kolejnym papiezem z pewnoscia zostanie wybrany czlowiek o mniej konserwatywnych pogladach, ktory zlagodzi troszeczke polityke JP II. - przynajmniej tak sie mowi w niektorych kregach.
ODPOWIEDZ