Aktualności

16 sie

Edyta Górniak & Gromee – „Król”

16 sierpnia 2019 / Skomentuj

„Król” to najnowszy owoc muzycznej kolaboracji Edyty Górniak z producentem i kompozytorem Gromee’m. Utwór powstał we współpracy z Anią Dąbrowską (współtwórca muzyki i słów) oraz Dagmarą Melosik (słowa).

Premierze singla mogliśmy towarzyszyć „na żywo” podczas drugiego dnia Sopot Festival 2019, gdzie w ramach koncertu Top of the Top Edyta u boku Gromee’ego wykonała trzy utwory.

Premiera radiowa nowego singla odbędzie się 16 sierpnia o godz. 10:00 równolegle w największych rozgłośniach radiowych (RMF.FM, Radio Zet) oraz w sieci.

09 mar

Edyta Górniak i „Leśniczówka”

9 marca 2018 / Skomentuj

Edyta Górniak nagrała piosenkę do nowego serialu TVP „Leśniczówka”.
Studyjna wersja utworu „Dom dobrych drzew” w serwisach muzycznych zadebiutowała 6 marca 2018 roku. Piosenkę można kupić między innymi na iTunes, gdzie już w dniu premiery trafiła na szczyt zestawienia najchętniej kupowanych utworów.

Czytaj więcej →

Edyta Górniak & Don - Andromeda
23 lis

Premierowa „Andromeda”

23 listopada 2017 / Skomentuj

24 listopada odbędzie się premiera radiowa najnowszej propozycji muzycznej od Edyty Górniak. Singiel zatytułowany „Andromeda” powstał dzięki współpracy dwóch znanych osobowości ze sceny muzycznej – duetu Donatan i Cleo. W procesie tworzenia utworu pretendującego do polskiego przeboju najbliższych miesięcy nie mniej ważny był udział Jarosława Barana, odpowiedzialnego za mix i mastering. Premierze utworu w sieci towarzyszyć będzie ilustracja w postaci lyric video, którą opublikujemy w Wideografii.

Czytaj więcej →

Edyta Górniak for NAOKO
04 cze

Edyta Górniak × NAOKO

4 czerwca 2016 / Skomentuj

Jestem osobą, która potrafi i lubi podejmować ryzyko. Od bardzo dawna chciałam przekazać fanom mojej muzyki coś, co dla mnie jest prawdziwe nie mniej niż sztuka. Scena to tylko jedna z moich rzeczywistości. To co dzieje się poza nią to osobne, niezależne życie. O ile scena zobowiązuje mnie do wystawności, o tyle po zejściu z niej ponad wszystko cenię sobie komfort i wygodę.

Czytaj więcej →

05 mar

Eurowizja 2016 – Krajowe eliminacje

5 marca 2016 / Skomentuj

Edyta Górniak swoim występem podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 1994 roku zdobyła dla Polski zaskakujące, drugie miejsce. Po wielu latach postanowiła wrócić na scenę europejską przygotowując utwór „Grateful”, z którym chciałaby reprezentować nasz kraj w tegorocznej edycji festiwalu.

To, czy Edyta będzie mogła zaśpiewać w Sztokholmie zależy jednak wyłącznie od was! Już dzisiaj (5 marca, godz. 21:25) stacja TVP1 wyemituje koncert, w którym dziewięciu wykonawców zaprezentuje swoje eurowizyjne utwory. Zwycięży ten z największą ilością głosów.

Czytaj więcej →